Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


No Country for Old Men

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Noia 64 apps xeyes.png 
Ar matei? Pipcinema jau įvertino filmą No Country for Old Men!
Bet gali ir pats įvertinti! Kaip - skaityk čia
Čia geriausias filmo personažas, ant kiek neadekvatus išvaizdoje, ant tiek neadekvačiai racionalus.
Beveik pabaiga, tai matom vieną iš kelių žmonių, kurie liko gyvi nuo filmo pradžios iki galo, ir deja, tai tas pats mielas personažas

No Country for Old Men (liet. Nėra kaimo seniems vyrams (apytikslis vertimas)) - toksai 2007 metų kino filmas, o jei tiksliau - tai neovesternas, kurį sukūrė tokie broliai Coen. Bendrai imant, tai geras filmas, truputį patologinis, bet veras pažiūrėjimo, nes lygianant su dauguma kitų, visgi išsiskiria gana nenormaliu scenarijumi ir kelia įspūdį.

O dar kai kurie sako, kad kai legendarinis David Lynch dešimčia metų vėliau kūrė savo Twin Peaks pratęsimą, tai transformuotą agentą Kuperį irgi šitame filme pamatė, nes tikrai yra kažkokių panašumų...


Filmo siužetas

Filmo siužetas nelabai rišlus, nes padalintas į trijų veikėjų paralelines linijas - viena yra apie kažkokį kaubojų, kuris netyčia randa susišaudymo vietą, kurioje kažkokie meksikiečiai nepasidalino narkotikais ir pinigais, tai sugalvoja pagrobti pinigus. Kita linija - tai kažkoksai maniakas, tiksliau visiškas psichopatas ir sociopatas, kuris tuos pinigus medžioja ir visus šaudo, tampydamasis su savimi balioną ir šaudyklę, skirtą karvių užmušinėjimui skerdyklose. O trečia linija - tai koksai tai šerifas, kuris bando kažkaip ten ką tai pagelbėt žmonėms.

Tiesa, dar yra tokia pusketvirta linija, kur mafukas pasamdo tokį kitą banditą, kad tas nukaltų maniaką, nes tas maniakas per daug įsivažiavęs, bet šita linija užsibaigia gana anksti, tai tokia tik kaip papildymas gaunasi. Nors irgi prideda žavesio.

Southern akcentas

Tai filmas, reikia pasakyti, visai geras, jei ne vienas momentas - anglų kalba visame filme yra pakeista į tokį pietietišką (southern) akcentą, kad jo netgi normalus amerikonas nebūtinai suprastų, o jau koks nors europietis tai tiesiog klauso to nerišlaus vogravimo ir nesupranta, ką girdi. Tai filmą žiūrint, reikia būtinai ir subtitrų.


Kai kurie filmo įdomumai

Filme yra vienas labai realistiškas dalykas, kurio daugelis nesuvokia - ne taip paprasta dorotis su nusikaltėliais, kad ir kaip atrodo, jog juos apgavai. Kaip pvz., kaubojus, kuris pavogė mafukų pinigus, galvoja, kad jo nesuras, nors mafukai jo buvimo vietą išsiaiškina be jokių problemų, vos per kelias valandas, ir dar tokiais būdais, kokių ir kiti ne visada supranta, kaip kas ir ką sužinojo. Pvz., maniakas - atseka visokius dalykus, remdamasis savo nepaprastai geru įžvalgumu, tuo tarpu meksikiečiai - remdamiesi didžiule, ant kiekvieno kampo esančia agentūra ir šiaip savo pačių banditiška patirtimi ir suktais metodais.

Kaubojus, kad ir koks kietas atrodo - išties yra durnelis, kuris nesuvokia, į kokio didumo šūdą jis įsivėlė.

Dar tokia sunkiai suprantama filmo mintis, nuo ko ir filmo pavadinimas - kad kai žmogus susensta (kaip filmo šerifas), tai nesinori daugiau smurto, o norisi tik ramybės. Tuo tarpu aplinkui to smurto eina nesustabdomai ir nesuvaldomai daug ir todėl senam žmogui čia nebelieka vietos.

Pabaiga ir neaiškumai, tas pats akcentas, jei ne subtitrai ...

O jei tingit žiūrėti, tai filmo pabaiga gana banali ir specialiai grubiai suvelta, kad atseit užkabintų ir paliktų kalbų. Žodžiu, tą kaubojų nušauna meksikiečiai kartu su aplinkui pasipainiojusiais aplinkiniais žmonėmis, o paskui to kaubojaus žmoną užmuša tasai psichopatas maniakas. Tik režisieriai specialiai įdeda gale tokią verksmingą sceną, kur ta žmona sako, kad čia ne moneta pasirenka, ar nušauti, o pats psichopatas pasirenka, ir tada neparodo, kad liktų klausimų žiūrovams, ar tas psichopatas visgi nušovė ją, ar nenušovė.

Tai čia atsakom, kad nušovė, nes jis visada pasirenka nušauti, nes pagal jo mąstymą taip yra racionaliau. O ir knygoje jis ją nušovė, ir filme matosi, kad išeidamas iš namų, apsižiūri savo kojas, ar kartais batai neaptaškyti kraujais - jei ji būtų gyva, tai jam nereiktų tikrintis.

Filme paskui ten dar rodo, kaip kažkaip nesąmoningai tas šerifas kažką pasakoja savo žmonai apie kažkokius sapnus, bet šneka ten taip su pietietišku akcentu, kad nesuprasi, ką.

Pipcinema vertina

  • Istorija - 4/5 - Kai ką sunku suprasti, gal dėl akcento
  • Efektai/vietovė(s) - 4/5 - efektai Coen t.y. kalbėjimas ir bereikšmiai veiksmai (taip tik atrodo)
  • Režisūra: - 5/5 - broliai Coen eilinį kartą iššovė ir pataikė
  • Vaidyba: - 3/5 - Čia viskas gerai, bet kartelė jau dabar aukštesnė

Galutinis vertinimas: 16/20


Skaitytojų vertinimai