Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Botoksas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš BTA)
Jump to navigation Jump to search
Cheminis ginklas kovoja už taiką ir meilę, kaip ir prisakė hipiai: dabar botulizmo toksinas suteiks jums puikią, gražią, seksualią ir patrauklią išvaizdą

Botulizmo toksinas A arba BTA, dar žinomas kaip botoksas bei tokiais pavadinimais kaip Botox, XR, BTX-A - taigi svarbiausias nuodingas komponentas, kurį išskiria botulizmo bakterijos. Todėl ir negalima gi sakyti, kad čia yra blogai, kad cheminis ginklas randa panaudojimą kažkokių fyfų veidukams apdirbinėti, kad jie išpurstų ir prarastų raukšles, pasidarydami sutinusiais ir išpurtusiais, nelyg nuo kažkokio apsinuodijimo, nes taip ir yra apsinuodijimas.

Čia dar reikia pasakyti, kad tų botulizmo toksinų yra labai daug įvairių, ir visi jie raidėmis žymimi. Tai ir gaunasi tokie vat pavadinimai, kaip BTA, BTB, BTC, BTD ir BTE. Tai vat BTA yra nuodingiausias iš visų jų, tai užtat ir žinomiausias, nes skirtingais duomenimis su vienu gramu BTA galima nunuodyti nuo 2 iki 8 milijonų žmonių. O jau BTB ir BTE gerokai mažiau nuodingi, ten tik šimtus tūkstančių su vienu gramu nunuodyti pavyktų. O kiti - dar mažiau nuodingi.

Labiausiai botoksą žino visokios fyfos, nes jos ko tik neprisidaro vardan to, kad gražesnės būtų. Jos gi net ir nusinuodyti pasiryžusios, kad tik atrodytų bent keliais metais jaunesnės ir ne tokios baisios, kokios jos yra iš tikro - žodžiu, dismorfofobija visame gražume.


Botoksas liaudies kosmetinėje medicinoje

Taigi tas pats botulizmo toksinas A yra žinomas dėl to, kad visokios fyfos susigalvoja raukšles juo naikinti, nes anas sukelia kažkokį tai audinių apmirimą ir patinimą, dėl kurio kažkaip oda ima trauktis, o jungiamieji audiniai plėstis, o ir šiaip tenai pasidaro neveiklūs visi raumenėliai. Tai veidas nuo to išpurtęs pasidaro ir lygus, nes raukšlelės dingsta.

Tuo paču gi dėl nervų pažeidimo tas pats veidas tampa visiškai nejudriu, dar ir tiek, kad paskui tokioms fyfoms būna sudėtinga kartais netgi valgyti, nes lūpos sunkiai susičiaupia ir maistas byra iš burnos. Bet tai aišku jau sunkesniais atvejais, o lengvesniais tai tiesiog nustoja judėti visi emocijas rodantys raumenys, todėl veideliai pas fyfas pasidaro absoliučiai vienodi visose situacijose, nesvarbu ar tokia juoktųsi, ar verktų.

Trumpai tariant, kaip ir prisakyta buvo kovotojų už taiką - "perekūjom mečy v orala", o o ir John Lennon juk sakė, kad "Make love, not war", taip kad čia visa hipių ideologija randa dvasingumo įgyvendinimą šiuolaikinės medicinos pagalba, nes cheminis ginklas perdirbamas į grožio industriją.

Tai aišku, kad labai tokioms patinka, tai labai tokios ir naudojasi tokiu botoksu, nes visvien emocijų jos neturi, tai niekaip veidas ir nepasikeičia. O dar gražiau visiems, kai botoksas naudojamas kartu su silikonu ir kita plastine chirurgija.

Botulizmo toksinas kaip cheminis ginklas

Dar visokie chemikai sako, kad BTA yra nuodingiausias junginys, žinomas žmonijai. Tai tiek nuodingumo jame daug, kad su vienu gramu to toksino galima nunuodyti 2-8 milijonus žmonių. Tai irgi būna, kad kokioje nors uogienėje ar dešroje tų botulizmo bakterijų užsiveisia, tai tada ir būna, kad suvalgo kažkas ir numiršta, tai visi mato, kad žmogus nusinuodijo.

Būdinga, kad botulizmo toksinas sukelia ypatingai ilgalaikius apsinuodijimus, kurių eiga nėra greita, netgi esant gana aukštam pirminiam dozavimui. Po apnuodijimo latentinė fazė trunka maždaug 5-30 valandų, o tik paskui ima reikštis pirmi botulizmo simptomai. Todėl BTA nėra tinkamas operatyviems veiksmams fronto zonoje, o labiau tinkamas kariuomenės ar civilių gyventojų ilgalaikiam išvedimui iš rikiuotės arba sunaikinimui.

Vienok BTA turi ir trūkumų, nes per odą nelabai teįsisavina, gamtoje ganėtinai greitai suyra, todėl ne taip smarkiai tinkamas karui. Visgi aerozoliniame pavidale jis nesunkiai įkvepiamas, tad žmonės apsinuodija labai gerai, taigi kaip cheminis ginklas jis gaminamas buvo daugelyje šalių.

Dėl itin aukšto toksiškumo BTA yra tinkamas nanobomboms, t.y., sistemoms, kur toksinas paskleidžiamas ore nanodalelėmis, kurios sklinda didelėje teritorijoje. Nanobomboje esantis BTA užtaisas (priklausomai nuo paskirties, maždaug 0,1-100 gramų toksino) gali būti nugabentas mikroaparatu, neaptinkamu priešlėktuvinės gynybos priemonėmis, o tada paskleistas užkrečiamoje teritorijoje, kurios dydis gali būti nuo kelių pastatų iki nedidelio miesto.


Botulizmo toksino A poveikis

Būdingas BTA poveikis - nervų sistemos paralyžius. Nervines ląsteles jis veikia kiek panašiai, kaip ir nervus paralyžuojančios medžiagos, bet kažkokiais kitais būdais, taip kad ten sunku ir pasakyti, ką jis išties padaro, bet akivaizdu, kad pažeidžia acetilcholino apykaitą, nes ir lėtiniai apsinuodijimai, ir liekamieji reiškiniai turi kai kurių panašumų, kaip ir nuo kokio nors VX ar Zomano.

Kita vertus, toksikologų tyrimai rodo, kad poveikio mechanizmas turėtų skirtis: atrodo, kad BTA ne cholinesterazę pažeidžia o kažką kito, matomai gal ir tiesiai sinapses, o gal ir acetilcholino išskyrimą iš sinapsių arba jo sintezę, nes skirtingai nuo fosforo organinių junginių, netgi sunkiausi apsinuodijimai botulizmo toksinais neturi tokios ūmios eigos. Būdinga, kad ne nervinio signalo perdavimas stiprėja, o atvirkščiai - signalas nuslopinamas tiek smarkiai, kad žmogus ištinkamas paralyžiaus, o paskui ir mirties.

Pirmi simptomai - galvos skausmas, išsiplėtę vyzdžiai, džiūstančios akys, dvejinimasis akyse, negalėjimas sufokusuoti žvilgsnio, sutrikęs akies reagavimas į šviesą.

Vėlesnėse simtomatikose labai būdinga sausa oda, visiškai nustojusios veikti prakaito ir seilių liaukos, dėl to žmones kamuoja sausumas burnoje, sustoja ašarų liaukos (džiūsta akys), maitinančioms motinoms - sustoja laktacija. Taip pat pastebimas ir sustojęs skrandžio sulčių išsiskyrimas, žarnyno paralyžius (visiškai dingsta peristaltika), išnykęs kosulio refleksas, dingęs rijimo refleksas, silpnumas, letalinė baigtis.

Tipinė baigtis, esant apsinuodijimams mažomis dozėmis - maždaug 5-20 dienų silpnėjanti paciento būsena, totalinis paralyžius, kuris baigiasi ligonio pergabenimu į gydomąjį morgą. Esant didesnėms dozėms, apsinuodijimo eiga gali būti greitesnė.

Vienkartinė už mirtiną mažesnė BTA dozė sukelia maždaug 3-12 mėnesius trunkančius nervų sistemos pažeidimus. Tai žinoma, kad priklausomai nuo dozuotės dydžio. Mažesnės dozės, kurios nervų sistemą pažeidžia nepilnai, leidžia ir organizmui greičiau atsistatyti. Didesnės dozės duoda ilgesnius efektus. Visą pažeidimo laiką žmogų kamuoja silpnumas, judesių sutrikimai, paralyžius, dėl kurio žmogus negali judėti, dūsta ir panašiai.

Esant mažoms dozėms, galimos įvairios komplikacijos. Sutrinka prakaito liaukų veikla, todėl karštą dieną ar esant fizinėms apkrovoms, visiškai sutrinka organizmo termoreguliacija, kaip pasekmė - terminis šokas ir mirtis. Dėl kosulio reflekso pažeidimo būdinga, kad labai kyla rizika dėl paspringimo. Maitinančioms motinoms visiškai sustoja laktacija.