Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Libre Office

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš LibreOffice)
Jump to navigation Jump to search

Libre Office - toksai ofiso programų paketas, kadaise atsiradęs kaip forkas nuo visiems žinomo Open Office. Bet štai Open Office jau seniai užmirštas, o štai Libre Office vystosi ir gerėja.

Tai štai taip čia ir pasakysime, kad bandymai Open Source reguliuoti ir kažkaip užkimšti, o paskui išnaudoti ir neleisti vystytis laisvoms versijoms, o viską susigriebti sau patiems nesuveikia. Štai taip ir nesigavo Sun nieko čia išnaudoti, o tik gavosi nevaldomas Libre Office paketas, kuris dabar jau ir yra antras pagal populiarumą pasaulyje.

Beje, naujos Libre Office versijos galų gale pasidarė realiai greitos, galų gale baigėsi tie laikai, kai pasileisdavai ir laukdavai, pakolei užsikraus. Dabar gi programos pasikrauna akimirksniu, greičiau, nei Microsoft Office, taigi ir nebiesina, ir naudot patogios!

Ko niekaip negali Libre Office

Realiai gi Libre Office kaip netempė iki Microsoft Office, taip ir netempia, ir nepanašu, kad kada nors tą lygį pasiektų, nes šitą paketą kuriantys programuotojai nesupranta kai kurių tekstų rašymo ir redagavimo konceptų iš esmės. Vienas iš ryškiausių pavyzdžių: MS Word redaguojamas tekstas gali būti skirstomas gabalais, naudojant įvairaus lygmens headerius, kurie savo esme primena HTML H1, H2, H3... ir t.t. tegus. To dėka dokumentas gauna tipišką hierarchinę XML struktūrą.

Redaguojant didesnius dokumentus, pvz., 10 ar daugiau puslapių, tos struktūros tampa esmine dokumento dalimi: autorius redaguoja paskirus gabalus, o paskui labai patogiai ne tik naviguoja per struktūrą, bet ir ją perdėlioja visoje dokumento hierarchijoje. Toksai redagavimas tampa tuo svarbesnis, kuo dokumentas yra didesnis ir sudėtingesnis.

Redaguojant dokumentus, kurie yra gana sudėtingos struktūros, kuriami kelių autorių, turintys kelias dešimtis dalių, šita struktūruoto redagavimo funkcija tampa svarbiausiu įrankiu, kurį gali duoti teksto redaktorius. Taigi, redaktorius tokioje struktūroje pertampo, perdėlioja skirtingas dalis taip, kaip jam reikia - keisdamas dokumento struktūrą ir elementų eiliškumą, tačiau nekeisdamas paties dokumento turinio.

Tai va, Libre Office to neturi, o jo autoriai siūlo naudotis dar Star Office laikus menančiu beprasmiu navigatoriumi, kuris nieko tame nesupranta.

Tai reiškia, kad jei jūs rašote pakankamai didelius tekstus, kurių dydis yra bent keli puslapiai, ir mokate naudotis Microsoft Word, tai Libre Office jums netiks. Atleiskite, mieli Linux klykautojai, bet nėra geros alternatyvos Microsoft produktams.