Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Maginis mąstymas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Magiškas mąstymas)
Jump to navigation Jump to search

Magiškas mąstymas arba prologija - čia kai pacientai remiasi ne kokia nors logika bei priežasčių-pasekmių ryšiu, o kažkokiais tai maginiais panašumais bei particinacija - kitaip tariant, asociatyvinėmis sąsajomis. Sunkesniais atvejais magiškas mąstymas pavirsta į sistematizuotus kliedesius.

Prologijai būdinga, kad pacientas realaus pasaulio įvykius ir objektus sieja ne per kokius nors realius dėsnius, o per panašumus. Pvz., jei kur nors pas iliuminačius tarp simbolių yra trikampis, tai trikampiai visada reiškia iliuminačius. Arba jei pas masonus yra kokia nors neužmirštuolė, tai Sausio 13 skirta neužmirštuolė yra masonerijos ženklas.

Arba jei po vieno įvykio įvyko kitas įvykis, tai tas kitas įvykis įvyko dėl pirmojo. Pvz., jei į valdžią atėjo Kubilius ir tada prasidėjo krizė, tai reiškia, kad Kubilius sukėlė krizę.

Vietoje priežasčių pasekmių ryšio neretai atsiranda atvirkštiniai ryšiai: pvz., JAV pradėjo karą su teroristais ne dėl to, kad Al Quaeda susprogdino du dangoraižius, o du dangoriaižiai buvo susprogdinti tam, kad būtų pradėtas JAV karas prieš teroristus. Nes visada įspūdingesnis įvykis (pvz., dangoraižių sprogdinimas) yra ta priežastis, dėl kurios atsiranda ne toks įspūdingas įvykis (pvz., kokios nors teroristų grupelės atsiradimas).

Maginiam mąstymui būdingos kelios taisyklės:

  • Jei dalykai panašūs - reiškia, kad jie susiję
  • Jei dalykai bent per kažkur susiję - reiškia, kad vienas yra dėl kito
  • Jei kažkas buvo vėliau už kažką, tai reiškia kad dėl to kažko
  • Globalesni ir didesni dalykai yra priežastis visų kitų dalykų

Paprastai į visą tą maginį mąstymą įtraukiamos ir visokios maginės jėgos, mistinės galios ir taip toliau. Kartais vietoje magijos atsiranda pseudomokslas, veikiantis irgi pagal prologikos dėsnius. Kaip pasekmė - visokios nesąmonės, pradedant homeopatija ir baigiant sąmokslo teorijomis.