Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Šablonas:Gegužės 11 dienos įvykiai
Jump to navigation
Jump to search
- 1502 metais Kristupas Kolumbas išplaukė į paskutinį, ketvirtąjį, daugiau kaip 2 metus trukusį plaukiojimą
- 1916 toksai Albertas Einšteinas paskelbė pasauliui, kad viskas reliatyvu ir šviesos greitis negali būti viršytas. Tai buvo pavadinta kaip reliatyvumo teorija.
- 1928 metais Niu Jorke prasidėjo pirmieji TV laidų bandymai - transliacijas bandė W2XB radijo stotis, plačiau žinoma kaip WGY Television. Reguliarios transliacijos prasidėjo liepos 1 dieną. Tiesa, anuo metu tos laidos būdavo žiūrimos mechaniniu kineskopu - tokiu disku, kuriame buvo skylutės, kurios sukdavosi priešais lemputę. Lemputės šviesumas keisdavosi ir disko skylutės piešdavo kintamo šviesumo eilutes, sudarančias vaizdą. Vaizdo skiriamoji geba šiose transliacijose buvo 48 eilutės ant maždaug 30 stulpelių (pikselis būdavo gan pailgas ir išplaukęs, horizontalus). Faktiškai su tokia rezoliucija buvo įmanoma matyti tik kažkokį tai šešėlių teatrą, bet laidų kūrėjai į tai atsižvelgė - būtent konstrastignos šešėlų figūros ir būdavo filmuojamos ir transliuojamos.
- 1944 metais SSRS vadovybė išleido sprendimą deportuoti Krymo totorius iš Krymo. Faktiškai buvo įvykdytas Krymo totorių genocidas ir sunaikinta didžioji dalis šios tautos, kuri buvo nuolatiniai Krymo pusiasalio gyventojai. Buvo ištremta daugiau kaip 400 tūkstančių žmonių, iš kurių kone pusė dėl nepakeliamų sąlygų ir bado mirė per pirmus pusantrų metų tremties. Po šių tremčių Krymo totorių Kryme praktiškai neliko, o populiacija ėmė po truputį atsikurdinėti tik po SSRS žlugimo.
- 1948 metais prekyboje pasirodė pirmieji momentiniai fotoaparatai, pagaminti Polaroid firmoje. Toks fotoaparatas anais laikais kainavo apie 90 dolerių.
- 1949 toksai Siamas persivadino jau antrą kartą, nes jiems taip nepatiko vadintis. Ir tada ėmė vadintis kaip Tailandas. Tiesiog kai kurios šalys vis kaitalioja savo pavadinimus.
- 1955 metais Varšuvoje prasidėjo SSRS ir jos okupuotų šalių vyriausybių konferencija, kurios metu buvo sukurtas Varšuvos blokas.
- 1960 keturi Izraelio žvalgai iš Mossad kažkur Argentinoje pagrobė niekuo nekaltą žmogelį, vardu Ricardo Klement. Paskui paaiškėjo, kad tasai niekuo nekaltas žmogelis buvo toksai Adolf Eichmann, anksčiau pagarsėjęs, kaip vienas iš pagrindinių Holokausto organizatorių. Vėliau Adolfas Eichmanas buvo teisiamas ir nuteistas mirties bausme.
- 1970 metais nepriklausomybę gavo Bachreinas. Iki tol du šimtus metų tai buvo salos, dėl kurių vis nesutarė Jungtinė Karalystė ir Persija
- 1981 metais Londone įvyko Andrew Lloyd Webber miuziklo "Cats" premjera.
- 1991 metais į JAV topų pirmą vietą iškilo Švedijos grupė Roxette su savo gabalu "Joyride", vėliau gavusi baisią galybę kraštutinai ištikimų fanų
- 1997 metais IBM kompanijos specialiai tam tikslui sukonstruotas kompiuteris Deep Blue apžaidė šachmatais Garį Kasparovą. Tai buvo pirmas kartas, kai kompiuteris laimėjo šachmatais žaisdamas prieš pasaulio čempiono lygio žaidėją.
- 1998 buvo nukaldintos pirmos eurų monetos. Dar niekas tuomet neįtarė, kad litas kažkada išnyks.
- 1998 metais šią dieną Indija įvykdė net tris branduolinio ginklo bandymus per vieną dieną. Iki tol paskutinį kartą branduolinius sprogdinimus Indija vykdė tik 1974 metais. Šie naujieji sprogdinimai buvo susieti su kompiuterinių simuliacijų tikrinimu ir atidirbinėjimu. Dar du testus Indija atliko po poros dienų, gegužės 13.
- 2000 metais šią dieną Indijoje gimė milijardinis gyventojas ir šioji šalis tapo antrąja, peržengusia milijardo kartelę
- 2014 metais Rusijos okupacinė valdžia surengė feikinį referendumą Donecko Liaudies Respublikoje
- 2017 metais šią dieną buvo ekshumuotas ir perkeliamas Francisco Franco lavonas. Ekshumacijos metu nustatyta, kad Franciskas Frankas vis dar miręs.
- 2024 metais daugelis tų, kas vakar pražiopsojo nepaprastai gerai matomą šiaurės pašvaistę, tikėjosi ją pamatyti šiandien vakare. Tačiau deja, pašvaistė nepasirodė.