Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Bond Street
Ta proga Pipedija kviečia gydytis nuo narkomanijos ir nerūkyti, nes lašas nikotino - milijonas žuvusių smegenų ir nunuodyti arkliai, todėl rūkyti nesveika. Tai yra rūkorių pagalbos šauksmas, bandan pateisinti jų skleidžiamą pasyvų rūkymą, nuo kurio žūsta 10 kartų daugiau žmonių, nei nuo aktyvaus rūkymo. Rekomenduojame kreiptis į garsų gydytoją Aurelijų Verygą ir padidinti mokesčius visoms cigaretėms, o taip pat kad Bond Street būtų uždrausta vardan moralės gerinimo. |
Bond Street arba tiesiog Bond - visai seniai, prieš kokius 30 metų būta tokių cigarečių, kurios taip vadinosi. Daugelis anų pradžioje nei įpirkti negalėjo, bet užtat mėgo - taip ir GMB. Gi paskui pinigų padaugėjo, atsirado kitos visokios rūšys, o tuo tarpu Bond Street į kažkur pradingo ir nebeatsirado daugiau.
Tai čia tiesiog dalinamės žiupsneliu seniai užmirštos istorijos...
Buvo ir dar kitų cigarečių rūšių, kurių jau nebeliko, tai gal ir rūkyti nesveika, nes nikotinas - tai nuodai, o dar ir Aurelijus Veryga, sako, po internetus šlaistosi, tai nežinia, ką čia aptikti gali.
Prakeiktas tabakas - tai kenksminga visų pražūtis, prašome mesti rūkyti tuojau pat!
Bond Street cigarečių atsiradimo istorija
Kadangi tokios informacijos dabar negali pateikti jokie cigarečių gamintojai, nes tai gali būti kokia nors reklama, tai mes tik pateikiame istoriniais tikslais. O istorija buvo tokia.
Gyveno kartą toksai anglų tabakininkas, tiesiog prekeivis, kuris maišydavo tabako rūšis ir parduodavo. Ir buvo jis vardu Philip Morris, ir kadangi po truputį sekėsi, tai sugebėjo jis sukaupti pinigų tiek, kad 1847 metais atidarė parduotuvę Londone. Parduotuvė buvo Bondo gatvėje - angliškai - Bond Street. Na, ir toje parduotuvėje jis ėmė prekiauti tabaku ir cigaretėmis, kas anuomet buvo didelė prabanga, nes dauguma galėdavo rūkyti tiktai pypkes.
Žodžiu, biznis tam Filipui Morisui sekėsi visai neblogai, jis netgi ten sukūrė dvi naujas cigarečių rūšis, kurios visai išpopuliarėjo (vadinosi Cambridge ir Oxford, ir pardavinėjo jas daugiausiai mados besivaikantiems moksleiviams bei studentams). Deja, gerai besisukęs biznis nepadėjo ir 1873 metais, sulaukęs vos 38 metų amžiaus, sėkmingas tabakininkas mirė nuo vėžio. Galime spėti, kad tas pats tabakas jam čia ir padėjo.
Taigi, verslą perėmė jo našlė ir brolis, o verslas buvo sėkmingas ir toliau augo. Juoba, kad šeima to vėžio su tabaku pati niekaip gal būt ir nesusiejo, galvodami, kad čia šiaip atsitiko nelaimė.
Taigi, verslas augo ir link XIXa. pabaigos visa krautuvėlė išaugo į nemenką biznį, kuris tiekė geriausią tabaką ir cigaretes visokioms aukštoms personoms.
Jau 1894 metais visą Philip Morris verslą nusipirko toksai William Curtis Thomson, kuris ėmė investuoti JAV. Galų gale, 1902 metais Philip Morris kompanijos būstinė persikėlė į Niujorką, bet krautuvėlė Londone neužsidarė - tais pat metais Belgijos karalius Albertas kompanijai suteikė karališkojo tabakininko titulą. Dar po kelių metų, 1907 buvo sukurtos ir cigaretės, kurios vadinosi "Old Bond Street" - specialiai tai parduotuvėlei atminti. Nors vėliau cigarečių pavadinimas pasikeitė į tiesiog "Bond Street", šios cigaretės kone šimtmetį buvo vienas iš svarbiausių Philip Morris prekinių ženklų.
Maždaug 2006 metais Philip Morris kompanija nutarė perkurti tas cigaretes, perdarė jų pakuotes (aiškindama, atseit cigarečių skonis nepasikeitė), tačiau matyt kad nelabai pasisekė. Po kelerių metų cigaretės dingo iš prekybos ir daugiau jau jų gal ir nebėra. Na, gal kokiose nors nežinomose šalyse dar yra, bet pas mus tai nėra.
Kita vertus, seni rūkoriai puikiai žino, kad per paskutinius keliasdešimt metų visos cigaretės pasikeitė, tabako skonį visiškai prarado ir virto neaišku kuo. Tai gal ir negaila, kad dingo.