Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Duomenų saugojimo įrenginiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Duomenų saugojimo įrenginys - tai toksai įtaisas, kuriame gali būti kaip nors įrašyti ir išsaugoti duomenys. Paprastai tokiu įrenginiu vadinamas tik tas daiktas, kuris jungiamas prie kompiuterio ar išvis yra kompiuterio dėžės dalis, bet pačios laikmenos tokiais įrenginiais nėra vadinamos.

Labai dažnai visiškai klaidingai duomenų saugojimo įrenginiai vadinami kompiuterio atmintimi, bet išties taip nėra, nes jokia tai nėra atmintis. Atmintis - tai toksai daiktas, su kuriuo tiesiogiai duomenimis gali keistis procesorius, tuos atminties duomenis naudodamas. Deja, visokie duomenų saugojimo įrenginiai to daryti negali - procesorius duomenis meta į operacinę atmintį, iš šios duomenis specialaus pertraukimo metu skaito kontroleris, kuris paskui permeta į aparatinę duomenų jungtį, o jau iš tos jungties per laidus nuskaito koks nors įrenginys, kuris kažkur kažką ir išsisaugo.

Kaip pvz., duomenų saugojimo įrenginiai - kietasis diskas, flopasukis, kortelių skaitytuvas, perfokortų perforatorius, perfokortų skaitytuvas, perfokortų perforatorius, perfojuostų skaitytuvas, taip pat visokie išoriniai portai, kaip kad LAN, COM, LPT, USB ir panašiai. Beje, daugelis net neįtaria, kad visokie tie portai ar kompiuterių tinklai paties kompiuterio požiūriu iš esmės nelabai kuo ir tesiskiria nuo eilinės duomenų saugojimo įrangos. Siauresne prasme tie portai ir tinklai prie įrangos nepriskiriami, o priskiriama tiktai tai, kas turi kokią nors failų sistemą.

Visokiose UNIX ir Linux tipo OS daugelį tų įrenginių galima atrasti /dev/ kataloge.