Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Komunistai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
2 367 pridėti baitai ,  18:03, 2 balandžio 2009
20 eilutė: 20 eilutė:


Gal kai kas iš nūdienos jaunųjų skaitytojų dar nežino, kas tais yra - komunizmas, tai galima būtų pradėti pasakojimą maždaug taip: "gyveno kartą Che Guevara..."
Gal kai kas iš nūdienos jaunųjų skaitytojų dar nežino, kas tais yra - komunizmas, tai galima būtų pradėti pasakojimą maždaug taip: "gyveno kartą Che Guevara..."
[[Vaizdas:F5-CAolhoz.jpg|200px|thumb|left|Komunizmas kaime]]
Pati komunizmo idėja išrutuliota Marx ir Engels, diegta Lenin ir Stalin, tačiau kai kurie dar linkę sieti ją su Kristaus mokymu apie komunas, bendruomenes, skupina. Ekonominiu aspektu aiškai sukritikuota Hayak ir kitų liberalistų, tačiau, kai saka "ne apie sakalus daina"!
"Iš kiekvieno pagal sugebėjimus, kiekvienam - pagal poreikius" leido visokiems teisuoliams atiminėti iš kitų ir dalintis tarpusavyje. Tokią pat tendenciją stebime ir nūdienos socialdemokratų or kokių paksuolių pasisakymuose. Komunistinė nostalgija tiek gyva Lietuvos žmonių protuose, kad ir po šiolei neigiami istoriniai faktai dėl Lietuvos okupaciją, trėmimus, genocidą, sakoma, kad Sąjūdį sukūrė KGB ir visaip aiškinama "geros kaimynystės ir stiprių ryšių su Rusija" neabejotinos perspektyvos nauda. Kai kurie grįžę tremtinai parduoda jiems valstybės skirtus butus ir grįžta atgal - už Uralo.
Kaip pažymėjo V. Vasiliauskas, ir po šiolei Lietuvą valdo du partijos sekretoriai...
O tūlas rinkėjas labiau gręžiasi į Rusijos suvirintoją ar DOSAF`o majorą, mieliau renkasi užnuodytą citramoną ir baltarusišką varškę, žavisi "Pervy Baltiski" objektyvumu ir šoka pagal "Russkoe radio". Kitas dar gi nesupranta, kam reikalingas euras, tik paaiškinus, kad tai - toks europietiškas rublis, o EU - savotiška NVS, išsprūsta atodūsis, kaip gera buvo anuomet...
Betgi nepamirškime, kad, tiek pati ideologija, tiek ilgainiui susiformavęs visuotinio kolektyvizmo gyvenimo būdas geležiniais plūgais prasinešė per daugelio tautų mąstyseną. Kalbant apie Lietuvą, matome, kad komunistinės hidros čiuptuvai ne tik giliai įsiraizgę nemažoje dalyje piliečių galvų, tačiau dar gi yra visaip kaip puoselėjami norsalgijos irgi visokių revoliucionieriškų paskatų (ką jau kalbėti apie Rusiją irgi kaimyninę Baltarusiją!) Stalininės represijos, chruščioviški kukurūzai bei brežneviški zastojai ilgainiui žmogų išmokė gyventi ne tai, kad prisitaikėliškai, ale dar ir padlaižūniškai atsargiai. Būtent iš tų laikų gajus vogimo instinktas, o revoliucingas bandos bliovimas primena gražiausią pasaulyje muziką: atkreipkime dėmesį į šiuolaikinius revoliucininkus, siūlančius neišpasakytą gėrį, pasidomėkime jų biografijomis!


[[Category:Reiškiniai]]
[[Category:Reiškiniai]]
[[Category:Grupuotės]]
[[Category:Grupuotės]]

Naršymo meniu