Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Subskraibink Pipediją ant FB:

Gyvulių ūkis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Tai tokia štai iliustracija, nes visa ta knyga buvo tiesiog atpasakojimas įvykių, kurie vyko per Rusijos revoliuciją

Gyvulių ūkis - andai tokia buvo George Orwell knyga, katroje aprašė tasai, kaip kartą kažkokioje fermoje gyvuliai sukėlė revoliuciją. Tai fermerį išvarė, išsirinko demokratinę valdžią, o paskui ta valdžia kažkaip ėmė keistis, nes paaiškėjo, kad vieni gyvuliai yra lygesni už kitus.

Tai anoje fermoje valdžią užėmė kiaulės, katros visiems gyvuliams visko prižadėjo, o išties paskui juos visus į skerdyklą ir toliau ėmė pridavinėt. Ir taip toliau, ir taip toliau - tai kartais tasai ūkis ir minimas kaip kiaulių ūkis užtat.

Tai iš šios neilgos knygutės, katra beje, Sovietų Sąjungoje buvo uždrausta ir platinama tiktai per samizdatą nelegaliai, atėjo pora visiems žinomų posakių - vienas šiaip apie ką nors kai pasakoma, kad tai gyvulių ūkis - tai kai gyvuliai galvoja, kad visur demokratija, o išties tai jokios demokratijos nėra, o kitas - apie tai, kad vieni gyvuliai už kitus gyvulius lygesni.

Tai pastarasis posakis apie gyvulių lygybę yra atpasakojimas, kaip gyvuliai parašė savo konstituciją, katroje buvo frazė, jog visi gyvuliai lygūs. O paskui vieną dieną gyvuliai pastebėjo, kad kažkaip ta frazė pasikeitė į naują: visi gyvuliai yra lygūs, bet kai kurie gyvuliai yra lygesni už kitus. Tai paskui tie gyvuliai nerado įrodymų, kad tokie pokyčiai buvo padaryti, tai taip ir teko jiems gyvent su tuo.

Dar čia dabar galim pafantazuot dabar, kaip būtų kokia nors revoliucija, jei kokiame nors Kaišiadorių paukštyne sugalvotų maištauti vištos, nenorinčios būti perdirbtomis. Bet vienok vištos ten patenkintos, joms šilta ir gera, maisto pakanka, tai apie maištus jos nei negalvoja.


Dar žr.

Paskui, tiesa, dar George Orwell parašė ir didesnę knygą, kur buvo jau apie vėlesnius dalykus. Tai ta knyga vadinosi 1984. Kaip kurie sako, kad didis rašytojas kiek apsiriko, nes panaši sistema, kaip pastarojoje knygoje aprašyta, dar tik prasideda, tačiau tikrai jinai bus, kai pasaulinis internetas bus užvaldytas visokių ten tarnybų, o ACTA, SOPA ir panašūs įstatymai bus įtvirtinti.