Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Realybės Transerfingas
Realybės Transerfingas, Transurfingas arba Reality Transurfing - tokia visai eilinė, tačiau paskutiniu metu ir Lietuvoje žinomumo gavusi pseudomokslinė ir kliedesinė bulšito teorija, kurios esmė - tiesiog pisti protą, pakolei kas nors užmokės už tą proto pisimą pinigus. Žodžiu, kaip ir įprasta - tiesiog eilinis šarlatanizmas, vaizduojantis kažkokį dvasingumą su sąmonės prašviesėjimais ir panašiai.
Visa šita nesąmonė yra skirta žmonėms, kurie yra tokie lūzeriai, kad netgi negali patikėti, kad jie patys kažką gali nulemti ir gauti kokį nors rezultatą. Taigi, viso šito kliedesio kūrėjas Vadim Zeland aiškina visokias mistikas iš visiškai beprasmių frazių ir teiginių apie tai, kaip ten kažkaip viską kas tai lemia ir nelemia ir yra kairė ir dešinė, juoda ir balta ir panašiai, ir taip toliau, visą tą beprasmę verbalinę diarėją pateikdamas kaip kokią tai stebuklingą įžvalgą į neaišku ką.
Kadangi realaus turinio šitame briede tiesiog nėra, tai nėra galimybės ir jį atpasakoti, nes netgi kokie nors scientologijos kliedesiai ir tai turi daugiau prasmės savyje.
Čia, kad susigaudytumėt, koks beprasmis verbalinės trydos srautas yra visa šita "metodologija", duodam jums citatą:
- "Ištaisyti tikrovę... Šventės baigėsi... Po nerūpestingo poilsio ir linksmybės dienų kai kam gali prasidėti rūškanas laikotarpis... Labai dažnai taip atsitinka, jeigu tikrovė nekontroliuojama. Ne visada pavyksta nuolat švęsti. Bet negalima leisti, kad pasaulio sluoksnis pakliūtų į niūrias variantų erdvės sritis. Kad ir kas vyktų, žinokite ketinimų turinio koordinavimo principą, universalią priemonę, kuri ištaiso bet kokią keblią padėtį. Ji skamba taip: jei nuspręsite vertinti įvykį, kuris atrodo neigiamas, kaip teigiamą, tai viskas taip ir bus. Kaip žinote, dualizmas yra neatskiriama mūsų pasaulio savybė. Viskas turi savo antrąją pusę. Yra šviesa ir tamsa, juoda ir balta, teigiama ir neigiama, ir taip toliau. Bet kokia pusiausvyra gamtoje gali pasislinkti arba į vieną, arba į kitą pusę..."
Ir taip toliau, ir taip toliau.
Prie viso to dar prikabinami pasakojimai apie Eric Berne scenarijus iš Transakcinės analizės, tačiau kažkokiu visiškai iškreiptu būdu, kai aiškinama maždaug taip, kad "jei jau jūs veikiate savo laisva valia, tai kodėl viskas vyksta ne taip, kaip norite. Jūs galvojate, kad nepavyksta todėl, kad nepavyksta, o išties nepavyskta todėl, kad veikiat ne savo laisva valia, o jus veda scenarijus. Jūs nemokate veikti taip, kad pavyktų. Vietoje to, kad nustatytumėte realybę būsimoje kino juostoje, jūs kovojate su realybe dabartiniame kadre. REalybė yra tai, ko nebuvo ir nebus, o egzistuoja tik vieną kartą ir dabar. Jūs negalite pakeisti to, kas įvyko, bet turite nubusti ir atgyti kitoje kino juostoje".
Paskui dar pridedami įvairiarūšiai aiškinimai apie tai, kad jeigu mąstote ir analizuojate savo elgesį, bandote save suprasti, kažką susiplanuoti, pakeisti ir panašiai, tai reiškia, kad kovojate prieš realybę, nes tai reiškia, kad čia sugalvojate ne savo norus, o tai, ką kažkas kažkada jums pasakė. O išties reikia elgtis impulsyviai ir neapgalvotai.
Paskui visame šitame bulšite nesusigaudantys žmonės, kurie nesusigaudo kaip išvis ką nors padaryti, pasiekti ar nuspręsti, nusprendžia, kad čia matyt labai protingai kažką jiems šneka, tai reikia pradėti pirkti knygas ir mokėti šitos magijos ir mistikos ekspertams pinigus, kad jie jiems galų gale padėtų susigaudyti. Rezultatas, aišku, būna toksai, kad jiems toliau pisa protą apie tai, kaip jie nieko negali ir reikia dar ir dar pinigų. Galų gale dalis šitaip dvasingumą besiugdančiųjų supranta, kad jiems tiesiog pisa protą, o kita dalis ir toliau lieka mokėti pinigus.
Čia turim pastebėti, kad visos teorijos veikimas yra paremtas Alfred Adler įvardintų neurozių išnaudojimu: neurotikai jaučiasi nesaugiai, todėl linkę perteklinai kontroliuoti ir save, ir aplinką, įskaitant ir dalykus, kurių negali sukontroliuoti. Taigi, jei neurotikui padidinamas nesaugumo jausmas, spaudžiant į tai, kad jis turi viską kontroliuoti, bet negali sukontroliuoti - tai neurotikas jaučiasi dar labiau nesaugiai ir linkęs į kontrolę dar labiau. Ir jei jam pasakoma, kad užmokėjęs pinigus, jis gaus priemones kontroliuoti sau ir savo aplinkai - jis moka pinigus, kad tik gautų bent šiokią tokią kontrolės iliuziją.
Makaroninimo metu žmonėms yra knisamas protas, kad jie vertintų pasaulį teigiamai, netgi kai kažkas neigiama. Tai reiškia, kad vietoje to, kad išmoktų priimti realybę kaip yra, neurotikas pradeda ją neigti, aiškindamas, kad viskas yra labai gražu. Savaime aišku, kad po kiek laiko šitokiomis nesąmoniėmis užsiimančiam neurotikui ateina krizė, kai jis daugiau jau tempti nebegali. Ir štai tada įvyksta lūžis, nes neurotikas tada pamato, kad nesigauna - ir jam sako, kad jam reikia dvasinguminių mokytojų, kurie už pinigus jam padės, nes jis pats nemoka gi. Taip neurotikai staiga pavirsta gerai pramelžiamomis karvėmis.
Kai žmonės pradeda elgtis neapgalvotai ir impulsyviai, tai, vieną vertus, smarkiai padidėja tikimybė, kad jie sumokės didelius pinigus, o antrą vertus, jie greitai įsivelia į naujas, dar gilesnes problemas, kur jiems dar labiau prireikia dvasingumo mokytojų. Bet kartu žmonėms kyla tikėjimas, kad tie dvasinguoliai jiems padės, nes pasidavimas impulsams, kaip žinia, susijęs su maištingu vidiniu vaiku (arba Id), kas reiškia, jog šitas elgesys lengvai nugali apgalvotą elgesį. Žodžiu, pradžioje į nesąmones įtrauktas žmogus paskui traukiamas vis labiau ir labiau.
Būtent tokia manipuliacija ir yra paremtas visas šitas "Realybės transerfingas", nors tai visiškai nėra unikalu - daugybė įvairių sektų visiškai panašiai naudoja tokio tipo manipuliacijas.