Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Arkados
Arkados - toksai Lietuvoje nelabai girdėtas reiškinys, kuris gana populiarus buvo JAV, Vakarų Europoje ir Japonijoje maždaug apie kokius 1970-1990 metus. Arkadų esmė buvo ta, kad gana ilgose koridorių tipo patalpose ar pailguose kambariuose būdavo sustatoma daug žaidimų automatų, specialiai taip, kad žaidėjai ateitų ir kuo ilgiau sėdėtų, žaisdami ir leisdami pinigus.
Neretai arkadomis vaidinami ir tiesiog kompiuteriniai žaidimai, kurių bendras bruožas - ne koks nors sudėtingas siužetas, o gebėjimas kuo greičiau reaguoti, judinant kokį nors džoistiką. Paprastai tai tokie žaidimai, kaip Mario, kur reikia lakstyti ir šokinėti, o mąstyti nėra apie ką, nes viskas nesvarbu, svarbu tik greita reakcija.
Pradžioje arkados būdavo su šiaip paprastais lievais žaidimų automatais, bet kai atsirado kompiuteriai, tai atsirado ir kompiuteriniai žaidimų automatai, kurie užkabindavo žmones daug smarkiau ir ilgesniam laikui. Tada arkados tapo labai pelningu verslu, kuris ir išplito Vakaruose, bet ypatingai smarkiai - tai Japonijoje.
Pirma firma, padariusi kompiuterinį arkadų automatą, buvo tokia Atari kompanija, kuri gerai iš to uždirbo - jos sukurtas Pong žaidimas tikrai buvo be galo populiarus.
Kadangi iš arkadų žaidimų galima būdavo uždirbti daug, tai kompiuteriai tenai būdavo dedami daug galingesni, nei įprastiniai buitiniai kompiuteriai, o ir žaidimus kuriančios firmos žinodavo, kad iš tų kompiuterių uždirbs, nes nebus piratavimo. Taigi firmos pirkdavo gerus arkadinius žaidimų automatus, o žmonės eidavo žaisti į arkadas, nes arkadose žaidimai visad būdavo geresni, nei namie.
Vienok apie 1990 metus arkados ėmė po truputį atsilikti nuo kompiuterių, nes PC tipo kompai pasidarė galingi, žaidimų jiems irgi atsirado gerų. Gerą kompą turintis žaidėjas namie galėdavo turėti daug daugiau žaidimų, nei bet koks arkadų klubas. Vienintelis dalykas, ką galėdavo klubas pasiūlyti - tai bendrą daugelio žaidėjų žaidimą tinkle. Taigi, vietoje arkadų klubų pradžioje ėmė rastis kompiuterių klubai, o paskui, jau apie 2000, kai pradėjo plisti greitesnis Internetas, tai nunyko ir kompiuterių klubai.
Štai taip arkados ir nuėjo į praeitį.
Tiesa, Japonijoje, kur viskas yra nenormalu, arkados vis dar egzistuoja, nes tenai kitas pasaulis.