Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Šablonas:Birželio 27 dienos įvykiai
Jump to navigation
Jump to search
- 1358 metais buvo įkurta Ragusa, tokia respublika ir kartu mikrovalstybė, buvusi maždaug toje vietoje, kur dabar yra Kroatijos miestas Dubrovnikas. Respublika išsilaikė iki pat 1808 metų, t.y., iki visai naujų laikų, kai ją nukariavo Napoleonas. Po nukariavimo ji buvo prijungta prie Italijos, o paskui, galų gale, jos teritorija atiteko Jugoslavijai ir Kroatijai.
- 1931 metais aviacijos konstruktorius Igoris Sikorskis JAV patentavo sraigtasparnį.
- 1941 metais Rumunijos valdžia, kuri tuo metu jau buvo susidėjusi su III Reichu, organizavo pogromus Jasų mieste (Iași) ir miesto apylinkėse. Tiesiog gatvėse ir namuose buvo nužudyta keletas tūkstančių žmonių, įskaitant ir vaikus. Likę gyvais buvo kišami į traukinius ir vežami į konclagerius, ištisą savaitę neduodant jiems ne tik maisto, bet netgi ir vandens. Mirties traukiniuose šitaip žuvo apie 4/5 iš žmonių, kurie į juos buvo sugrūsti. Šitas pogromas buvo vienas iš pačių brutualiausių Holokausto įvykių, jame vienu sykiu buvo nužudyta virš 13 tūkstančių žmonių.
- 1941 metais šią dieną Vengrija paskelbė karą SSRS. Kaip jau tais laikais įprasta, karas buvo paskelbtas, remiantis tyčia pačių padaryta karine provokacija, kur atskrido vokiečių lėktuvas su nupieštomis raudonomis žvaigždėmis ir išbombardavo kažkokį kaimą. Panašias provokacijas, ieškodami preteksto karui, anuomet darydavo ir sovietai, ir naciai.
- 1954 metais netoli Maskvos esančiame Obninske pradėjo veikti pirmoji pasaulyje atominė elektrinė. Realiai tai tebuvo bandomasis karinis reaktorius, padarytas kuriant povandeniniams laivams skirtus reaktorius. Bet SSRS ta proga visvien pasiskelbė, kad pastatė pirmą pasaulyje taikią elektrinę ir taip toliau.
- 1967 metais Londono priemiestyje Enfielde (Enfield) buvo pastatytas ir ėmė veikti pirmas pasaulyje bankomatas. Bankomatą pastatė Barclays bankas, šitaip anuo metu tapdamas moderniausiu banku pasaulyje.
- 1968 metais Čekoslovakijos laikraščiuose buvo publikuotas kreipimasis, pasirašytas visų sričių žymiausių asmenų, kuriame buvo sakoma, kad valstybėje turi būti atkurta demokratija. Kreipimasis buvo pavadintas "du tūkstančiai žodžių". Šio dokumento paskelbimas tapo Prahos pavasario kulminacija, nes žmonės patikėjo, kad komunizmas galų gale gali baigtis.
- 1977 metais Džibutis tapo nepriklausoma nuo Prancūzijos valstybe.
- 1981 metais Komunistinė Kinija paskelbė tokį gana įdomų dokumentą - "Rezoliucija apie kai kuriuos mūsų partijos istorijos klausimus, kilusius po Kinijos Liaudies Respublikos įsteigimo". Dokumente buvo ir smerkiama Kultūrinė revoliucija, ir dėl jos kaltinamas Mao Dzedunas. Po dokumento paskelbimo Kinijoje ėmė po truputį daugėti laisvės. Bet kaip vėliau parodė Tiananmenio įvykiai, tos laisvės padaugėjo ne tiek jau ir smarkiai.
- 1991 metais, praėjus vos kelioms dienoms nuo nepriklausomybės paskelbimo, Jugoslavija, o tiksliau - Serbijos pajėgos įsiveržė į Slovėniją. Karas buvo labai trumpas, truko vos 10 dienų. Per karą žuvo kelios dešimtys Slovėnijos karių ir keli šimtai Jugoslavijos kariumenės. Jugoslavijos armija buvo greitai sutriuškinta, nes visą karinį tiekimą ir kariuomenės permetimą sustabdė tarp Slovėnijos ir Serbijos esanti Kroatija. Pastarąjai karas truko kelerius metus ir kainavo daugybę aukų.
- 1992 metais įvyko paskutinis VLIK posėdis, kuriame nuspręsta, kad Lietuva jau išsilaisvino ir dėl to VLIK gali baigti savo veiklą. Daugybę metų iki tol VLIK buvo sovietų labiausiai nekenčiama ir apšmeižinėjama užsienio lietuvių organizacija, kovojusi už Lietuvos laisvę.