Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


GTA IV

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Mario moneta.png  GTA IV yra žaidimas, įvertintas Pipedijos Gameland'o.
Mes garantuojame kokybišką ir aiškų įvertinimą be jokių naxui ir makaronų kabinimų!


 Crystal Clear action button cancel.png  Šis straipsnis yra puolamas vandalų, buvo mažiausiai vienas bandymas trinti jo turinį!
Manome, kad čia užlipome kažkam ant nuospaudos! Teisybė akis bado! Vagie, kepurė dega! Įleisk kiaulę į trobą tai ir ant stalo užlips!
Čia aprašomas kompiuterinis žaidimas
Grand Theft Auto IV
GTAIV.jpeg
Gamintojas:
Rockstar North, Rockstar Toronto
Leidėjas:
Rockstar Games
Platforma:
Xbox 360, PlayStation 3, PC
Išleidimo data:
2008-04-29
Žanras:
veiksmo-nuotykių, atvirojo pasaulio
Kalba:
anglų
Žaidėjai:
vienas, keli
Tinklalapis:


Grand Theft Auto IV irba GTA IV, Vilniaus simuliatorius – vienas iš geriausių legendarinės serijos geimų, nusileidžiantis gal tik San Andreasui, o jo istorija yra vertinama kaipo geresnė net ir už GTA V. Nors grafika ir gali pasirodyti nekažką, bet šičia turim pasakyt, jog žaidimas išleistas 2008-ais, tai grafika netgi labai gera, atsižvelgus į išleidimo metus.

Trumpai, žaidimas apie serbą Niko Beliką (pagal kalbainius Nikas Beličius), kuris atvyko į Amerikos miestą Libertisitis (Liberty City) galvodamas, kad ras sau ten geresnį gyvenimą. Aišku, jam visomis tomis amerikietiškomis svajonėmis protą papiso jo pusbrolis Romanas, kuris neva ir jachtas turi, ir gyvena dvare, ir kasdien mylisi su Barbara didžiapapę ir Stefane, kuri čiulpia kaip dulksiurblys. Realybėje, tas gyvena šūdiname bute Brokerio rajone ir esąs skolingas visokiems albanams ir ruskiams. Niko stengiasi jam kaip padėt, tačiau abu kartas nuo karto primalia šūdo ir patenka į dar didesnes bėdas.

GTA IV ne tik daugelio skaitomas kaip vienas geriausių serijos žaidimų, bet ir dažnai traktuojamas kaip vienas geriausių pasaulio žaidimų. Nors čia irgi pilna humoro, tačiau tonas pastebimai rimtesnis, pasaulis labiau pilkas. Niko Belikas, kaip personažas, sulaukė daug pagyrų už savo charakterį, požiūrį į gyvenimą ir kaip jis tą požiūrį pagrindžia.

Kaip žaidžiasi?

Geimas valdomas trečio asmens. Pagrindinės žaidimo mechanikos yra vairavimas ir šaudymas. Žaidėjas šio geimo milžiniškajame žemėlapyje gali rasti visokiausias transporto priemones (pagrinde automobilius) bei ginklus. Vairavimas užima gal 90% visos GTA serijos, o peškom eit po tokius miestus galima tik jei jau labai norisi pasivaikščioti. Įvairiausi veikėjai skambinės Belikui ir prašys jo padaryt šį bei tą. Kai kurių prašymų jis gali ir atsisakyti.

Apart nuo to, Liberisityje yra dar ir taksi, metro, galu gale pats Romanas turi savo nuosavą taksi firmą, panašiai kaip koks „Su vėjeliu.“ O jeigu norisi paveikt ką nors kitą, galima pasimėgauti miesto peizažais, nors 80% miesto yra prasmirdusi šūdynė pilna narkomanų ir mafijozų, žaisti visokius mini žaidimus, tokius kaip dartai, boulingas ir kitką.

Libertisitis

Liberty City, lietuviškai gal Libertisitis, Laisvamiestis, Liberčio miestas, arba kaip nors dar iškraipytai – GTA pasaulio Niujorkas – vienas didžiausių ir svarbiausių Amerikos miestų su virš aštuoniais milijonais žmonių. Kaip ir Niujorke, čia yra skirtingi rajonai: Broukeris, Diuksas, Bohanas ir Algonkvinas, visai kaip kokie nors ten Bruklinai, Manhatanai ir panašiai. Visi rajonai skirtingi ir dideli, o, palyginus su praeitais šios serijos geimais (išskyrūs San Andresą), galėtų būt savo nuosavais žaidimais. Aišku, žemėlapis ne toks didelis, kaip koksai ten Los Santosas, tačiau Libertisityje tiek daug prikrauta visokių detalių, kad miestas tikrai atrodo žymiai didesnis. Kartu su miestu, kairėje žemėlapio pusėje dar galima rasti Aldernį – visiškai kitą valstiją.

Žaidime skaitomas vos ne blogiausiu Amerikos miestu, kur vietoj amerikietiškos svajonės randi kriminalus ir bomžus. Čia visur bėgioja visokios mafijos, sunku rasti bent vieną neapsinarkašinusį džiumbrą, o tie, kas gyvena gerai, yra milijonieriai Algonkvino dangoraižiuose. Niko ir Romanas gyvena miesto bomžyne Broukeryje, kur susiburia apipisti imigrantai, labiausiai ruskiai. Viena labiausiai žinomų vietų Broukeryje yra supynės, kurias per visą geimo egzistavimo laiką taip ir nesutvarkė developeriai. Vien prisilietus prie jų transporto priemone galima nuskristi į kosmosą, arba susprogti.

Niko Beliko autentiškumas

Saša Ivaničius iš filmo „Už priešo linijos“ – Beliko prototipas

Priešingai, nei daugelis kitų veikėjų, tokių kaip rusas Vladas, kurį įgarsino tos pačios tautybės asmuo, Niko įgarsino amerikietis, todėl šneka su tokiu bendru slavų akcentu. Jo tautybė nelabai minima žaidime, tačiau visiem žinoma, kad tas yra serbas ir kaip minimum moka serbų-kroatų kalbos. Viskas čia būtų sklandu, tik tai kad žaidime Niko neretai šneka savo kalba ir pietų slavams įgarsintojo bandymai paskaityti kitos kalbos žodžius iš lapo skambėjo ganėtinai juokingai. Jo vardas ir pavardė irgi įdomūs, nes realybėje tokio vardo, kaip Niko Bellic serbų ar kroatų kalbose būt negali. Maža to, kad iš niekur nieko pavardėje atsirado dvi L raidės, tai dar ir baigiasi paprasta C, ir net pačio Niko tariasi žaidime kaip K. Pagal įdėją, jeigu šis veikėjas yra pietų slavų kilmės, tai jo pavardė turėtų būti Belić, arba lietuviškai Beličius, bet ne joksai ten Belikas.

Vertinimas

  • Muzika: 15/25 – normali, tik gaila, kad naujausioj versijoj nebeliko kai kurių radijo stočių
  • Grafika: 10/25 – žaidimas išleistas 2008-ais, grafika gera kaip tuo metu išleistam žaidimui
  • Istorija: 25/25 – geresnė, nei kad GTA V, o ir šiaip, be pagrindinės istorijos, yra ir du papildymai (DLC)
  • Interfeisas: 20/25 – patogus, panašus į GTA V, tik kad ne toks perkrautas

Galutinis įvertinimas: 70/100

Multiplayer'is

Čia irgi yra multiplayer'is kaip ir ant GTA V, nors ir ne toks išvystytas.