Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Subskraibink Pipediją ant FB:

Rubliai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Rubliai visad buvo Rusijos pinigais, bet dar nebuvo tokio laiko, kad ilgiau kažkiek rubliai būtų stabiliais ir vertę išlaikę. Dar gi Carinės Rusijos laikais vis gaudavosi taip, kad pinigai vis mažėdavo, kaip ir juose esamas auksas, o vis daugiau būdavo kišama visiems popierinių pinigų, kurie ir davė tradiciškiausią rublio pavadinimą: ne Rusijos rublis, o medinis rublis.

Mediniu rubliu tasai rublis vadinamas būdavo dėl to, kad iš popieriaus, o popierius - iš medžio. Nes daugiausiai Rusijos pramonė tam ir dirbdavo, kad medžius kirsdavo kur nors Sibire, o paskum pardavinėdavo, tuo pačiu ir pinigus gamindami. Tai aišku dėl to vis kildavo infliacija, kuri pavirsdavo vėliau į hiperinfliaciją.

Tai šitaip kartojosi ir prie caro, ir paskui prie Kerenskio, ir prie Lenino, ir prie Stalino, ir prie Chruščiovo, ir prie Brežnevo, ir prie Gorbačiovo, ir prie Jelcino, ir prie Putino, ir prie Medvedevo.

Ir nors visi šitie vis kaip nors bandydavo tą rublį stabilizuoti, kas kartą vis gaudavos viena ir ta pati istorija: senus pinigus panaikindavo, tada įvesdavo naujus pinigus, kurie esą stabilūs ir padengti kuo nors, o paskui praeidavo neilgas laiko tarpas ir infliacija imdavo didėti spartėjančiais tempais. Ir taip eilinį kartą visi prarasdavo pinigus.

Ir visoje šitoje istorijoje tik vieną kartą buvo pabandyta kitaip padaryti, kai Brežnevas sugalvojo, kad reikia tuos pinigus išskirstyti į kelias dalis, kur būtų šiaip rubliai, kurie su infliacija, o būtų tik išrinktiesiems prieinama valiuta, kurią leistų Vneštorgbankas ir už kurią galima būtų prekes normalias pirkti. Bet ir tai ilgai nesitęsė, todėl irgi baigėsi tuo, kad rublis suiro.

Taip ir dabar galime pastebėti, kad po eilinio valstybės ir bankų apsivožimo, buvusio prieš kelioliką metų, Rusija pabandė sukurti stabilų rublį, tačiau ir vėl tie rubliai per tuos kelioliką metų nuo litų atsiliko verte keletą kartų, kadaise kaianvę ar tik ne trečdalį lito, dabar už vieną rublį tegausi 7 centus.

Užtat visi rusai labai gerai žino: santaupų rubliais laikyti negalima, o reikia kaupti tiktai dolerius ar eurus.