Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Clerambault sindromas
Clerambault sindromas, dar žinomas kaip meilės kliedesiai arba erotomanija, o lietuviškai vadinamas Klerambo sindromu - čia kai pacientas stabiliai kliedi apie kažkokius meilės ryšius su visokiomis aukštomis ir garsiomis personomis. Tipiška simptomatika - kad kažkoksai tai labai aukštas veikėjas esąs pacientę įsimylėjęs ir slapta ją garbina bei su ja ryšius palaiko.
Dar kartais erotomanija būna vadinamas visai nesusijęs sindromas, t.y., banalus nevaldomas potraukis neribotai pistis su kuo papuola. Tai čia išties yra du kiti ganėtinai skirtingi atvejai - nimfomanija ir satyriazė. Jų čia prašome nepainioti, nes jau ir patys painiojamės.
Taip pat svarbu nepainioti meilės kliedesių su seksualiniais kliedesiais, dar žinomais, kaip erotiniai kliedesiai. Pastarieji yra pakankamai vulgarūs ir niekuo gražiu nepasižymi.
Clerambault sindromas labiausiai paplitęs tarp moterų (~90%), nors kartais pasitaiko ir tarp vyrų. Patogenezė - paprastai arba bipolinis sutrikimas maniakalinėje fazėje, arba paranojinė šizofrenija.
Meilės kliedesiai
Paprastai pacientės kliedi labai tipiškai: apie tai, kad joms jų meilės subjektas rodo kažkokius slaptus ženklus, signalus, telepatiškai su jomis bendrauja ar siunčia kažkokius užšifruotus pranešimus per žiniasklaidą. Atitinkamai, pati pacientė irgi ima rašinėti tai savo meilei visokius laiškus, skambinėti anam telefonu, siųsti dovanas, ateidinėti pas jį į svečius ir taip toliau.
Savo ruožtu, meilės subjektas greitai susivokia, kad tokiai jį persekiojančiai poniutei ne visi namie, tad greitai ima jos vengti. Pati tokia poniutė tuo tarpu ima kliedėti apie tai, kad čia toksai jų slaptas sąmokslas, nes iš meilės jie abudu nori viską nuslėpti, tačiau persekiojimą neretai tik dar labiau suintensyvina, ima rengti visokias pavydo scenas ir kitus spektaklius.
Būdinga, kad jei durnas meilės subjektas susivilioja ir pasipisa su tokia paciente, tai jau tada tai maža nepasirodo, nes pas ją kliedesiai sustiprėja iki nesaikingo lygio, užsifiksuoja ir susikoncentruoja į auką taip stipriai, kad kartais žmonėms tenka išsikraustyti ir į kitą miestą, o kartais net ir į kitą šalį.
Pasislėpti nuo erotomaniškais kliedesiais besikankinančių moteriškių yra labai sudėtinga, nes paprastai jos nesivaržo naudoti drastiškus paieškos metodus, pvz., nesibodi netgi kreiptis į policiją dėl išsigalvoto išprievartavimo ar vagystės - vien tam, kad surastų savo išsvajotą mylimąjį, o dėl maniakalinės būsenos turi tiesiog neribotą energiją, kurią skiria persekiojimui.
Paprastai meilės kliedesių atveju pacientės būna įsitikinusios, kad jų meilės subjektas jas myli netgi labiau, nei jos jį, tačiau ilgainiui viskas perauga į kitą fazę, kur viskas apsiverčia ir iš meiės atsiranda neapykanta, kaltinimai išdavyste ir panašiai. Kai kuriais atvejais šioje stadijoje pacientės gali pasidaryti tiesiogiai pavojingos, nes būna kad žiauriais metodais pasikėsina į savo aukas ar jų artimuosius, pvz., apipila rūgštimi savo mylimojo žmoną, padega jo namus ar pan..