Naujoji Lietuva: Skirtumas tarp puslapio versijų

1 716 pridėta baitų ,  04:18, 19 kovo 2009
nėra keitimo aprašymo
(Naujas puslapis: '''Naujoji Lietuva''', '''NL''' - neformalus ir stichiškas judėjimas, spontaniškai kilęs Internetuose, kaip atsakas į valstybininkų veiksmus. NL lietuviais ir ...)
 
9 eilutė: 9 eilutė:
* Tikrosios Lietuvos pilietis - tai tas, kas laiko save lietuviu, nesvarbu, kur jis begyventų ar kokia jo tikra kilmė.
* Tikrosios Lietuvos pilietis - tai tas, kas laiko save lietuviu, nesvarbu, kur jis begyventų ar kokia jo tikra kilmė.
* Aš pats sau valstybė: jei įstatymai prieštarauja mano moralei, dėjau ant įstatymų.
* Aš pats sau valstybė: jei įstatymai prieštarauja mano moralei, dėjau ant įstatymų.
*  
* Lietuvis visur parems lietuvį. Tas, kuris nepadeda saviems, nevertas būti lietuviu.
* Lietuva yra visame pasaulyje, o tikrąją pilietybę apsprendžia žmogaus asmeninis pasirinkimas, bet ne valdžia.
* Jokia priesaika jokiai valdžiai negalioja, jei ji prieštarauja Lietuvos idėjai.
* Lietuvybė - tai sava kalba, sava istorija, savi papročiai, savi žmonės.




== Judėjimo kilmė ==
== Judėjimo kilmė ==
Judėjimo ideologai nežinomi. Kartais NL siejamas su [[Stoma]], neretai - su patriotų sąjūdžiu (skinais). Jaučiama tam tikra paradoksali [[NK-95]] įtaka ir netgi LDK idėjų palikimas (lietuvis - ne tas, kas kalba lietuviškai, o tas, kas save laiko LDK piliečiu). Istoriškai NL pagrindą sudarytų Pasaulio Lietuvių Bendruomenė, naujųjų laikų emigrantai, geografinėje Lietuvoje tebegyvenantys lietuviai, esantys opozicijoje valdžiai. Pirmomis judėjimo apraiškomis neretai įvardinamas Sąjūdis bei Lietuvos kova už nepriklausomybės paskelbimą 1990-1991, kai Lietuvos idėją gynė žmonės, neretai neturintys formalių sąsajų su lietuviškumu ar negavę galimybės tapti Lietuvos piliečiais vėliau ().
Judėjimo ideologai nežinomi. Kartais NL siejamas su [[Stoma]], neretai - su patriotų sąjūdžiu (skinais). Jaučiama tam tikra paradoksali [[NK-95]] įtaka ir netgi LDK idėjų palikimas (lietuvis - ne tas, kas kalba lietuviškai, o tas, kas save laiko LDK piliečiu). Istoriškai NL pagrindą sudarytų Pasaulio Lietuvių Bendruomenė, naujųjų laikų emigrantai, geografinėje Lietuvoje tebegyvenantys lietuviai, esantys opozicijoje valdžiai. Pirmomis judėjimo apraiškomis neretai įvardinamas Sąjūdis bei Lietuvos kova už nepriklausomybės paskelbimą 1990-1991, kai Lietuvos idėją gynė žmonės, neretai neturintys formalių sąsajų su lietuviškumu ar negavę galimybės tapti Lietuvos piliečiais vėliau (įskaitant užsienio lietuvius, Lietuvą parėmusius užsienio šalių (Rusijos, Islandijos, etc.) piliečius, vietinius kitų tautybių žmones ir t.t.).
 


== Atsiradimo priežastys ==
== Atsiradimo priežastys ==
Pagrindinės priežastys - tai daugelio asmenų individualus protestas prieš neapgalvotus, žalingus, melagingus ir tiesiog absurdiškus valdžios veiksmus, pvz.:
* Sužlugdytas švietimas (mokyklų klasių stambinimas iki neįmanomo dydžio (kartais - virš 50 mokinių), pradinių mokyklų uždarymas kaimuose, aukštųjų mokyklų atsilikimas nuo pasaulio dešimtmečiais, etc.)
* Absurdiškas pilietybės apribojimas (įskaitant atvejus, kai pilietybė atimama tuo pagrindu, kad užsienyje gimusiam vaikui suteikta tos šalies pilietybė ir automatiškai suteikta pilietybė vaiko tėvams. Kartais prieinama iki absurdo, kai pilietybę praranda netgi Lietuvos ambasadų darbuotojai)
* Visiškas savo piliečių teisių užsienyje ignoravimas (plg. su Rinau byla ar anekdotiškais atvejais, kai užsienyje dirbę piliečiai būdavo dvigubai apmokestinami - iki tokio lygio, kad Lietuvoje jiems būdavo paskaičiuojami mokesčiai, didesni, nei jų uždarbis)
* Absurdiška valdžios ekonominė politika, kai smulkaus verslo apmokestinimas bei biurokratiniai barjerai daro verslą neįmanomu (neretai teigiama, kad tai tikslingas žlugdymas, užsakytas stambių korporacijų, pvz., VP ir pan.).