Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


GNU: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 333 pridėti baitai ,  16:42, 27 rugpjūčio 2023
nėra keitimo aprašymo
(Naujas puslapis: '''GNU''' - tai tokia santrumpa, kuri referuoja į save pačią - "GNU Not UNIX", kas reiškia kad GNU nėra UNIX. Išties tai yra melas, nes GNU ir buvo kuriama tam, kad pakeistų įprastą UNIX ir sukurtų nemokamą ir gerą UNIX versiją. Pagrindiniai šitos kūrybos organizatoriai buvo Free Software Foundation su Richard Stallman, bet projektas judėjo sunkiai - pompastikos daug, o nauda ribota. Galų gale šitas UNIX kūrimo projektas pabandė star...)
 
1 eilutė: 1 eilutė:
'''GNU''' - tai tokia [[santrumpa]], kuri referuoja į save pačią - "GNU Not UNIX", kas reiškia kad GNU nėra [[UNIX]]. Išties tai yra melas, nes GNU ir buvo kuriama tam, kad pakeistų įprastą [[UNIX]] ir sukurtų nemokamą ir gerą UNIX versiją. Pagrindiniai šitos kūrybos organizatoriai buvo [[Free Software Foundation]] su Richard Stallman, bet projektas judėjo sunkiai - pompastikos daug, o nauda ribota.
'''GNU''' - tai tokia [[santrumpa]], kuri referuoja į save pačią - "GNU Not UNIX", kas reiškia kad GNU nėra [[UNIX]]. Išties tai yra melas, nes GNU ir buvo kuriama tam, kad pakeistų įprastą [[UNIX]] ir sukurtų nemokamą ir gerą UNIX versiją. Pagrindiniai šitos kūrybos organizatoriai buvo [[Free Software Foundation]] su anokiu Richard Stallman, bet projektas judėjo sunkiai - pompastikos daug, o nauda ribota.


Galų gale šitas [[UNIX]] kūrimo projektas pabandė startuoti [[1990]] kaip tokia [[GNU Hurd]] operacinė sistema, tačiau startas nesigavo ir sistema neveikė. Nepaisant vėlesnių, daugiau kaip 30 metų trukusių bandymų tą sistemą sukurti, visvien nieko nesigavo.
Galų gale šitas [[UNIX]] kūrimo projektas pabandė startuoti [[1990]] kaip tokia [[GNU Hurd]] operacinė sistema, tačiau startas nesigavo ir sistema neveikė, o patsai Richard Stallman, kad ir vaizduodamas stebuklingą [[programavimas|programavimo]] guru, niekaip nesugebėjo padaryti dirbančio [[kernelis|kernelio]], ir, tiesą sakant, atrodo, kad nelabai ir bandė. Žodžiu, nepaisant vėlesnių, daugiau kaip 30 metų trukusių bandymų tą sistemą sukurti, visvien nieko nesigavo.


Bet paraleliai paskiras hakeris, toksai studentas Linus Torvalds, pasiėmęs [[Minix]] sistemą, ją išsinagrinėjo ir pasirašė pats nuosavą [[kernelis|kernelį]] ir jo pagrindu - ir visą [[OS]]. Tada į tą Linux buvo nuportinta krūva visokių įrankių, kurie buvo kurti tai GNU OS, ir viskas gavosi labai sėkmingai - išaugo Linux.
Bet paraleliai paskiras [[hakeris]], toksai studentas [[Linus Torvalds]], pasiėmęs [[Minix]] sistemą, ją išsinagrinėjo ir pasirašė pats nuosavą [[kernelis|kernelį]] ir jo pagrindu - ir visą [[OS]], kurią pavadino [[Linux]]. Tada į tą Linux buvo nuportinta krūva visokių įrankių, kurie buvo kurti tai pačiai GNU OS, ir viskas gavosi labai sėkmingai - išaugo toksai Linux, koksai dabar dažniausiai ir pasitaiko.


Ale paskui jau, nusivylę savo nesėkmėmis ir matydami Linux sėkmę, GNU kūrėjai visur pradėjo aiškinti, kad Linux besąs ne Linux, o tiktai [[GNU/Linux]], t.y., toksai priedas prie GNU kurtos operacinės sistemos.
Ale paskui jau, nusivylę savo nesėkmėmis ir matydami Linux sėkmę, GNU kūrėjai visur pradėjo aiškinti, kad Linux besąs ne Linux, o tiktai [[GNU/Linux]], t.y., toksai priedas prie GNU kurtos operacinės sistemos, nes esą [[kernelis]] tai yra niekas, o visa esmė yra tame nedideliame kratinyje softo, kurį ta GNU per didelius vargus iš savęs kažkaip išspaudė. Tai dabar jau yra toksai geras su Linux susijusių [[lameriai|lamerių]] atpažinimo kriterijus - kai jie aiškina, kad [[kernelis]] nėra [[OS]], nors išties tai būtent kernelis ir yra [[OS]], tuo tarpu visoks GNU šlamštas - tai tėra [[jūzerlandas|jūzerlandinis]] antstatas, kuris gali dirbti tiek ant Linux, tiek ant [[Windows]], tiek ant bet kurios kitos [[operacinė sistema|operacinės sistemos]].


Išties tai aišku GNU savo įtaką ir naudą atnešė, tačiau tikrai ne tokią didelę, kaip verta čia pavaizduoti. Nors, dar kitą vertus, GNU ir [[FSF]] judėjimas Linux kūrimui davė labai daug. Gal ir tiek daug, kad dabartiniame pavidale Linux be GNU išties neegzistuotų.
Galim tarti čia, kad tai aišku GNU savo įtaką ir naudą atnešė, tačiau tikrai ne tokią didelę, kaip verta čia pavaizduoti. Nors, dar kitą vertus, GNU ir [[FSF]] judėjimas Linux kūrimui davė labai daug. Gal ir tiek daug, kad dabartiniame pavidale Linux be GNU išties neegzistuotų. Nors greičiausiai visgi egzistuotų.
 
Daugelį Linux ar kitų UNIX sistemų kūrėjų yra gerokai užknisęs visas GNU briedas, nes Richard Stallman per tą GNU sau prisiimdavo svetimus nuopelnus. Tai dabar po truputį daugėja atvejų, kur devai tyčia pradeda vengti GNU softo ir stato netgi ir Linux variantus, kuriuose GNU softo tiesiog nebūtų. Nes tie GNU veikėjai - tai kaip kokie [[veganai]], kurie ir durni, ir visus užpisa.




[[Category:UNIX]]
[[Category:UNIX]]
[[Category:Linux]]
[[Category:Linux]]
1 095

pakeitimai

Naršymo meniu