Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Verslo steigimas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Įmonės steigimas)
Jump to navigation Jump to search
Jeigu jau nutarėte tapti verslininku ir įsteigti verslo įmonę, tai jums čia dabar viską reikia pasiskaičiuoti gerai, kad žinotumėte, kokios bus jūsų būtinos išlaidos

Verslo steigimas - čia gi kiekvieno žmogaus svajonė yra, turėti verslą, tapti tikru vertelga, uždirbti daug pinigų, nuo nieko nepriklausyti ir tada labai gerai gyventi, kai pinigų bus nors kastuvais kask. Tiesiog grynai pagal PROFIT metodologiją.

Čia mes puikiai suprantame jūsų slaptus norus ir troškimus, todėl kadangi Pipedija yra apie viską, tai čia jums aprašysime verslo steigimą ir gerą biznį taip, kad jūs žinotumėte, kaip viskas išties vyksta. Ir kad žinotumėt, kodėl reikia mokesčius mokėti, nes jei nemokėsite, tai atsisėsite į kalėjimą.


Pirmas etapas - susitaupyti pinigų

Taigi viskas čia labai paprasta, kiekvienas žmogus tą gali padaryti ir išsibandyti. Žodžiu, padaryti reikia taip, kad jei jūs paprastas Lietuvos pilietis ir uždirbate 1500 litų, tai pirmiausiai reikia bent porą metų daug taupyti, nes kitaip jums neužteks tam verslui pinigų. Taigi, du metų taupykite po 500 litų ir taip sutaupysite pakankamai didelę sumą, kad jau galėtumėte tą verslą įsteigti.

Aišku, tuos du metus reikės maitintis tik duona ir vos ne vos užteks pinigų susimokėti už šilumos kainas, bet po tų dviejų metų jau turėsite gerą sumą - 12000 litų, už kuriuos galėsite įsteigti savo įmonę, mesite darbą ir imsite jau dirbti tiktai sau.

Išsyk jums čia patariame, kad nei negalvokite steigti individualios įmonės, nes jei ją steigsit, tai jums teks už įmonę garantuoti visu savo turtu ir jei tada kažkas bus neteisingai, tai VMI ar Sodra areštuot galės jūsų sąskaitą ir tada numirsite iš bado. O be to, visas jūsų turtas irgi galės būti sueikvotas skoloms padengti. Todėl steikite tiktai UAB, nes kitaip bus prastai.

Antras etapas - suprasti mokesčius

Taigi, čia pirmiausiai reikia suprasti, kad susimokėti reikia mokesčius. Jei jau 2 metus taupėte, gaudavote po 1500 litų ir sutaupėte 12000 litų, tai žinokit, kad čia jau sumokėta mokesčių buvo iš viso labai nemažai, nes sudėjus GPM, Sodrą ir dar kažkokias smulkmenas, nuo to 500 litų atlyginimo gaudavosi maždaug 2500 litų darbo užmokesčio fondas, tai yra, kas mėnesį buvo sumokama maždaug po 1000 litų mokesčių.

Tai yra, jūs sutaupėte 12000 litų, o vat mokesčių sumokėjote 24000 litų, nes negalvokite, kad čia iš kažkur iš oro tie pinigai buvo mokami, nes juos darbdavys mokėjo, o jis mokėjo iš tų pinigų, kuriuos skirdavo darbuotojams samdyti. O dabar jau jei turite savo UAB, tai jau jūs būsite darbdavys, samdysit darbuotojus ir jums irgi šitaip reiks mokėti. Todėl jums reikia šitą žinoti.

Na, dar čia turim pasakyti, kad iš to, kiek jums pasilikdavo pinigų, tai dar PVM sumokėdavote, po 21%, nes jei tik ką nors sau perkate, tai tenka sumokėti PVM. Aišku, čia jau ne pats sumokate, bet tas, iš kurio perkate turi sumokėti, tai ir gaunasi, kad jei 100 litų jūs už kažką sumokėjot, tai visvien nuėjo 21 litas mokesčiams. Ir niekur jūs nuo to neišsisuksit.

Tai štai taip ir gavosi, kad išleisdavote tuos du metus po 1000 litų kas mėnesį, o iš jų dar gaudavosi 210 litų mokesčių irgi. Tai dar kokie 5000 mokesčių gavosi per tą laiką. Bet tai jau ne taip svarbu, nes nuo to visvien neišsisuksite, kadangi nuo mokesčių niekas neišsisuka. Todėl dabar atsipalaiduokite ir pajuskite malonumą, nes nieko čia jau nepadarysit.

Trečias etapas - įsteigti įmonę

Taigi, gerai jau dabar, tarkim, sutaupėte tuos savo 12000 litų ir dabar jau steigiate savo UAB. Tai dabar čia jums pasakysim, kad jums nesigaus čia labai daug prisitaupyti pinigų, nes jums reiks samdyti du žmones: vienas tai būsite jūs, nes teks jums būti direktoriumi, o antras tai bus buhalterė. Nes ir tą, ir aną reikia samdyti, nes taip nurodo valdžia.

Tai čia negalvokite, kad išsisuksite su kokiais nors apsimetinėjimais, nes teks samdyti ne mažiau kaip po pusę etato, kadangi ir Sodra, ir VMI, ir bendrai visokios inspekcijos gerai žino, kad net jei visiškai nieko neveiksite, bent dvi darbo savaites per mėnesį jūs turėsite sugaišti visokių popierių tvarkymui, o buhalterė - visokių mokesčių skaičiavimui ir mokėjimui. Todėl jei samdysite pats save ar buhalterę mažiau kaip už pusę etato, tai niekas jumis nepatikės ir gausite tada baudelę. Todėl jau geriau nejuokaukit.

Dar negalvokite be to, kad buhalterė jums tiktai šiaip reikalinga, nes taip kažkas liepė. Nes buhalterė bus tasai žmogus, kurio dėka jūs išvengsite baudelių ir neatsisėsite į kalėjimą. Aišku, gali būti, kad visvien kažkas bus ne taip, nes ir buhalterės gi negali visko žinoti, nes viskas nuolat keičiasi ir yra tiek visokių mokestinių keistenybių, kad išvis niekas jų nežino, gal nebent kokie nors mokesčių ekspertai. Bet jei jau buhalterės neturėsite, tai tikrai tada jau bus viskas ne taip kaip reikia, o tada jau jums maža nepasirodys. Todėl geriau pinigų buhalterei negailėkit ir ją maitinkit saldainiais, šokoladais, kava ir kitais skanėstais, nes tik buhalterė jus išgelbės nuo pražūties.

Ketvirtas etapas - susitvarkyti mokesčius

Dabar štai ir turite du pasamdytus žmones, po pusę etato. Valdžios nurodytas minimalus mėnesinis atlyginimas yra 1000 litų, tai čia bus du po pusę tos sumos. Štai dabar prisiminkime mokesčius vėl: paskaičiavę visokią Sodrą, GPM ir kitas smulkmenas, gausime, kad prie 500 litų į rankas, teks sumokėti dar papildomai maždaug 220 litų mokesčių. Tai gausis iš viso 720 litų. Štai jau ir gaunate dabar 2*720=1440 litų per mėnesį išlaidų.

Dar be to, negalvokite, kad jei buhalterijos paslaugas samdysit iš kitur, tai kad gausis labai jau pigiau, nes visvien turėsite tiek sumokėti, o dar prie to prisidės PVM. O kadangi nauja įmonė yra ne PVM mokėtojas, tai jūs turėsite tą PVM sumokėti, nes jo nesumokėti gali tik PVM mokėtojas, o štai tie kas nėra PVM mokėtojai, tie PVM privalo sumokėti visada. Neklauskite mūsų, kodėl čia taip atvirkščiai viskas gaunasi, nes mes nelabai ir patys suprantame, kodėl taip viskas atvirkščiai.

Čia aišku visai akivaizdu, kad šiaip tai buhalterės jums gal ir nereiktų, nes išties tai pats galėtumėt viską suskaičiuoti, bet yra taip kad buhalterę jums liepia turėti ir jei neturėsite, tai bus baudelės ir dar šiaip susipainiosite, nes visoje mokesčių beprotybėje nesusigaudysite ir geriau jau to nei nebandykit, o tada vėl gausite baudelių. Taigi, buhalterę turėti paprasčiau ir pigiau, negu neturėti, nes kitaip jūsų verslas užsilenks ir žlugs nei neprasidėjęs.

Aišku, čia mes viską suprantame, kad visa buhalterė išties taip tampa mokesčių išlaidomis, bet nieko nepadarysi. Gaunasi čia taip, kad mokesčių reikalams jūs išleidžiate tada savo mokesčius, buhalterės mokesčius ir buhalterės į rankas gaunamą atlyginimą, kitaip tariant, 220+220+500=940 litų. Žodžiu, 65% jūsų išlaidų gaunasi vien tam, kad mokesčius padengti, net jei nieko ir nedarote, niekuo neprekiaujate ir nieko neturite. Na, bet čia tik tarp kitko.


Ketvirtas etapas - susitvarkyti patalpas

Taigi, dabar jau, jei jau turite buhalterę ir pats dirbate, tai jums norom nenorom teks nuomotis kambarį ofisui, net jei jame ir nebūsit. Ir nieko čia jau nepadarysit, nes jei to ofiso neturėsit, tai ateis kokia nors inspekcija ir nubaus už tai kad nesudarote darbuotojams galimybių dirbti, nesuteikiate darbo vietos ir taip toliau. O darbo inspekcija tai čia griežta ir geriau jau jūs nejuokaukit. Todėl jums reiks išsinuomoti ofisą.

Tai dabar pigiausias būdas jums bus išsinuomoti kambarį pačiam iš savęs, nes tada mokėsit pinigus sau ir taip neprarasit pinigų. Taigi, kad jūsų neapkaltintų kas nors mokesčių slėpimu, mokėti už tą kambarį turėsite kokią nors juntamą sumą, kokius nors 500 litų, kad patikėtų jumis. Tai dabar čia jums už tai reiks susimokėti GPM, Sodrą ir PSD. Gausis kad sumokėsite iš visos tos sumos dar virš 150 litų mokesčių. Na, bet čia jau ką bepadarysi, nes taip jau teks jums daryti ir niekur čia nesidėsite.

Tai dabar paskaičiuosim, kad jūs čia gausite iš savo kišenės už tą nuomą ir atlyginimą kas mėnesį 500+350=850 litų pinigų, už kuriuos turėsite gyventi skurdžiau, nei tuo metu, kai du metus taupėte ir pasilikdavo jums tik 1000 litų. Na, bet niekur jūs nesidėsite ir teks jums iš tokios sumos gyventi, nes kitaip bus dar blogiau.

Dar čia užmiršome, kad jums čia atsiras NT mokestis, nes jei jau kokį kambarį nuomosite, tai teks jums jį sumokėti. NT mokestis yra 1% nuo turto vertės per metus, o čia jau jei turite butą, tai viso buto kaina ir bus. Tai jei nebrangus butas, tai jo vertė bus 200 tūkstančių, o tas 1% bus 2000 litų, ir susimokėti turėsite jei tik ta nuoma užsiimsite. Todėl čia niekur nesidėsite ir turėsite tą mokestį sumokėti.


Penktas etapas - susimokėti mokesčius

Tai štai dabar jau suskaičiuokime pirmus mokesčius ir turimus pinigus: turite 12000, atimate iš jų 2000 NT mokesčio, lieka 10000.

Dabar suskaičiuokim mėnesinius mokesčius ir būtinas išlaidas, kurių jūs neišvengsite: atlyginimai su mokesčiais jums ir buhalterei - 2*720=1440, o taip pat nuoma iš savęs paties - tai dar 500 litų. Taigi, kas mėnesį neišvengiamai turėsit išleisti 1440+500=1940 litų, o maitintis turėsite kruopomis ir nieko kito jums nesigaus.

Taigi, turite 12000 litų, atidėjot 2000 NT mokesčio, liko 10000, o dabar turite kas mėnesį išleisti po 1940 litų, nes to neišvengsite, nes taip valdžia liepė ir turit susimokėti viską mokesčiams, nes kitaip bus baudelės ir sąskaitų areštėliai. Taigi, kiek jūs laiko taip dirbsite? Ogi štai taip: 10000/1940=5 mėnesius, o jau ilgiau dirbti negalėsite, nes neužteks pinigų. Bet tai dar ne viskas.

Taigi, dabar dar prisiminkim, kad užmiršom, jog reikės buhalterei išeitinę sumokėti, nes teks ją iš darbo atleisti. Tai jau skaitykit, kad lieka dar mažiau, nes ir tie 5 mėnesiai jums niekaip nesigaus, netgi jei nieko nepirksit, kitų išlaidų neturėsit ir išvis nieko nedarysit ir neuždirbsit, o gausis tik 4 mėnesiai ir liksite jau be pinigų. O jei kažką dar pirksit ir parduosit, tai dar prisidės kokie nors PVM, pelno mokestis ir dar kas nors. Ir nieko čia nepadarysit.

Taigi, dabar jau kai suskaičiavote viską, tai jau dabar žinote, kiek jums mokesčių reikės sumokėti. Ir dabar suskaičiuokime, kiek iš to jūs gausite mokesčių mokėjimo bei grynai dėl mokesčių bei reguliavimų atsirandančių išlaidų, kurių jums nereiktų, bet teks sumokėti.


Šeštas etapas - bandyti dirbti

Taigi vat, 4 mėnesiai ir liekate be pinigų. Per tą laiką jūsų išlaidos atlyginimams, mokesčiams, nuomai, išeitinėms ir visam kitkam sudaro tuos 12000 litų ir po to jau pinigų nelieka. Per tą laiką sau sumokėsite 4*850=3400 litų. O visa kita atiteko mokesčiams bei visokiems dalykams, kuriems jūs pinigus išleidote tik todėl, kad valdžia taip liepė, o jūs viską praradote ir nieko neliko jums.

Taigi, gavosi kad išleidote 12000-3400=8600 litų vien mokesčiams.

O dabar jau prisiminkim, kodėl pradžioje skaičiavome, kiek išleista buvo mokesčiams, kai uždirbinėjote ir taupėte savo verslui - ogi 24000. Ir štai čia dar 8600. Taigi štai jums visas jūsų verslo ir su mokesčiais susijusių išlaidų balansas: taupėte du metus, tada dar keturis mėnesius išvis pusbadžiu gyvenote, likote be darbo, sumokėjote 24000+8600=32600 litų mokesčių, o iš jų tegavote vos 3400 litų. Oi, mes gi užmiršome PVM, kurį iš tų 3400 išleidote, nors visai ir nenorėjote gal būt - tai atėmus 21%, gaunasi, kad mokesčių sumokėjote dar apie 710, o gavote išties apie 2690. Tai išvis mokesčių gaunasi apie 33110 litų, o jums pasiliko 2690.

Tai dabar gaunasi, kad sumokėjote tuos 33110 mokesčių, nesėkmingai nieko neuždirbote, jums pasiliko tiktai 2690 litų, už kuriuos kokius 4 mėnesius gyvenot badaudamas, o dar darbą praradote.

Septintas etapas - paverkti kamputyje

Tai dabar imkite ir paprašykite, kad kokia protinga buhalterė labai nuosekliai viską čionai patikrintų ir pamatysite, kad net buhalteriai apstulbsta, bet klaidų šituose skaičiavimuose taip ir neatranda.

O jei atras - tai reiškia, kad labai jau geras buhalterė, tai gal kažką ir geriau už mus suskaičiuos, bet jau tada paaiškės, kad iš tų sutaupytų pinigų jūs mokesčių tiek sumokėjote, kad nieko jums neliko, o dar kitus mūsų užmirštus mokesčius pridėjus tai gal net ir minuse atsidūrėte, nes gali būti, kad mokesčių ir su jais susijusių išlaidų teks sumokėti daugiau, nei turėjote pinigų.

Štai taip paskui ir atsiranda visokios gudrybės, kaip kad mokesčių planavimas, mokesčių optimizavimas, mokesčių taupymas, mokesčių vengimas ir visokie kitokie burtai, skirti nereikalingų išlaidų sumažinimui. Tai kai patys paskui pradėsite tuos burtus daryti, tai paskui dar paaiškės, kad po tų mėgėjiškai susigalvotų burtų prisideda baudelės ir malonus poilsis kur nors Lukiškėse ar dar kokioje kitoje gražioje vietovėje.