Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Bučiuokliai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Bučiuokliai - anokios milžiniškos blakės, gyvenančios Amerikoje, daugiau pietinėse JAV valstijose, taipgi ir Pietų Amerikoje ir panašiai, dar amerikonai sako kissing bug. Nuo mūsiškių įprastų patalinių blakių skiriasi tuom, kad yra dideli vabzdžiai, betgi visvien panašoki savo kūno forma - maždaug šešiakampavi, daugelis gyvena namuose, betgi dar dažniau - kur nors lauke, tiktai atskrisdami siurbti kraujo naktimis.

Įprotį šie bučiuokliai vabzdžiai turi labai bjaurų: atskridę, pagal kvėpavimą aptinka žmogaus ar kokio nors ten šunio lūpas ant jų tyliai užropoja ir įsisiurbia. Tai jei esat pratę miegot prie atviro lango, staiga galit aptikti atsibudę, kad į lūpas jums įsisiurbęs visas būrys šlykščių vabzdžių. Dar gi taip pat mėgsta įsisiurbti ir į akis, mat tenai irgi minkšta oda.

Tai dar negana to, kaip kad kokios įprastos blakės platina šiltinę, taip ir šitie padarai platina kažkokią ten tripanosomą, katra dar vadinama Čago liga, kur nuo jos miršta, nes vaistų nėra. Gi dar pažymėtina, kad šitie padarai dar ir ne vienos rūšies, šimtai skirtingų, su skirtingomis spalvomis, taip kad tenais užusieniuose būdami, jei tik pastebėsit ką nors panašaus į kokią nors pilką blakę ar šiaip neaiškų vabzdį, tai purškit dichlofosais iškart. Geriau išnuodyti per daug, nei numirti.

Štai vat visa evoliucija, kaip sakant, įvairybės, o išties tai šitie vabzdžiai vadinami bučiuokliais

Gi kai kurios kitos veislės, kur ne bučiuokliai, tai dar vadinamos vabalais žudikais aka assasin bug, tai čia išvis atskiras atvejis: anie maitinasi už save daug kartų didesnėmis pelėmis, nors ir patys šiaip jau nemenki, 5 centimetrų ilgumo kartais būna, tai šitie vat kitaip elgiasi - ne šiaip siurbia kraują, o pirma sušvirkščia nuodus su visokias mėsas ardančiu fermentu, o paskui, palaukę, pakolei tas fermentas mėsas suskystins, išsiurbia. Taigi išties panašiai elgiasi ir vorai, tik vat tie vabalai žudikai bjauresni, nes būna, kad irgi ima ir įkanda ten į ranką ar į galvą, nes nelabai orientuojasi, bile tik kąst... Tai paskum būna, kad ir numiršta kas nors, tai todėl ir vadinami žudikais...

Dar mokslininkai informuoja, kad nors dažnas sako, kad čia vabalai bučiuokliai, išties tai yra ne vabalai, o blakės, nes blakės, pasirodo, yra ne vabalai. Lotyniškai visa ta kažkokia gentis vadinama Triatominae, o konkrečiau - triatoma, o iš jų ryškiausios rūšys yra Rhodnius prolixus ir Triatoma infestans. Pastaruosius kadaise aprašė patsai Čarlzas Darvinas, katras su jais susidūrė kažkur Pietų Amerikoje - rašė, kad tie vabzdžiai eantys colio ilgumo (2,5cm) ir labai bjaurūs, nemalonų jausmą keliantys, kai ropoja oda ir paplokšti, o kai prisisiurbia kraujo - pasidaro apvalaini ir labai lengvai sutraiškomi.