Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Baimė
Baimė - tai patologiškas proto pasireiškimas norint išgyventi. Protas veikia atskirai nuo asmenybės, nes turi refleksus, kuriuos perteikia kūnui ir visai sistemai, gaminamas adrenalinas ir kai kurie endorfinai sumažinti skausmui.
Realiai, baimės žmogus negali suvaldyti, nes protas nusprendžia pats. Galima kai kurias baimes įveikti kažką darant, bet tai galutiniame rezultate gali baigtis autodafe.
Baimė - labai gerai parduodamas produktas, o tą įrodo visi siaubo filmai, istorijos, knygos ir kiti Drakulos. Žmogui reikia baimės, nes taip suprantamas pasaulis ir gaunamas net pasitenkinimas. Pagal Donnie Darko baimė yra vienoje pozicijoje, o meilė kitoje. Bandoma baimę įveikti meile t.y. jei mylėsi žudiką, jis tave neužmuš - toks Stokholmiškas sindromas.
Jaustis gerai ir be baimės yra didelis žmogiškas iššūkis, kiekvienas turi elgtis atskirai ir savarankiškai.
Paprasti patarimai
- Pirma - reikia iš karto užduoti sau klausimą: ar tai tave nužudys? Tai pakenks gyvybei ateityje? Jei ne, tai tai ne baimė, o noras dominuoti ar kitaip pasireikšti gyvenime.
- Dar baimės apsėsti žmonės yra gana agresyvūs, reikia pasiteirauti, ko jie bijo, gal paprastas arbatos puodelis nuramins baimę ir agresyvumą. Žmogus - visuomeninis objektas, o subjektai - baimę keliantys objektai, ar atvirkščiai, baimė yra tik jausmas, toks pats vertingas kaip ir meilė - visa tai cheminiai junginiai mūsų organizme.