Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Antidepresantai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Antidepresantas)
Jump to navigation Jump to search
 Raudona kaukole vaistai.jpg 
Visi vaistai yra nuodai, kai anuos kažkas netinkamai vartoja, taip kad čia jei Pipediją skaitysit, tai tik jums blogiau!
O išties tai pirkite vaistus, nes jie yra labai geri ir gydantys ir jums padės gydytojas ir vaistininkas, o kuo daugiau nupirksit, tai tuo geriau!
Čia dar gali būti, kad mes visai nusišnekėjom, taip kad parašykit apie tai diskusijose, o taip pat galit ir pataisyt išsyk viską ir papildyt.
 Raudona kaukole vaistai.jpg 
Antidepresantai gali būti populiarūs ne tik žmonių tarpe.

Antidepresantai - nuotaiką gerinantys ar šiaip depresiją naikinantys vaistukai, gana apglušinantys, bet labiau nemigą visokią sukeliantys ir panašiai, taip kad kažkas kaip ir atvirkščio visokiems trankvilizatoriams, bet ne visai.

Įdomus dalykas, kad antidepresantai, nors ir labai populiarūs, pasižymi paprastai viena iš dviejų savybių: arba sukelia kaifą ir paverčia po truputį narkomanu, arba nelabai aišku, ar išvis kaip nors veikia.

Metatyrimų duomenimis, kai analizuojamas didelis kiekis įvairių klinikinių studijų, paprastai paaiškėja, kad kokie 90% tyrimų apie antidepresantų efektyvumą buvo falsifikuoti. Kitais gi atvejais paprastai paaiškėja, kad išvis neaišku kas - pavyzdžiui ima ir kyla koks nors skandalas, kad kokios nors farmacijos korporacijos įdomiai skatina kokių nors psichotropinių receptų išrašymą.

Čia visgi pasitikėkime psichiatrais, nes jie geriausiai žino savo darbą.


Įvairūs Pipedijai žinomi antidepresantai

Yra išskiriamos kelios antidepresantų rūšys. Dvi iš jų yra tradicinės, tačiau uždraustos, nes buvo pastebėta, kad gydymas būna laikinai sėkmingas, o paskui baigiasi kokiais nors narkomanais ar šiaip kuo nors panašiu:

  • Opioidai - visiškai pašalina depresiją, tačiau dėl kai kurių savo netinkamų savybių maždaug apie XXa. vidurį buvo visur uždrausti, nes paskui ligoniai valkiojasi po gatves, vagia magelius ir šiaip būna narkomanai.
  • Amfetaminai arba šiaip stimuliantai - mažiau efektyvūs, tačiau irgi gerai šalina depresiją, energizuoja, bet irgi turi kai kurių netinkamų savybių, todėl irgi uždrausti, nes paskui ligoniai laksto gatvėse, papuola po mašinomis ar šiaip išdurnėja.

Naujesnės antidepresantų rūšys yra plačiai vartojamos psichiatrijoje ir nors ir mažiau veiksmingos, bet ne tokios jau gal prastos, nes labai padeda nuo depresijos:

  • Tricikliniai antidepresantai - dabar jau retesni, bet kažkada labai populiarūs, nes lyg ir nuotaiką pakeldavo, bet ir psichozių ar kaifo nesukeldavo, tai pacientai vaikščiodavo gerokai apglušę. Būdinga, kad blokuoja serotonino reabsorbciją, bet neblokuoja dopamino. Žinomiausi tricikliai antidepresantai:
  • Monoaminoksidazės (MAO) inhibitoriai (vaistukai, kurie blokuoja dopamino, serotonino, adrenalino, histamino ir panašių junginių skaidymą). Pasižymi įspūdingu efektyvumu, kai kurie veikia iki kelių savaičių, sukelia euforines būsenas, kartais ir su gliukais ir negana to, išskirtinai sąveikauja su visokiais stimuliantais, opiatais, psichodelikais, kitais antidepresantais ir išvis su visais smegenis veikiančiais junginiais, sustiprindami jų poveikį tiek, kad piktnaudžiaujantys pacientai neretai baigia letaline baigtimi netgi nuo labai menkų supiktnaudžiautų dozių:
  • SSRI (selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai) - beveik tas pats galas kaip ir tricikliai, tik selektyvesni - mažiau veikia kitų neuromediatorių apykaitą, o labiau tik serotonino šalinimą blokuoja, tai neuronai aktyvėja ir nuotaika žmogui gerėja. Būdinga, kad SSRI kiek mažiau nuodingi, tai atsiranda kartais papiktnaudžiauti bandančių, nes nuo didelių dozių kartais pareina kažkokie šizikai. Sunku pasakyti kodėl antidepresantai, nes, pagal smegenų skenavimo tyrimus, smegenų malonumo, emocijų ir sekso centrus išjungia. Kartais negrįžtamai. SSRI:
    • Prozac - daugiausia sudaro kažkokie žiurkių nuodai, labai aktyvuojantis - tie, kurie jį vartoja, gali pamiršti apie miegą
    • Sertralinas - pats smagiausias. Labiausiai primena ritaliną ar išvis kokius nors amfetaminus.
    • Escitalopramas - tiem kuriem tikrai per daug visokios bėdos rūpi, nes kai jau išgeri, tai rūpėti nustoja viskas.
    • Citalopramas - tas pats tik labiau nuodija.
    • Paroxetinas - pradėsi gert - pradėsi patikt žmonėm, nes visiems patinka džiugūs. Labai socializuojantis, nes priverčia tarškėti apie belenką, nesustojant. Geriau nemest, nes abstinencijos sindromas būna kaip nuo kokių narkotikų.
  • SNRI (serotonino-norepinefrino reabsorbcijos inhibitoriai) - tai ir vėl tas pats kaip ir tricikliai, tik mažiau gal selektyvūs, tai kaip kurie šituos painioja su tais pačiais SSRI, kaip tuos SSRI painioja su tricikliais.

Venlafaksinas - orgazma sukeliantis, raumenis isryskinantis, kreka priminantis . Duloksetinas - sitas turi veiklos ant opioido receptoriaus. Desvenlafaksinas - Visiskai neveikiantis, bet jai bandysi mesti uoj kaip skaudes......

  • Visokie kitokie į visus šituos panašūs, bet esą skirtingi:
  • Mirtazapinas - labiau ant opioido negu duloxetinas, nes sukelia kažkokią ten euforizaciją. Bet mažiau nei tianeptinas.

Taip pat Pipedija primena, kad kaščenitai visas depresijos rūšis rekomenduoja gydyti elektroimpulsine terapija, nes tai puiki alternatyva gydymuisi be vaistų, ekologiškai, sveikai.