Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!
Subskraibink Pipediją ant FB: |
Afektinis bukumas
Afektinis bukumas, dar vadinamas kaip emocinis šaltumas ir pan. - būdingas simptomas, rodantis, kad pacientas diagnozuotinas kokia nors psichikos liga.
Afektiniam bukumui būdingas visų emocinių reakcijų susilpnėjimas, šaltumas. Tiek teigiamos, tiek neigiamos reakcijos nusilpsta ar netgi išvis atrofuojasi, pacientas pasidaro tiesiog abejingas, bejausmis. Dingsta tiek teigiami jausmai, tiek neigiami: pacientas nesidžiaugia ar tik rodo apsimestinį džiaugsmą, kai gauna dovanų ir lygiai taip pati neliūdi ar rodo tik apsimestinį liūdesį, mirus kažkam iš artimųjų.
Paprastai su tokiu emocijų dingimu, dingsta ir visokie jausmai artimiems žmonėms - pacientas pasidaro tiesiog abejingas. Lygiai tokiu pat abejingu pacientas gali tapti ir pačiu sau - jam visiškai pasidaro neįdomu, koks jo paties likimas. Dėl tokių pokyčių pacientas pasidaro neretai kraštutinai brutualiu, dingsta jo susidomėjimas aplinkiniais ir pan..
Švelnesnis afektinis bukumas gali pasireikšti prie kai kurių depresijos formų tačiau dažniausiai tai yra požymis, kad pas pacientą prasidėjo šizofrenija.
Itin atvirai afektinis bukumas reiškiasi prie hebefrenijos, dar labiau - prie heboidinės šizofrenijos. Kartu šitas emocinis bukumas ir empatijos trūkumas yra ir vienas pirmų, gal netgi pats ankstyviausias šizofrenijos simptomas: pirmiausiai paciento reakcijos į aplinką, visokios emocijos atbunka, ima reikštis keistas abejingumas, o paskui jau ima rastis ir kiti požymiai - mąstymo sutrikimai, kliedesiai, minčių skambesys, balsai galvoje.
Kartais pasitaiko, kad kartu su išoriniu afektiniu bukumu, šizofrenija sergantis pacientas yra kraštutinai jautrus kažkuriems dalykams, kurie jam pačiam yra svarbūs - tai taip vadinams medžio ir stiklo simptomas: pacientas abejingas viskam, tačiau jei kažkas užkabina dalykus, kurie jam yra labai svarbūs, reakcijos būna neadekvačiai jautrios ir skausmingos.