Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!
Subskraibink Pipediją ant FB: |
Mutizmas
Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit... Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti! |
Mutizmas arba kalbinis negatyvizmas - logorėjos priešingybė, nes jau kai pacientas užsičiaupia, tai ir neprabyla daugiau. Neretai mutizmas pasitaiko kartu su stuporu, o ir šiaip ten su visokia kitokia negatyvine simptomatika.
Dar mutizmas vadinamas kalbiniu negatyvizmu, nes pacientas atsisako kažką daryti, priešinasi kalbinimui, taigi - negatyvizmas.
Paprastai mutizmo apimtas pacientas ne tai kad nekalbus, bet išvis niekaip nereaguoja į aplinkinių kalbas ir nesako jokio žodžio ir netgi neverbališkai nerodo, kad bent kiek su aplinkiniais bendraut norėtų ar bent jau galėtų. Iš esmės, žmogus atrodo kaip koksai kurčnebylys, nors visai ir ne kurčias ir ne nebylys.
Kartais visgi būna ir priešingai: iš veido išraiškų matosi, kad pacientas bendrauti ir atsakinėti norėtų, bet visiškai negali nieko su savimi padaryti, nes negatyvizmas jį taip smarkiai užčiaupia, kad nieko negali su savimi padaryti. Kartais taip atrodo, lyg pacientui kažkas tiesiog draustų į klausimus atsakinėti. Toksai užsiblokavimas vadinamas kaip Seglo simptomas ir pasitaiko esant katatonijai.
Išsivysto mutizmas įvairiai - būna, kad ir šiaip per asmenybės degradaciją, o būna, kad per kokią šizofreniją, o dar būna, kad ir dėl kokių nors psichologinių veiksnių, kaip kad artimųjų žūtis, koks nors didelis išsigandimas, marazmas ar dar kažkas.
Gydymas - taikant dirbtinį sužadinimą, stimuliacija kofeinu ir atpalaidavimas barbitūratais (amobarbitaliu) beveik vienu metu. Pacientas nuo to nukvankšta, pasidaro visiškai atsipalaidavęs, apdujęs ir ganėtinai kliedintis, nuo ko paprastai žmones apima logorėja. Taip vat ir pavyksta kartais tą mutizmą permušti.
Reikia pasakyti, kad tasai gydymas kofeinu su barbitūratais kartais gali baigtis kokia nors koma ar kuo nors dar prastesniu, taip kad geriau jau taikyti saugesnius metodus. Ypač kad kai šitokia kombinacija naudojama, kur kofeinas numuša barbitūratų poveikį, o barbitūratai - kofeino poveikį, tai telieka abiejų fiziologinis poveikis, kurį paskui gali tekti gydyti gydomąjame morge. O ir išvis, šitaip gydant, pacientą reikia vis šnekinti, o jisai, nuo viso to apsinešęs, kliedi ir savo kliedesiais juokina aplinkinius, kas nelabai tinka rimtam gydymui.