Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Brat 2

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Brat-2)
Jump to navigation Jump to search
Specialiai toksai mielas ir geras, išskirtinis filmo personažas - Danila Bogrovas (aktorius Sergejus Bodrovas). Buvo paskaičiuota, kad per "Brat 2" filmą jis nužudo mažiausiai 19 žmonių, iš kurių didesnė dalis žudomi iš esmės vien dėl to, kad yra ne rusai, t.y., tiesiog pasipainiojo.
Tipiškas kremlinis fake akauntas, skirtas propagandos skleidimui, užsidėjęs Danilos Bogrovo iš Brat-2 nuotrauką ant profilio. Pagal šitą nuotrauką tokį akauntą kaip savą visada atpažįsta visi kremlinai, nors kitiems, nežinantiems, šita nuotrauka gali būti nieko nesakanti. Kiti matomi simboliai - profilio paveiksliukas su Rusijos ir Baltarusijos simbolika ir užrašu, kad reikia draugauti, o taip pat visokia Teisingumo aušra.

Brolis 2 arba Brat 2 - toksai esminis rusofašizmo sklaidos filmas, sukurtas ir paleistas dar 2000 metais Rusijoje ir paskui visą krūvą metų besilaikęs aukščiausiuose Rusijos filmų topuose. Po to, kai Rusija pradėjo Rusijos-Ukrainos karą, filmas vėl buvo masiškai per visą Rusiją paleistas rodymui kino teatruose su tikslu pastiprinti žmonių nusiteikimą karui bei neapykantą Ukrainai bei JAV.

Taigi, šitas filmas yra išskirtinis bent jau viena savybe - praėjus daugiau kaip 20 metų nuo jo premjeros buvo dar kartą labai masyviai per visur paskelbta apie jo antrą premjerą, kas savaime yra visiškas oksimoronas. Bet kaip jau daugelis pastebėjo apie Kremliaus skleidžiamą propagandą, vidiniai prieštaravimai joje lenda per visur, per visus galus.

Brat 2 buvo pastatytas kaip gero biudžeto tęsinys labai išpopuliarėjusiam filmui "Brat", tik jei pirmasis buvo iš esmės gana apolitiškas, tai antrasis filmas buvo politizuotas iki negalėjimo. Esminis filmo personažas, Danila Bogrovas (aktorius Sergejus Bodrovas) buvo paverstas realiu rusofašizmo heroiniu simboliu, vaizduojančiu idealizuotą rusišką didvyrį.

Pagal visokių nuotraukų su Danila Bogrovu naudojimą neretai galima atpažinti įvairius kremlinus, nes jie jas naudoja kaip kovotojų už Putino režimą simbolį, kurio kiti, nekremlinai, matyt turėtų nesuprasti ir neatpažinti.


Filmo priešistorė - Brolis (Brat)

Filmas "Brat 2" (lietuvių kalba tai reišktų "Brolis 2") buvo išleistas kaip tęsinys filmui "Brat" ("Brolis"), kuris buvo tiesiog su dideliais pinigais visai profesionaliai pastatytas veiksmo trileris, skirtas Rusijos publikai. Šitame filme toksai buvęs tipo desantininkas ar tai specnazininkas, vardu Danila Bogrovas neturėjo darbo ir nuvažiavo kažkur pas savo brolį. Kad visi suprastų, koks geras ir stiprus tas Danila, tai jis tenai dar kažką primušė poroje vietų už tai, kad būtų viskas teisinga ir panašiai.

O tuo metu Rusijoje visur buvo mafija ir tasai brolis Viktoras irgi buvo susijęs, nes buvo žudikas. Tai tas brolis žudikas paprašė to Danilos, kad jis nužudytų kažkokį banditą, nes kitas banditas buvo už tai sumokėjęs pinigus. Tai Danila nužudė tą banditą, bet tas sumokėjęs pinigus banditas nenorėjo mokėti pinigų, todėl norėjo nužudyti Danilą, o tada nužudė dar kažkokius žmones, o galų gale Danila nužudė ir tą banditą, ir jo visus sėbrus ir viskas baigėsi laimingai, nes krūva banditų buvo išžudyta, o viskas baigėsi gerai, jei neskaitysim to, kad Danilos susirasta boba, kuri buvo ištekėjusi, nesuprato to ir jį išvarė ir pasiliko su savo vyru.

Tai tokiu būdu tas Danila liko teisingas, sumušęs visus banditus ir nesuprastas, neįvertintas, todėl visvien auka. Pabaiga.

Tai vat šitokia istorija kaip tik po sovietmečio buvo labai populiari, nes pasyvi agresija - tai pati sovietinio mentaliteto esmė, o pasyviai agresyvūs asmenys visada įsivaizduoja, kad čia jie už visus teisingiausi, dėl visų aukojasi, o kiti jų nesupranta ir panašiai. Ir dar visa tai apie tuos laikus, kai išties Rusijoje viskas buvo baisu, nes rusų mafija siautėjo tikrai labai smarkiai. Žodžiu, pats tas.

Filmas buvo pastatytas su labai nedideliu biudžetu (~10 tūkstančių dolerių) netgi pagal to meto Rusijos mastus, bet populiarumas gavosi labai labai didelis ir tasai Danila Bogrovas tapo baisiai populiariu personažu.


Filmas Brat 2

Šitas filmas buvo statomas su neįsivaizduojamai dideliu kaip tiems laikams Rusijoje biudžetu - maždaug pusantro milijono dolerių. Kaip tam laikui, šitai buvo realiai neįtikėtini pinigai. Kas tuos pinigus skyrė - visiškai liko neaišku.

Filmo siužetas maždaug toks: kažkoks Danilos Bogrovo geras draugas ir bendražygis iš Čečėnijos karo pasiskundė, kad jo brolis dvynys buvo pasamdytas JAV žaisti ledo ritulio profesionalų komandoje, bet visus pinigus pagrobė ukrainiečių mafija. Tada Danila ir tas jo draugas galvoja, kaip pataisyt viską, bet tą draugą kažkokia mafija nušauna.

Tada jau Danila pradeda aiškintis ir paaiškėja, kad ten kažkokie ukrainiečiai kartu su amerikonais dėl visko kalti ir čia Rusijoje išties nėra jokios rusiškos mafijos, o tik ukrainietiška, kuri čia visus ir pasamdo ir kuria visą blogį. Žodžiu, Danila pradeda kovoti su kažkuo, dar tas jo brolis atvažiuoja iš kažkur, nu ir kovoja tada tie du broliai dėl to draugo brolio, važinėdami kažkur gatvėmis ir šaudydami kulkosvaidžiais.

Į filmą prikaišiota visokių patriotiškai keblių ir kartu simbolinių momentų - pvz., Danila gatvėmis važiuoja su Maksim kulkosvaidžiu įtaisytu mašinos galiniame lange, kaip pas kokį Čiapajevą vežime, tai tiesioginė aliuzija, sakanti, kad tas Danila yra bolševikas.

Paskui viskas baigiasi tuo, kad jie ten nuvažiuoja į Ameriką ir aptinka, kad ukrainiečiai kartu su amerikonais veža į ten rusų panas, ir netgi vaikus, kuriuos pardavinėja į prostituciją. O ir bendrai pasirodo, kad visa Amerika - tai vieni nusikaltėliai, benamiai, prostitutės, narkomanai ir panašiai, ir visi visiškai nužmogėję, rodomi taip, lyg būtų ne žmonės, o kažkokie padarai. Todėl Danila išeina ten į kažkokią tų amerikonų mafijos būstinę ir visus iššaudo, o amerikonų valdžia paskui paaiškėja, kad gina tuos amerikonų mafijozius ir taip toliau.

Žodžiu, tokiu užmaskuotu pavidalu (Vakarų šalių žmonėms ir netgi daugeliui lietuvių nesuprantaimai) filmas aiškino kaip ant pirštų, kad visi ukrainiečiai yra sukčiai, mafijozai ir apgavikai, kad amerikonus visus reikia žudyti, ir kad dėl visų Rusijos bėdų yra kalti amerikonai kartu su jiems padedančiais ukrainiečiais.

Filmas buvo be proto smarkiai reklamuojamas ir visaip platinamas, tačiau liko nuostolingu - iš rodymų kino teatruose tepavyko surinkti apie 600 tūkstančių dolerių, nors išlaidos buvo apie pusantro milijono. Nepaisant to, filmas buvo toliau rodomas ir reklamuojamas daugelį metų, o jo personažai labai aktyviai naudojami tokių Rusijos organizacijų, kaip atvirai rusofašizmą skleidžianti Naši, kuri šitą Danilą Bogrovą pavertė savo simboliu.


Sergejus Bodrovas ir jo žūtis

2002 metais Sergejus Bodrovas, kuris vaidino Danilą Bogrovą, būdamas alpinistiniame žygyje, žuvo, užkluptas ledo nuošliaužos. Žūtis įvyko labai neaiškiomis aplinkybėmis, dėl kurių visi bendradarbiai atsisakė bendradarbiauti su valdžia ir labai keistai pasitraukė į šalį nuo kitų su propaganda susijusių projektų. Rusijoje tuo metu ėmė dominuoti neoficiali versija, kad Sergejus Bodrovas buvo tyčia nužudytas FSB, tiesiog susprogdinant ledyną. Pagal dominuojančias to meto Rusijoje paplitusias teorijas, sprogdinimo tikslas buvo tiesiog sukurti herojų-kankinį, kuris negalėtų kalbėti kokių nors Rusijos propagandos neatitinkančių dalykų.

Nors tokia versija neįtikinamai atrodytų Vakarų pasaulyje, Rusijoje tai nebuvo neįtikėtina praktika, nes žurnalistų žudymas čia pakankamai dažnas reikalas. Bene ryškiausiai FSB požiūrį į viešąjį kalbėjimą, susijusį su Rusijos režimui nepatogiomis temomis, pademonstravo žurnalistės Anos Politkovskajos nužudymas 2006. Taip pat verta prisiminti kad ir povandeninio laivo Kursk žūtį 2000 su daugybe Rusijos skleisto melo ar Nord-Ost žudynes 2002, ar 1999 metais Rusijoje FSB surengtus gyvenamųjų namų sprogdinimus. Taigi, turint omeny būtent Rusijos specifiką, Sergejaus Bodrovo nužudymo versija atrodo pakankamai įtikinamai.

Reikia pastebėti, kad netgi gana aukštus postus užimantys žurnalistai, aktoriai ir menininkai tuometinėmis Rusijos valdžios versijomis atvirai abejojo ir netikėjo, gana atvirai darydami užuominas, kad Sergejaus Bodrovo žūtis nėra atsitiktinė.

Vėliau ir Sergejaus Bodrovo kaip aktoriaus įvaizdis, ir Danilos Bogrovo personažas buvo labai smarkiai išnaudojami Rusijos propagandos, o įsigalint putinizmui, Danila Bogrovas, kaip personažas, ėmė užimti netgi panašią vietą, kaip sovietmečiu buvo pas Vasilijų Čiapajevą. Gana ilgą laiką Danila Bogrovas buvo paverstas pavyzdiniu Naši organizacijos personažu, pagal kurio elgesio modelį buvo skatinami elgtis ir kiti nariai - aišku, sušvelnintai, be žudynių, tačiau su atviru chuliganizmu, kuris būdavo pateikiamas kaip esą geras elgesys.