Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!
Subskraibink Pipediją ant FB: |
Kalbainizmai
Kalbainizmai (kitaip - kalbizmai) - tai dibilų perlai, katruos išgeneruoja kalbainiai. Šlykštūs savo kilme, tačiau neretai juokingi, kuo ir džiugina mūsų širdis. Kalbainizmuose įprasti žodžiai keičiami išgalvotais, visiškai pametama mintis, galų gale, neretai tiesiog tariamas visiškas atsitiktinių, su tema nesusijusių žodžių kratinys, neturintis jokios prasmės. Kartais kalbainizmai tampa netgi populiariais anekdotais.
Kalbainių perlai
Žemiau - kažkiek tobuliausiųjų stebuklų, kilusių narkotikų aptemdytose kalbainių smegenyse. Kol kas - tik keli, ale neabejojame, kad papildysite!
- Squid yra įgaliotoji tarnybinė stotis ir žiniatinklo podėlio tarnybinė programa (
citatažodžių kratinys iš Vikipedijos) - Ieškoti termino galima pagal žodį, žodžio dalį ar žodžių junginį – jį įrašykite į ieškinio lauką (iš VLKK svetainės - anie užmiršo, ką reiškia žodis "ieškinys")
- Jeigu slaptažodyje vartojamos raidės, tai natūralu, kad turi būti leidžiama vartoti visas, jei leidžiama vartoti skaitmenis, tai natūralu, kas visus dešimtį skaitmenų (iš likit.lt puslapio)
- "Podcast" - "prenumeruojamosios transliacijos siuntinukas" (iš likit.lt forumo)
- O štai šių žodžių reikšmės paklausti nesugalvotų net jų kūrėjai(Silpnų nervų žmonėms žiūrėt nepatartina):
- daryklė, kvietyklė, derintuvė, rengyklė, vykdyklė, generuoklė, saistyklė, kėlyklė, (programos arba įtaiso) prižiūryklė, baigiamoji doroklė, parengiamoji doroklė, doroklė, kelvedė, modeliavimo programa, sukeitimo programa
- "Špargalkė", pasirodo, keistina į "špargalė", nes mat ta galūnė "-kė" besanti rusizmas kažkoksai. Tai manot, kad meluojam ir makaronus kabinam? Ogi nei velnio, taip kalbainiai netgi per Lietuvos Radiją viešai sakė. Matomai, susitaikė su beviltiškumu savo pastangų įdiegti visokius "paruoštukus"...
- Ne Dainuojančioji revoliucija, nes revoliucija, pasirodo, negali dainuoti, o "dainuojamoji revoliucija". Ir be to iš mažosios, o ne jokios didžiosios.
O dar, pasirodo, nuo šiol draudžiama žodį "prašau" ar "prašom" vartoti sakinio viduryje, kaip įterpinį, tad toks sakinys, kaip "Miela VLKK, prašom nepisti mums proto" besąs kalbainiškai klaidingu ir neteisingu, nes atseit, žodis "prašau" ne toje vietoje padėtas!