Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Enter
Enter - kaip sako, pats svarbiausias kompiuterio mygtukas, nes be jo neįvestum komandų. Šitais laikais jis tiesiog vienas iš daugelio, o kai iš plataus rato dingo visokia tekstinė aplinka, DOS ir shell, tai mistinę Enterio prasmę daugelis spėjo pamiršti. Vienok kiti vis dar prisimena, kad rašant ką nors mesendžeryje ar šiaip kur Facebook, paspaudus "Enter", viskas išsisiunčia.
Senais laikais Enter mygtukas turėdavo ir kitų pavadinimų, iš kurių keisčiausiai daugeliui atrodo "Return", reiškiantis sugrįžimą. Tai šitas ar kiti kai kurie pavadinimai išties yra dar iš spausdinimo mašinėlių laikų, kai reikšdavo, kad mygtukas prasuka tos mašinėlės būgną (anglų kalba - "Line Feed") ar grąžina popieriaus lapą į kairę (anglų kalba - "Carriage Return"). Dar kiti, visai jau seni perdylos, prisimena, kad kai kada dar būdavo, kad ant to mygtuko užrašas "Run" ar "Exe", kas reikšdavo, kad paspaudus, bus paleista kokia tai programa.
Keista, bet enteris dar ir savaip kažkaip matomas būna kompiuterio tekste, nes visada pradeda naują eilutę. O kai kurios programos, kaip kad Microsoft Word, dar ir turi režimą, kur tą enterį tyčia rodo, kad visiems aišku būtų.
O dar visai jau hakeriai težino, kad Enteris yra trijų rūšių:
- UNIX sistemose jis reiškia \n arba LF simbolį, kuris reiškia naują eilutę (anglų kalba - "Line Feed")
- Klasikinėje MacOS jis reiškia \r arba CR simbolį, kuris reiškia grįžimą į eilutės pradžią (anglų kalba - "Carriage Return")
- DOS ir Windows sistemose jis reiškia seką iš \r\n arba CRLF simbolių
Tai būna, kad atsidarai ant Windows sistemos Notepad kokį nors failą, pasidarytą UNIX sistemoje, o visas tekstas vienoje eilutėje, nors kažkodėl prisimeni, kad kai redagavai, tai eilučių buvo daug. Arba atvirkščiai - atsidarai kokį nors Windows sistemos Notepad sukurtą failą kokiame nors UNIX editoriuje, o tenai - kažkokie keisti simboliai kiekvienoje eilutėje kyšo.
Tai nuo seno visiems žinomi tokie utilitai, kaip dos2unix ir unix2dos, o taip pat mažiau žinomi mac2unix, unix2mac, mac2dos ir dos2mac, kurie konvertuoja vienus enterius į kitus enterius.