Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Debugeris
Debugeris - tai tokia programa, kurią naudoja kai kurie programuotojai, kai ką nors pirma suprogramuoja ir paskui bando kaip tai padaryti kažką, kad tai, ką suprogramavo, dar ir veiktų, o ne tik palūžtų vos paleidus. Pavadinimas "debugeris" yra nuo pasakymo "de-bug", kas anglų kalba reiškia "pašalinti bugus" arba "pašalinti vabzdžius", nes kalba yra apie bugų naikinimą.
Tai bendra debugerio esmė - kad jis programą paleidžia ir vykdo, kaip nors ją skaitydamas, prižiūrėdamas, tam tikrais momentais pertraukdamas ir kontroliuojamu būdu, neduodamas jai dirbti taip, kaip ji dirbtų įprastai. O tada koks nors programuotojas, naudojantis debugerį, taip suranda kokį tai bugą ir jį pataiso.
Klasikiniai debugeriai leidžia paimti dvejetainį kodą, tada tą kodą dizasembliuoja ir tada leidžia pasižiūrėti, kas gi ten toje programoje vyksta. Kiti debugeriai, kurie paprastesni, leidžia pridėlioti į kokią nors programą breikpointų (sustojimo taškų) ir tą programą vykdant, kontroliuoti, kaip ten kas vyksta.
Praktikoje gi dauguma programerių tais debugeriais naudotis nemoka, o ir debugeriai reikalingo funkcionalumo per daug neteikia, o kurie teikia - tai baisiai komplikuotai, tai žodžiu, prastai jie naudojami.
Absoliuti dauguma programuotojų vietoje to naudoja visokius print, echo ir pan. variantus, per kuriuos išsiveda sau pranešimus apie vykdymo vietą ir aktualius kintamuosius. Kaip rodo praktika, šitoksai debuginimas savo efektyvumu belenkiek lenkia tą visą vargą su debugeriais. Tai žodžiu, nelabai kas ir mokosi, nors kadaise senovėje debugeriai buvo gana reikalingas dalykas.
Šiaip tai debugeriai, kaip ir dizasembleriai ir dekompiliatoriai, dažniau naudojami ne programavimui, o programų taisymui su tikslu pašalinti kokias nors durnas apsaugas ir panašias nesąmones. Žodžiu, visokiam nuhakinimui.
O dar buvo kažkokie išprotėję kalbainiai, tai tie aiškino, kad negalima sakyti "debugeris", o reikia sakyti "tvarkyklė". Kiti sakė, kad ne, reikia sakyti "vykdyklė". Treti gi aiškino, kad ne, reikia sakyti "derintuvė". O dar kiti sakė, kad "laužyklė" arba "laužtuvė". O dar kiti aiškino, kad tai yra "valytuvė". O dar kiti sakė, kad tai "prižiūryklė". Tai taip ir liko neaišku, nes visi kompiuterastai paskui iš tų kalbajobų ilgai ir smarkiai tyčiojosi. O debugeriai kaip buvo debugeriais, taip ir liko.