Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Dominika

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Dominika, tiksliau Dominikos respublika - viena iš valstybėlių, kažkur Karibuose, kur gyvas galas įvairiausio didumo salų. Savo pavadinimu Dominika visiškai sutampa su Dominikos respublika, kuri yra visai kita valstybė, nors save irgi vadinanti "Dominika". Išties tai mikrovalstybė, nes turi vos 75 tūkstančius gyventojų.

Čia rimtai gera painiava: esmė ta, kad Dominika yra atskira sala, kuri taip ir vadinasi - Dominika. Ir ji yra respublika. O Dominikos respublika yra atskira valstybė Ispanjolos saloje, kuri užima didžiąją dalį tos salos ir irgi yra respublika. Štai tokia geografinė painiava, kuri viską suvelia.

Kadaise Dominika priklausė Ispanijai, paskui Prancūzijai, dar paskui Didžiąjai Britanijai, o galų gale tapo maža nepriklausoma valstybėle, kuri gyvena iš neaišku kokių pinigų, nes yra maža ir neturi iš kur tų pinigų gauti.

Gyventojų Dominikoje yra apie 75 tūkstančius, o ploto - apie 750 kvadratinių kilometrų. Visa sala tėra kokių 20km pločio ir kokių 45km ilgio, tai Lietuvos mastais būtų kokia pusė kokio nors visai mažo rajono. Tačiau gyventojų tankis Dominikoje yra daugiau, nei dvigubai didesnis, negu Lietuvoje - apie 100 žmonių kvadratiniam kilometrui (Lietuvoje - 43 žmonės kvadratiniam kilometrui). Taigi, daug tankiau gyvenama valstybė, tegul savo skaitlingumu atsiliekanti nuo mūsiškio Panevėžio.

Gal, kitą vertus, ir visai neblogai yra gyventi kažkur Karibuose, kur šilta, gera ir nereikia sau sukti dėl nieko galvos, nes vergauji kažkokiose bananų plantacijose ar verdi iš atliekų kokį nors muilą.

Dominikoje yra kažkiek prigesusių vulkanų, kurie vis žada išsiveržti. Tai vienas iš jų turi fontanuojantį šaltinį, kuris skleidžia karštą gazuotą vandenį, prisodrintą sieros vandenilio. Kitaip tariant - milžiniškas neįtikėtinai dvokiantis vulkaninis šaltinis. Tai yra antras pagal dydį karštas šaltinis pasaulyje, tačiau turistai nelabai į ten keliauja, nes vienintelis būdas jį pasiekti - tai pėsčiomis laipioti kalnais maždaug 4 valandas, o paskui greitai skubėti atgal, kol dar nesutemo. Nes kai sutems - kelio atgal surasti bus neįmanoma ir teks šaltinio smarvėje laukti iki ryto.