Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Apple M
Apple M - tai nauji Apple firmos procesoriai, skirti kompiuteriams. Pirmieji Apple M serijų procesoriai pasirodė 2020 metais ir pakeitė x86 architektūros Intel procesorius daugumoje naujų modelių Mac kompiuterių. Procesoriai yra paremti ARM architektūra, tad dėl šių priežasčių turi labai efektyvių kompiliatorių, atitinkamai - programos dirba dar greičiau.
Pagal savo bendrą architektūrą, Apple M serijos procesoriai yra taip vadinamos sistemos mikroschemoje (system on a chip), kur didžioji dalis kompiuterio komponentų sudedama į vieną mikroschemą. Anksčiau toks priėjimas buvo būdingas smartfonų procesoriams, tačiau Apple tą patį sprendimą pritaikė ir įprastiems kompiuteriams. Rezultatas - geresnis našumas kartu su mažesnėmis energijos sąnaudomis. Taigi, Apple kompiuteris gali visą dieną dirbti iš baterijos ir nebus problemų, o našumo visvien užteks.
Vienoje mikroschemoje čia talpinami ir daugelio branduolių procesoriai, ir grafinis procesorius, ir atmintis, ir USB kontroleris, ir neuroninis procesorius. Pagrindinių procesorių architektūra - ARM architektūros variantas, t.y., tai sistemos su visiškai tipiškais RISC tipo procesoriais.
Yra keletas Apple M serijų procesorių:
- Apple M1 - pirmos kartos Apple M serijų procesoriai:
- Apple M1 - 8 branduolių procesorius: 4 branduoliai dideliam našumui, o kiti 4 - dideliam ekonomiškumui. Priklausomai nuo režimo, procesorius naudoja daugiau ar mažiau vienų ar kitų branduolių. Turi 8 grafikos branduolius. Papildomai - Neural Engine procesorius su 8 neurokompiuteriniais branduoliais.
- Apple M1 Pro - panašus procesorius, kaip ir M1, bet turi 10 branduolių, iš kurių 8 yra didelio našumo, o 2 yra didelio ekonomiškumo. Turi 16 grafikos branduolių. Skirtas brangesniems kompiuteriams.
- Apple M1 Max - praktiškai beveik tas pats, kas Apple M1 Pro, bet turi 32 grafikos branduolius.
- Apple M1 Ultra - labai panašus procesorius, kaip ir Apple M1 Max, bet su 20 pagrindinio procesoriaus branduolių, iš kurių 16 yra didelio našumo, o 4 - didelio ekonomiškumo. Neural Engine neuroninis procesorius čia turi 32 branduolius. Grafinio procesoriaus branduolių - priklausomai nuo modifikacijos yra 48 arba 64.
- Apple M2 - antros kartos Apple M serijų procesoriai
- Apple M2 - 8 branduolių procesorius, kur 4 branduoliai yra didelio našumo, o 4 kiti - didelio ekonomiškumo. Turi 10 grafikos branduolių. Struktūriškai panašus į Apple M1 procesorių, tačiau pati vykdymo sistema gerokai pagerinta, todėl pagrindinio procesoriaus našumas padidėjęs 18%, grafinio procesoriaus - 35%, o neuroprocesoriaus - 40%, kai energijos naudojimas liko beveik nepasikeitęs.
Kol kas kitų procesorių nežinom, bet neabejotina, kad pasirodys Apple M2 variantai, panašūs, kaip ir Pro, Max ar Ultra, turintys daugiau branduolių.
Beje, reikia nepainioti šių procesorių su Apple M7 ir Apple M8 judesio koprocesoriais, kurie skirti visai kitoms funkcijoms, yra naudojami telefonuose ir tiesiog dėl neaišku kokių priežasčių gavo tokius pavadinimus.