Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ford Edsel

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Edsel)
Jump to navigation Jump to search
 Cilit bang.jpg  Pipedija perspėja, kad Ford Edsel - tėra bulvarinė reklama!
Pirk Ford Edsel šiandien! Pigesnių Ford Edsel nerasi! Skambink nr. 112 ir gausi Ford Edsel nemokamai!
O ar perkelti šį straipsnį į "Lietuvos Ryto" reklamos skiltį diskutuokite aptarime.
Ford Edsel nebuvo labai graži mašina, nors nebuvo ir kokia nors prasta. Išties ji buvo tiesiog vidutiniška ir šlykšti.
Buvo prikurtas gyvas galas visokių Ford Edsel variantų, kurie turėjo tikti visokiems žmonėms su visokiais poreikiais. Bet niekas iš tų žmonių šios mašinos nepirko.

Ford Edsel - tur būt didžiausias visų laikų automobilių gamintojų apsišikimas, koksai yra buvęs. Ir kartu bene didžiausias marketingo beigi reklamos padarytas feilas, kokį tik galima prisiminti. Ford Edsel tapo tokia neįtikėtina Ford kompanijos nesėkme, kad galų gale pavirto į pusiau bendrinį žodį, reiškianti tiesiog visiškai absoliutų verslo susišikimą ir susifeilinimą lygioje vietoje.

Kalbant paprastai, istorija buvo niekuo neypatinga: apie 1950 metus Ford vadovybė sugalvojo, kad jiems labai reikia aukštesnės klasės mašinos, kuri užimtų panašią marketinginę nišą, kaip konkurentų gaminami Oldsmobile ir Buick. Taigi, Ford sukūrė mašinas, kurios būtų tarpinės tarp įprastų Ford ir prabangesnių Mercury, prikūrė visokių tenai variantų ir dar padarė specialiai naujo stiliuko dizainą, kad būtų labiau pretenzingas, nes anais laikais buvo automobilinio baroko periodas, kai mašinų puošyba ir formos būdavo labai jau visokios išskirtinės. Deja, stiliukas gavosi... Kaip čia pasakius.

Tai štai, padarė Ford tą mašiną, bet dar prieš paleisdami ir pademonstruodami, kad pardavimai gerai vyktų, užkūrė ir milžinišką reklaminę kampaniją. Mašinos dar nebuvo, o jau visur buvo rekmaluojama, kaip Ford greitai greitai išleis naują klasę mašinų, kurios bus tokios geros, tokios fantastinės, tokios pilnos visokių fyčerių, ir tokios galingos ir greitos, kad tokių dar rinkoje nebuvo. Ir ta reklaminė kampanija buvo įsukta taip, kad realiai visi tuo ir patikėjo.

Ir štai kai 1957 metais Ford paleido šitą Ford Edsel mašiną į rinką, paaiškėjo, kad ji visai ne tokia, kaip visi tikėjosi. Negana to, kad mašina turėjo visiškai absurdišką ir nepaaiškinamą, tiesiog iš principo jokios prasmės neturintį trikampį snapą, panašų į trikampę šikną, tai dar ir fyčerių joje nebuvo daugiau, nei kažkur kitur, nei kokios nors galios ar greičio, nei išvis nieko. Tai buvo tiesiog be proto išreklamuota, o išties labai vidutiniška mašina, kurios priekis atrodė kaip šlykšti trikampė šikna. Ir dar jei ta klaiki šikna būtų gerai traukusi, tai gal pirkėjai ir būtų atleidę, tačiau mašina nebuvo gera tiesiog niekuo ir važiavo kaip eilinė didelė gelda.

Nors pačiomis pirmomis dienomis Ford Edsel pardavimai dar šiaip taip ėjosi, nes nemažai klientų pirko šias mašinas tiesiog dėl užsukto haipo, visas haipas visiškai išsikvėpė per kokius 2-3 mėnesius, o tada Edsel pardavimų grafikas nulinko į apačią kaip padvėsusio asilo pimpalas ir jau daugiau niekada nebeprisikėlė. Pardavimų smukimas buvo toksai beviltiškas, kad nors Ford dar šiek tiek bandė tas mašinas apgreidinti, bet po 2 metų pasidavė ir šitą mašinų brendą tiesiog visiškai uždarė ir panaikino.

Edsel nebuvo blogos mašinos. Tiesiog po tokių nežmoniškų reklamos kiekių visi tikėjosi, kad tai bus stebuklingos mašinos. O buvo vidutiniškos ir absoliučiai negražios. Ir visi nusivylė, ir todėl nepirko, nes niekas nenori pirkti nusivylimo. Štai ir viskas.

Na, dar vienas įdomus faktas: Edsel buvo pavadinta Henry Fordo sūnaus Edselio Fordo, 1943 mirusio nuo vėžio atminimui. Tai štai, tuo metu Edsel nors ir nebuvo populiariausių vardų tarpe, bet buvo pasiekęs poros šimtų populiariausių amerikietiškų vardų lygį. Kitaip tariant, nors ir nelabai dažnas, bet visai žinomas ir visai įprastas vardas. Po Edsel mašinos fiasko eilę metų JAV šiuo vardu nebuvo pavadintas išvis nei vienas vaikas - tokios neigiamos gavosi šio vardo konotacijos.