Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Auksinė avietė
Auksinė avietė (angl. Golden Raspberry Award taip pat Razzie Award ) – tai (anti)apdovanojimas, kurį nori gauti bet koks filmas, kuris nėra geresnis už blogesnį filmą, koks tik gali būti. Tai šūdams išleisti milijonai, bet.. nu yra dugnas nuo kurio galima atsispirti, gal net pašokti į ... pragarą. Daugybė įvairių kompanijų, kino studijų, aktorių irgi režisierių nuo 1981 vis bando pralaužti dugną, kurdami ir vaidindami vis šūdinesniuose ir šūdinesniuose filmuose, kurie prilygsta eilinio šiuolaikinio žurnaliūgos straipsneliui, nes pasaulis toks pasaulis, kad visur vieni šūdai, deja...
Pačio prizo savikaina turi būti ne didesnė nei 5 doleriai.
Čia pateikti filmai kurie gavo tą "superprizą" ir taip pat nominuoti tokiam apdovanojimui.
Filmai, nominuoti ar gavę auksinę avietę
Paminėsime kelis, kai kurių neverta net žiūrėti... bet kiti gali būti gerai įvertinti Pipcinemos, kas daro juos visai žiūrimus... nesgi uždraustas vaisius saldesnis. Gerai, pateikiame:
- Friday the 13th, 1980 - biudžetas 550 tūkst. dolerių, nufilmuotas per 28 dienas. Žudikas žudo žudomus žmones. Viskas vyksta vasario 31 dieną ... ble ne, penktadienį, 13 dieną. Tapęs kultiniu, nes tokia nesąmonė, kad pz.. bet uždirbo apie 50 lemų, bet tai neįrodo filmo gerumo.
- Rambo: First Blood Part II, 1985 - po pirmos gan neblogos dalies, Sylvester Gardenzio Stallone suvaidino beprotį karį, išlaisvinant iš Vietkongo amerikiečių kalinius, kurie yra kažkur ... Tailande, bet vistiek džiunglėse. Filmas absurdiškas su dar blogesne vaidyba. Scenarijų parašė pats James Francis Cameron (Terminatorius, Svetimas..), bet buvo taip pat nominuotas.. taip pat.
- Rocky IV, 1985 - vėl tas pats Stallone, bet boksininkas. Kaunasi su tokiu tikru rusu.. na Dolph Lundgren, kuris na nu labai panašus į rusą, amerikiečių ir italų įsivaizdavimu. Uždirbo nemažai babkių, bet yra suprantamas tik kažkokiems debilams ruskiams, labai nepanašiems į tą patį Dolph'ą.
- Howard the Duck, 1986 - tai toks tipo multiplikacinis antinas patekęs į mūsų pasaulį, jis ne multiplikacinis bet vistiek, čia dėl supratimo. Elgiasi kaip paskutinis gėzas, ar narkomafijos vadeiva t.y. kaip tikras vyras, toks nenusisekęs feminisčių ne gėjus. Šiaip filmas nieko, bet nusipeno šios premijos.
- Cobra, 1986 - vėl ir vėl tas Stallone (jau atsibodo), kažkoks gėzas su motociklu ir durnais akiniais nuo saulės, tipo krūtas. Taip ir buvo įvertintas, kaip ir pačio S.Stallonės fantazijos.
- Rambo III, 1988 - jau neminėsime kas vaidino, nes vemti verčia. Bet tiek to.. turėkime valios ! Veiksmas vyksta Afganistane, nors mes visi žinome kuo tai baigėsi. Šūdinas filmas su dar šūdinesniu artistu.
- Lock Up, 1989 - jau geriau nebūtume paminėję šio filmo vien dėl šito.
- Star Trek V: The Final Frontier, 1989 - mokslinis fantastinis filmas su baisiai nugrimuotais ateiviais, kažkokiu erdvėlakiu "Enterpraiz" skraido visatoje ir visiems padeda, kartais pakariauja. Tenesupyksta "Žvaigždžių kelio" gerbėjai, bet filmas visai ne mokslinis, o ir fantastika ten panaši į pirmoko šūdą.
- Rocky V, 1990 - S.Stallone scenarijus, pats kaip visada - vaidina. Tai viskas tas pats, bet grįžtama į šūdiną gyvenimą kaip pradžioje, nes babkes visas pavogė kažkoks buhalteris. Jo, čia tik Sylvester gali taip sugalvoti. Paskui gauna galvos smegenų traumą, kas yra tikrai mokslinė fantastika - kur ten gauti traumą ir dar smegenų. Žodžiu žiūri ir ... verki.
- Hudson Hawk, 1991 - o čia tai visiškas nesusipratimas. Labai nebloga komedija su Walter Bruce Willis, kur reikia pavogti Leonardo Da Vinčio kubą pasauliui užvaldyti .. auksu. Veikia alternatyvi grupuotė su keistais asmenimis ir beprotiškai baisia gražuole. Filmas labai krūtas, gal tie amerikonai, ne viską suprato.. ar kaip? Tiesa, ir babkių surinko mažai, kas apverktina. Šį filmą tikrai verta pažiūrėti vien dėl juodo jumoro ir Briuso vaidybos. Šytasna filmas net Pipcinemoj įvertintas ir pateko į kategoriją filmų "visai nieko, bet galėtų būti geriau".
- The Bodyguard, 1992 - čia vėl neaiškumai. Ar dėl Kevin Michael Costner ar dėl Whitney Elizabeth Houston amerikonai apšiko filmą, ar patys apsišiko, nes filmas surinko veik puse melejardo, su 25 melejono biudžetu. Kevinas vaidina super, net ta dainininkė suvaidino save kaip kokia tikra aktorė. Muzika - Whitney dainos, kurios įtrauktos į pasaulio geriausių dainų 50 - tuką. Vertas peržiūros, plius Pipcinemos įvertintas.
- Last Action Hero, 1993 - pagaliau prisikasėme prie Arnold Alois Schwarzenegger. Tai vaikiškas banalus sapnas su Švarcu priešaky. Filmas apie filmą, o tas filmas mėšlas paskutinis. Aišku uždirbo neblogai, nes vien paminėjus Geležinį Arnį visoms pasistoja t.y. ... na ten kitaip. Filmas tinka penkiamečiams, kurie dar ir tėvus į kinoteatrą atsivelka ir eina taip penkis kartus. Va iš kur babkės.
- On Deadly Ground, 1994 - toks ekologiškai gal neblogas filmas, bet filmas ne apie ekologiją, o apie "super didvyrį" Steven Frederic Seagal, kuris ten visus ramia roža sukala ir išgelbėja Aliaską, vieną baltą mešką ir vietinę indėnę. Pats save skaito baisiai gerai kovojantis aikido, nes daugiau niekas pasaulyje to nemoka, ir specialiai palenda po jo ranka ir bando kuo efektingiau nukristi. Pats filmas gal nieko, bet tas Seagal yra prorusiškas, labai myli Putiną, bet nenori gyventi Rusijoje.
- The Specialist, 1994 - vienas žodis - Stallone
- Waterworld, 1995 - nėra vandens - mirtis, yra vandens, vėl blogai, kas per nenormalus tas gyvūnas žmogus. Tai apokaliptinis filmas, aprašytas Pipcinemoje, vienareikšmiškai reikia žiūrėti.
- Anaconda, 1997 - pirmas filmas, kažkas tokio... Jei plauki upe, o ypač Amazone, gali būti barakūdos, tokios mažos žuvytės su aštriais dantimis, plaukioją būriais ir jei įkrisi į vandenį - sugriauš tave per sekundes. Bet čia ne apie tai. Gyvena ten tokios gyvatės, tipo žalčiai dramblio dydžio, visai baisios. Gali praryti, o paskui, pagal režisierių, atryti ir vėl praryti. Vaidina nuostabi Jennifer Lynn Affleck, anksčiau Lopez, Jonathan Vincent Voight, kurį ir prarijo. Galima žiūrėti. Kodėl - apie tai aprašyta Pipcinemoje.
- Armageddon, 1998 - eilinė kritikų nesamonė. Filmas labai neblogas. Skrenda meteoritas į žemę ir turės ten prisižeminti, nušluodamas viską ir ... na paskiau viską. Walter Bruce Willis eilinį kartą gelbėja pasaulį, tai tikrai mokslinė fantastika, nes skrenda į tą meteoritą su dabartine technika, na gal biški geresne, turi išrausti duobę, įdėti ten atominę bombą ir... viską susprogdinti. Kritikams labai nepatiko rusų kosminės stoties "Mir" parodymas, o ir pačio ruso debiliškumą. Dabar - gal apsigalvotų, bet jau vėlu. Geras filmas, įvertintas Pipcinemoje (kiek balų gavo - nespoilerinsim, patys pamatysit užėję ant nuorodos truputį aukščiau).
- The Blair Witch Project, 1999 - studentai nori nufilmuoti kursinį projektą apie Bleiro raganą, tai lygtai padaro.. ir dingsta. Filmas specialiai filmuotas mėgėjiška nešiojama kamera, paskui dar keli filmai bandė tai atkartoti, bet... Čia žiūrovai tikrai dėjo didelį bybį ant kritikų: jūs tik įsivaizduokite - biudžetas apie 60 tūkstančių dolerių, o.. o surinkta veik 300 milijonų !! Galima ir pačiam kažką taip nufilmuoti.. pabandykite
- Battlefield Earth, 2000 - padarytas pagal Lafayette Ronald Hubbard romaną. Romanas geras, kaip ir rašytojas, bet filmas klaikus, tikrai nežiūrėkite, geriau knygas skaitykite. Dar tas Hubbard kažkokią religiją įkūrė melžti pinigus iš turtuolių. Tai va, nevienareikšmiškas tas Habardas. Bet šis filmas tikrai tokio apdovanojimo vertas ir.. ne vieno
- Driven, 2001 - Stallone
- Alexander, 2004 - ten tuose kritikų rūmuose apsigyveno kažkokie pimpačkiukai, čia labai gražiai pasakyta. Debilai jie sūkos nenomalūs, jie save geriau įsivertintų, pyderai, kūrvos.. Vienas geriausių pasaulio filmų, su režisieriumi William Oliver Stone priešakyje, neįtikėtino žemės Žmogaus istorija su Colin James Farrell pagrindiniame vaidmenyje. Kas nematė to filmo ir nori nežiūrėti ... geriau tegu važiuoja į Iraną, kur jiems ir vieta. Filmas ir Pipcinemoje aprašytas. Ave Alexander !!
- House of Wax, 2005 - toks nevienareikšmiškas filmas, gal siaubekas, bet nebaisus, pats scenarijus neblogas, bet nukopintas iš ankstesnių to pačio pavadinimo filmų. Šeip nieko vertas.. na tik vaškas...
- The Wicker Man, 2006 - remeikas filmo 1973 m. bet čia vaidina Nicolas Cage, tikras vardas Nicolas Kim Coppola. Na su Keidžu gal geriau, tas durnas veidas ir tipo siaubekas. Jo.. vertas apdovanojimo.
- Rambo: Last Blood, 2019 - Stall... Ooo...grkšd, blet... Na, suprantate, kodėl, turbūt aiškint nelabai reikia.
Daugiau dabar nėr ką aprašyti, gal vėliau bus pratęsta.. Liko nepaminėti visi Transformeriai, visos The Twilight Saga dalys apie debilus pauglius ir dar daug kas, bet šito užteks, bent pirmai pažinčiai.. Vėliau, esant reikalui, sudėsim į atskirą straipsnį.