Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Franck Muller
Franck Muller - vienas iš didžiųjų laikrodžių gamintojų, žinomas ne dėl savo masiškumo, o dėl kainų, su kuriomis mažai kas gali lygintis. Šita šveicariškų laikrodžių kompanija yra visai nesena, susikūrė bene kokiais 1984 metais, kai dauguma Šveicarijos gamintojų buvo užkankinti kvarcinės krizės.
O istorija gi buvo tokia, kad toksai vyrukas, Franck Muller, baigė laikrodininkystės mokyklą Ženevoje, o paskui ilgokai dirbo tai šen, tai ten - pradžioje paprastu meistru laikrodžių taisyklose, paskui geresnėse taisyklose, dar geresnėse taisyklose, paskui jau visai kažkokioje prabangioje laikrodžių taisykloje tapo atsakingu už Patek Philippe laikrodžių taisymą. O kadangi šie buvo brangūs ir labai sudėtingi, o už jų taisymą buvo mokami dideli pinigai, o dar didesni pinigai - už pačius tokius laikrodžius, netgi už sugedusius, tai Franck Muller taip ir susiprotėjo, kad didžiulė laikrodžių rinkos dalis nieko bendro su laiko rodymu neturi - tai, iš esmės, ypatingai sudėtingi, kompleksiški ir daugybę fantazijos savyje nešantys papuošalai, o pinigai čia išties mokami už horologines komplikacijas, o kuo tų komplikacijų daugiau - tuo ir pinigai didesni.
Štai po to, 1984 metais Franck Muller ir pagamino savo pirmą turbiljoną - didelio sudėtinguom mechaninį laikrodį. Tokius laikrodžius anais laikais gamino vos kelios laikrodžių gamyklos, pasiūla buvo mažesnė už paklausą, tad aišku, klientūros čia atsirado daug ir su daug pinigų. Jau po kelerių metų Franck Muller tapo milijonieriumi, o 1992 įkūrė savo vardo firmą ir ėmė eksportuoti savo kompleksinius, klaikaus sudėtingumo laikrodžius į turtingiausias pasaulio valstybes. Ir tas biznis plėtėsi be proto greitai - vien dėl to, kad Franck Muller suprato, kad reikia tiesiog siūlyti pačius sudėtingiausius laikrodžius, kokie tiktai gali būti. Tai tokius ir kūrė, tokius ir siūlydavo.
Štai taip paprastas laikrodžių taisytojas iš paprasto laikrodžių kiosko tapo vienu iš turtingiausių pasaulio žmonių.
Šiuo metu Franck Muller pardavimai yra visai neaiškūs, nes bendrovė visiškai privati, o ne kokia nors akcinė bendrovė, taip kad pardavimai tėra spėliojami. Maždaug 2020 vertinimai yra, kad metiniai Franck Muller pardavimai yra tarp 300 ir 700 milijonų dolerių per metus. T.y., nors firma laikrodžių gamina ir visai nedaug, bet kainos čia yra tokios didelės, kad net ir nedaug gamindama, firma tampa vienu iš didžiųjų laikrodžių gamintojų.
Franck Muller firma yra pačių sudėtingiausių rankinių laikrodžių kūrėja, jos sukurtas The Franck Muller Aeternitas Mega 4 laikrodis turi daugiausiai horologinių komplikacijų iš visų egzistuojančių rankinių laikrodžių. Bendras komplikacijų skaičius ten yra 36, iš jų 25 yra matomos, laikrodis sudarytas iš 1483 detalių, vienas iš jo gerumų - tikslus ir pilnavertis 1000 metų kalendorius. Šitas laikrodis yra gaminamas įvairiomis modifikacijomis, su plieniniais, auksiniais ar platininiais korpusais, o taip pat kai kurie variantai - dar ir inkrustuoti didžiuliais kiekiais brangakmenių. Pirmo iš tokių laikrodžių pardavimo kaina, kaip sakė gandai, buvo 2,7 milijono dolerių, bet paskui, atrodo, kainos pasidarė dar didesnės.
Trumpai tariant, Pipedija čia rekomenduoja, nes akivaizdžiai tai geriausias laikrodis.