Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Rugpjūčio 17 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
  • 1498 metais įvyko tokia keista istorija, kai anoksai kardinolas Cezaris Bordžija (Cesare Borgia), kuris buvo popiežiaus Aleksandro VI sūnus (savaime aišku, nesantuokinis), pasodintas į kardinolo postą, to posto ėmė ir atsisakė, tapdamas pirmuoju žmonijos istorijoje kardinolu, išstojusiu iš kardinolato. Tą pačią dieną kardinolavimą metusiam vyrukui Prancūzijos karalius Lui XII suteikė Valencijos kunigaikščio titulą, paskirdamas jam valdyti vieną iš turtingiausių Ispanijos regionų.
  • 1896 metais šią dieną įvyko pirmas atvejis, kai vidaus degimo variklį turintis automobilis mirtinai suvažinėjo žmogų (pora dešimtmečių anskčiau buvo atvejis su lokomobiliu, bet jis nesiskaito). Tokia Bridget Driscoll, ėjusi kažkur Londone per gatvę, kokiu tai nesuprantamu būdu pakliuvo po 6km/h greičiu lekiančia Roger-Benz mašiną, kuri ją suvažinėjo. Vėliau per teismus buvo priimtas sprendimas, kad niekas dėl įvykio nekaltas, nes šitas įvykis tiesiog kažkokia nesąmonė, kur moteriškė pati nugriuvo po ratais, nes kitaip neįmanoma buvo jos suvažinėt. Taigi, niekas nebuvo nubaustas.
  • 1914 metais buvo paskelbta gan liūdnai pagarsėjusi Gintarinė deklaracija, kurios dabar nesinori niekam prisiminti. Bet mes čia prisimenam net ir nevykusius šūdus. Ir nieko čia tokio - kad ir nevykusi ta deklaracija buvo, paskui tie žmonės padarė jau vykusią, ir tada jau gavosi gerai. Tai yra klaidų kultūra - taisyti klaidas, kad viskas pavyktų.
  • 1945 metais Indonezija paskelbė nepriklausomybę nuo Nyderlandų, bet kadangi Nyderlandai tam leidimo nedavė, tai prasidėjo revoliucija, kuri užtruko daugiau, kaip keturis metus. Per revoliuciją žuvo apie 5000 Nyderlandų kariuomenės ir maždaug nuo 5 iki 20 kartų daugiau Indonezijos sukilėlių, bet sukilėliai visgi laimėjo.
  • 1949 metais Japonijoje įvyko Matsukawa incidentas - praardžius gabalą geležinkelio bėgių, nuo bėgių buvo nuverstas traukinys, žuvo 3 žmonės. Paaiškėjo, kad į šitą reikalą įsivėlusi yra kažkokia Japonijos komunistų partija, tad nuo šio incidento prasidėjo komunistų gaudymas ir jų sodinimas, mėtymas iš darbų ir panašiai. Aktyvus šitų banditų gaudymas davė rezultatų - Japonijoje buvo išvengta didesnių komunistinių neramumų ir ilgainiui šalis tapo turtinga demokratine valstybe.
  • 1958 metais Mao Dzedunas paskelbė, kad Kinija pradeda Didįjį šuolį. Pagal šitą idėją Kinija turėjo stebuklingu būdu peršokti visokias vystymosi, ekonomikos ir technologijų stadijas ir per mikroskopinį laiką tapti supermodernia komunizmo šalimi. Realiai gi paaiškėjo, kad Didysis šuolis tėra didžiosios žmonių skerdynės. Tiesa, kai Didysis šuolis nepavyko, tai Mao Dzedunas nutarė, kad kaltas blogas žmonių auklėjimas ir bloga kultūra. Tai tada jau pradėjo Kultūrinę revoliuciją, kur išžudė dar daugiau.
  • 1960 metais Gabonas paskelbė nepriklausomybę nuo Prancūzijos
  • 1962 metais pirmas žmogus nušautas ant Berlyno sienos - toksai jaunas vyrukas Peter Fechter, kuris bandė pasprukti iš Rytų Vokietijos į Vakarų Berlyną. Pašautas vyrukas ilgokai kabėjo ant sienos, kol jo lavoną nuėmė Rytų Vokietijos kariuomenė. Du jį pašovę kareiviai po kelių dešimtmečių buvo nuteisti.
  • 1991 metais šią dieną slapta susirinko būrelis įvairių SSRS vadų, kuriems vadovavo toksai to meto KGB vadas Vladimiras Kriučkovas. Tarp kitų figūrų buvo tokie sovietų vadai, kaip gynybos ministras Dmitrijus Jazovas, ministras pirmininkas Valentinas Pavlovas, SSRS viceprezidentas (prezidentu buvo Gorbačiovas) Genadijus Janajevas, vidaus reikalų ministras Borisas Pugo ir SSRS Gynybos tarybos pirmininko (Gorbačiovo) pavaduotojas Olegas Baklanovas. Būrelis save pavadino "Valstybinis ypatingosios padėties komitetas" (GKČP), o paskui nutarė, kad reikia nuversti Michailą Gorbačiovą, paimti valdžią į savo rankas ir sutramdyti tas nepaklusnias respublikas, kaip kad Lietuva, tiesiog karine jėga. Kitą dieną, rugpjūčio 18, komitetas pradėjo valstybinį perversmą, kuris istoriškai liko žinomas, kaip rugpjūčio pučas.
  • 1998 metais amerikonų prezidentas Bilas Klintonas prisipažino, kaip savo cigarą davė rūkyti kokiai tai asistentei Monikai Levinski. Kadangi istorijoje figūravo tuo pat metu ir tikras cigaras, ir cigaras visai kita prasme, kaip falinis simbolis, o tiksliau tiesiog kaip pimpalas, tai iki šiol daugeliui neaišku, ką tenai ta Monika rūkė ir koksai tenai jai cigaras kažkur buvo kišamas.
  • 1998 metais Rusija paskelbė defaultą. Paprastesniais žodžiais - bankrotą, tik tokį, kur valstybinis - taigi, bankrutuoti valstybė negali. Tiesiog Rusijos pinigai pavirto į nieką.
  • 2012 metais Rusijoje dviem metais kalėjimo buvo nuteistos trys tokios pankiškos grupės Pussy Riot narės, nes esą jos kaip tai įžeidė Rusų pravoslavų cerkvės veikėjus.
  • 2012 metais laimingi vilniečiai rinkosi Kudirkos aikštėje, kad galėtų pasidžiaugti Vilniečio kortele ir stebuklingai atpigusiu miesto transportu - neteisėtas mitingas įvyko 14 valandą, o jame visus džiugino Zuikių partija ir Šildymo kainos.
  • 2013 Tautininkai atliko vudu ceremonialą su Nida Vasiliauskaite ir visokiais kitais niekadėjais, įtrauktais į Sudegintųjų sąrašą