Stresas - tai fiziologinė ir psichologinė būsena, kuriai būdingas visiškas stogo važiavimas dėl visokių aplinkos veiksnių. Itin būdingas darboholikams, o ir kitiems visokiems. Nuo streso kenčia ir ūbermenšai ir untermenšai.

Puikus antistresinis preparatas, kurį jums už dyką duoda Pipedija. Tik prieš vartodami, atsispausdinkite, nereikia gadinti monitoriaus

Populiariame įsivaizdavime stresas suvokiamas, kaip šiaip kažkokia tai nesąmonė - tipo "buvo baisus stresas, nes nusilaužiau nagą", bet gi psichiatrijoje stresu laikomos tokios būsenos, kur išsiskiria streso hormonas - kortizolis, o su tuo kyla ir krūva kitokių reiškinių - pvz., išsiskiria dozės adrenalino, nuo ko žmogui kiek čiuožteli stogas, plius dar ir visokių šiaip kortikosteroidų, dėl kurių sutrinka imuninės sistemos veikla. Pavieniais atvejais - gal ir nieko tokio, bet jei tokie dalykai kartojasi, žmogų pradeda pulti visokios ligos, o jis pats irgi pasidaro kaip nesavas.

Atskira su stresu susijusi būklė - tai PTSD arba dar taip vadinamas potrauminio streso sutrikimas, dėl kurio net ir normaliose situacijose tasai realus stresas su visais tais kortizolio išsiskyrimais kartojasi. Būklė nelabai džiuginanti, nes labai jau žmones užpisa - ir tuos, kas ją turi, ir aplinkinius.