Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Fania Kaplan
Fania Kaplan (dar žinoma, kaip Feiga Chaimovna Rojtblat, o kiti šaltiniai sako, kad išties pavardė buvo Roitman) - jauna žydaitė revoliucionierė, katra kažkaip kvailai sugalvojo tapti komuniste ir socialiste, bet per Spalio revoliuciją Rusijoje visai kažkokią reikšmę turinčia figūra tapo. Vienok labai greitai pastebėjusi, į kokį terorą suka bolševikai, pasibaisėjo ir tapo didvyriškai Leniną bandžiusia nužudyti kankine.
Kaip sako gandai, išties galėjusi tai būti ir kažkokia meilės istorija tarp jos ir paties Lenino, mat Leninas seksualines partneres, o kartais ir partnerius visai linkęs buvo keisti, nors pradžioje gyvenęs su anokia į vyrą panašia Nadežda Krupskaja, vėliau gyveno su lesbiete Inesa Armand, o tuo pat metu sirgo ir sifiliu, tad visaip ten sukdavosi kažkokios meilės istorijos su nelaimingais veneriniais susirgimais.
O betgi taip ar kitaip, vieną 1918 dieną, o tiksliau - Rugpjūčio 30, ant Lenino dėl politinių, o gal ir seksualinių priežasčių pikta Fania Kaplan pasiryžo padaryti gerą darbą - nudėti raudonąją lervą. Leninui besilankant kažkokioje komunistų užgrobtoje gamykloje, vyko mitingas, o jau paskui, kai Leninas išeidinėjo, prie jo priėjo jauna moteris, kuri tris kartus pykštelėjo iš revolverio. Deja, kad ir kaip gaila, šūviai buvo nemirtini.
Išsyk po šaudymo Fania Kaplan buvo suimta ir tardoma. Nepaisant kankinimų, apie jokius susijusius ir pasikėsinimą organizavusius asmenis neprisipažino. Todėl Rugsėjo 3 dieną buvo sušaudyta be jokio teismo, tiesiog ČK nutarimu.
Teisybės dėlei visgi turim pasakyti, kad ir pati ta Fania Kaplan buvo visgi komunistinė lerva, pati dar 1906 ruošusi teroristinį aktą, kur norėjo susprogdinti kažkokį Kijevo generalgubernatorių, už ką iki pat 1917 sėdėjo kalėjime. Todėl gal ir negaila, kad bolševikai ją nudėjo, bet visvien labai gaila, kad jinai nesugebėjo nušauti Lenino.
Tiesa, dar paskui, prisidengdami Fanios Kaplan šaudymais, tie patys bolševikai jau Rugsėjo 5 dieną paskelbė ilgokai aptardinėtą ir visaip visiems reklamuotą Raudonąjį Terorą, kurio metu imdavo įkaitais visų politinių priešininkų šeimas ir jas šaudydavo, jei tie priešininkai nesutikdavo pasiduoti.
Ryšium su pastaruoju faktu bei su keliais neatitikimais (pvz., tuo, kad Fanios Kaplan byloje nurodytos kulkos neatitiko ginklo, iš kurio buvo šaudoma, taip pat nebuvo rasta įrodymų, kad ji išties sušaudyta nurodomą dieną ir pan.), jau vėlesniais laikais buvo iškelta versija, kad visas tas Fanios Kaplan šaudymas tebuvęs inscenizacija, skirta tiesiog tam, kad atsirastų pretekstas masinėms žmonių žudynėms.