Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gee Bee

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Gee Bee lėktuvas (tiesa, replika) visame gražume

Gee Bee arba pilnu pavadinimu tai Granville Gee Bee Model R Super Sportster - vienas iš keistesnių kada nors sukurtų lėktuvų, atrodęs maždaug taip, kad daugelis, pamatę nuotrauką, galvoja, kad čia kokia tai karikatūra iš kažkokio animacinio filmo. Realiai gi ne karikatūra, o lėktuvas, kuris savo laiku buvo rekordinis aparatas, pastatytas brolių Granville firmos.

Lėktuvas buvo storas dėl to, kad turėjo didžiulį variklį, o dar storesniu tapo dėl to, kad buvo suteikta maksimaliai aerodinamiška lašo forma - t.y., priekyje jis dar gerokai storesnis, nei variklis, kuris jame įmontuotas.

Pagaminti buvo du vienetai šių lėktuvų, naudoti įvairiose varžybose, o daug vėlesniais laikais - dar ir keletas tikslių replikų, iš jų bent jau viena skraidanti. Lėktuvas pasižymėjo didžiausiu pasaulyje greičiu - sugebėjo pasiekti 476 km/h greitį, taip tapdamas rekordiniu. Rekordus jis statė ir vidutinio greičio skrydžiuose pagal maršrutą, kur reikdavo daug manevruoti.

Tiesa, čia buvo įdomumas - to meto hidroplanai skraidydavo gerokai greičiau, nes galėdavo turėti praktiškai neriboto ilgio pakilimo ir nusileidimo takus, todėl galėdavo turėti ir mažesnius sparnus, ir mažesnį aerodinaminį pasipriešinimą. Taip pat mažesnį pasipriešinimą duodavo ir labai aptakią formą turėję plūdurai, nes įtraukiami ratai dar nebūdavo lėktuvuose taikomi, o ratų aerodinaminis pasipriešinimas būdavo daug daug didesnis. Žodžiu, hidroplanai skraidydavo smarkiai greičiau. Taigi, tas Gee Bee greičio rekordas buvo tik nehidroplanams, o paprastiems lėktuvams. Tuo tarpu greičiausiu hidroplanu anuomet buvo toksai Supermarine S.6B, dar 1931 pasiekęs 656 km/h greitį.

Taip ar kitaip, Gee Bee buvo labai greiti lėktuvėliai. Tiesa, dėl savo formos pasižymėjo sunkiu valdomumu ir didelėmis problemomis, kai lėktuvui reikdavo nusileisti, nes lakūnas prastai matydavo nusileidimo taką. Negana to, manevruojant, būdavo labai nestabilūs. Taip ir buvo sudaužyti - vienas prarado stabilumą ir susidaužė kylant, o kitas - leidžiantis.


Dar žr.

  • Bee Gees - tiesiog panašiai skamba, bet nelabai ką bendro turi pavadinimas