Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Molotovo kokteilis
Molotovo kokteilis - toksai senas išradimas - patobulintas butelis su benzinu, gerai atidirbtas suomių Žiemos kare, per kurį ir pavadinimą gavo.
Istorija byloja, kad kai SSRS užpuolė Suomiją, tai rusų bombonešiai bombardavo Helsinkį, tačiau rusų propaganda tuo metu skelbė, kad išties čia rusai mėto iš lėktuvų duoną ir kitus maisto produktus badaujantiems suomiams, kurie kitaip numirs, nes kokia tai fašistų-kapitalistų valdžia žmones badu marina. Ir kartu SSRS puolė Suomiją tankais. Tą nesąmonę skleidė toksai Viačeslavas Molotovas, kuris buvo panašiai kaip anų laikų Sergejus Lavrovas.
Suomiai efektyvių prieštankinių ginklų neturėjo, bet iš vargo ėmėsi naudoti jau anksčiau žinomą įrankį - butelius, tiesiog užpildytus benzinu, su skuduru, įkištu į kakliuką. Skuduras padegamas, butelis metamas į tanką. Jei gerai pataiko, tankas užsidega ir sudega.
Štai taip mėtydami, suomiai ir sugalvojo anekdotą, kad čia šitie buteliai su benzinu yra kokteiliai, kurie skirti baliui, užsigėrimui prie Molotovo produktų. Taip galų gale ir prilipo pavadinimas - "Molotovo kokteilis".
Paskui visą sovietmetį tasai pavadinimas "Molotovo kokteilis" buvo griežtai iš visur cenzūruojamas, kaip pasakytų koks VLKK - negalima tokios svetimybės sakyti, o reikia sakyti "svaidomasis savadarbis butelis, užpildytas padegamuoju skysčiu".
Paprasčiausi mototovai būdavo daromi tiesiog su skuduru, kuris primirkytas benzino, bet tokie nebūdavo geri, nes ir skystis išsilaistydavo, ir buvo tikimybė, kad pats mėtytojas save apsipils ir padegs, ir laikyti ilgai nesigaudavo, nes benzinas nugaruodavo. Tai vėliau buvo ir gamykliniai molotovai - jie turėdavo porą ilgai degančių padegamųjų/signalinių degtukų (tokios lazdelės su daug sieros, gana ilgai skleidžiančios daug ugnies) arba kokį nors bikfordo šniūrą. Tokie buteliai galėjo būti normaliai užsukami, tad stovėti galėdavo ilgiau, o suveikdavo patikimiau.
Vėlesniais laikais molotovo kokteiliai iš kariuomenių išnyko, bet iki šiol yra žinomi, kaip visai efektyvi priemonė prieš bet kokias šarvuotas ar nešarvuotas mašinas.