Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Bovet
Bovet - be proto gražūs, be proto sudėtingi ir be proto brangūs šveicariški laikrodžiai, kurių kaina yra nuo kelių dešimčių tūkstančių eurų už vieną laikrodį. Trumpai tariant, kai tokį laikrodį turi, tai supranti, kad čia jau turi pinigų pakankamai daug, kad sau galėtum tą leisti. O kiti, kai pamato, tai irgi išsyk supranta, nes gali net nežinoti pavadinimo, tačiau pamatęs Bovet laikrodį, išsyk gali suprasti, kad nei pavadinimo žinoti nereikia, bet tas laikrodis kainuoja kaip kokio nors normalaus paprasto žmogaus mašina ar gal ir butas.
Bovet kompanija įsikūrė labai paprastai - vienas toksai vyrukas, Edouard Bovet, dirbo laikrodininku Londone, bet kažkas jam ten kaip tai susigalvojo, kažkur galvoje, tai jis, pasidaręs keturis laikrodžius (anais laikais tai buvo baisiai brangus dalykas), 1818 metais išplaukė su Rytų Indijos kompanijos laivu kažkur į Kiniją ir ten keturis laikrodžius pardavė kažkokiems kinų didikams, kurie iki tol laikrodžius buvo matę gal tik pas patį Kinijos imperatorių. Aišku, pardavimas čia buvo geras, dabartiniais pinigais būtų apie milijonas, nesvarbu ar eurų, ar dolerių.
Štai už tuos pinigus 1822 metais Edouard Bovet su keliais savo broliais ir įsteigė verslą Londone - vienas gamino laikrodžius, kitas vežė jam į Kiniją, o pats Edouard pardavinėjo kinų didikams. Greitai chebra įkūrė ir fabrikėlį Šveicarijoje, kur laikrodžių gamybos patirtis ir infrastruktūra buvo gera, o kainos buvo mažos.
Paskui ėmė gaminti geresnius ir geresnius laikrodžius, pardavinėti jau ne tik turtingiems, ale pasaulio nemačiusiems to meto kinams, bet ir kitiems žmonėms, taip pat ir visai Europai, taip ir tapo viena iš prabangiausių laikrodžius gaminančių firmų. Taip ir dabar - vienas iš nepriklausomų laikrodžių gamintojų, gaminančių didžiausios prabangos prekes.
Štai taip verslas ir įsisuko, ir ilgą laiką taip ir priklausė Bovet šeimai. Tiesa, apie 2001 visgi pinigų šeimai kažkaip pritrūko, tai viskas baigėsi tuo, kad biznį nupirko toksai Pascal Raffy, tai jis toliau dabar viską daro. Ir visai gerai gaunasi.