Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Traceroute
Traceroute - tokia klasikinė programa, skirta TCP/IP tinklo testavimui, paprastai naudojama kartu su ping. Tai su ping patikrinama, ar išvis ryšys kur nors yra, ir jei nėra ryšio, tai jau tada prasideda tikrinimai su traceroute. Tiesa, čia tik normaliose OS šita programa vadinasi šitaip, o Windows tai vadinasi sutrumpintai - "tracert". Ale veikimas ir ten, ir ten panašus.
Traceroute esmė - kad su šita programa nuosekliai tikrinamas ryšys per visus maršrutizatorius nuo kompiuterio, iš kurio tą ryšį tikrinat, iki kokio nors serverio ar maršrutizatoriaus, į kurį tą ryšį skanuojat su šita programa.
Kaip ir kitos iš senų laikų UNIX sistemų kilusios programos, traceroute naudojama iš šelo, parašant, pvz., "traceroute 8.8.8.8", o tada laukiant, ką tenai ta programa išmes. Kartais programai gali tekti gerokai pagalvoti, laukiant atsakymų iš ten, kur tie atsakymai turi ateiti, bet dėl kokių nors nedakonfigūravimų neateina.
Kadangi šitais laikais kai kurie routeriai sukonfigūroujami taip, kad niekam neatsakytų į visokias panašias užklausas ar atsakytų kokius nors grybus, tai būna, kad traceroute parodo nieką ar negrįžtančius kokius tai duomenis, tai ne visada viskas pamatoma. Visgi svarbiausią dalyką paprastai čia galima nustatyti - ar kažkur pastrigo pas jus lokaliame tinkle, ar tarp jūsų ir interneto tiekėjo, ar pas interneto tiekėją, ar kažkur jau didesniuose, pasauliniuose tinkluose. Tai atitinkamai galima ir nuspręsti, ar dar kažkur ieškoti bėdų ir jas taisyti, ar skambinti į kokį tai helpdeską ar šiaip tenai kokią tai pagalbos tarnybą.