Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Subskraibink Pipediją ant FB:

Modula

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Modula - tokia programavimo kalba, tiksliau gi netgi kelios skirtingos modulos, nes pradžioje buvo pirma, paskui antra, o dar paskui - netgi ir trečia. Visos šitos tebuvo išties bandymas pagerinti Pascal taip, kad šis tiktų profesionaliems programuotojams, o ne tik teoretizavimams ir vaikų mokinimui.

Pati pirma Modula kalba iš esmės nuo Pascal tesiskyrė tiktai tuo, kad turėjo modulius - todėl ir buvo pavadinta Modula. Faktiškai daugiau skirtumų nelabai ir buvo. Galima čia netgi sakyti, kad vėlesnės Pascal realizacijos, kaip kad Borland gamintas Turbo Pascal, išties visus tuos dalykus, kurie buvo toje Modula kalboje, irgi realizavo, nes skirtumai buvo greičiau formalūs, nei realūs.

Modula-2 tuo tarpu jau buvo rimtesnis bandymas peržiūrėti Pascal problemas ir jas kažkaip išspręsti, nes spręsti buvo ką. Ale gavosi taip, kad kol tas Niklaus Wirth pabaigė kurti tą savo antrą Modulą, tai jau visur buvo Turbo Pascal, o paskui net ir Objective Pascal pasirodė, taigi, niekam pasidarė neįdomu ir projektas numirė, nors ir turėjo geras priemones ir didelių programinių projektų valdymui, ir objektinį programavimą ir taip toliau.

Paskui dar buvo bandymų kurti kažką dar geresnio, tai gavosi dar visokių ten Modula-3 ir panašių dalykų, bet jie irgi buvo užmiršti.

Anais senais laikais, kai amerikonai metė nenormaliai milžiniškus pinigus į Ada kalbą, norėdami iš jos padaryti kažką labai gero, vis buvo kalbama, kad jie durniai, nes Modula daro viską tą patį, tiek pat gerai ir gražiai, tačiau yra daug kartų greitesnė, natūralesnė, paprastesnė ir visais atžvilgiais geresnė. Ale baigėsi gi taip, kad nei Ada, nei Modula neišplito.


Hello World su Modula

Čia pateiksim du variantus, nors abudu jie vienodai geri, nes išties tai skirtumai ne tokie jau dideli buvo. Pirmasis variantas būdingesnis Modula-1 ir Modula-2. Antrasis variantas - Modula-3 ir Modula-2. Galim pamatyti, kad su tais moduliais ir panašiai, viskas gaunasi labai gražiai ir objektiškai, tik be jokių tenai nesąmoningų rodyklių, kurių tokiems veiksmams išties ir nereikia, tad kalba daug saugesnė ir švaresnė, negu dauguma kitų.

Paprastas Hello World su moduliais

MODULE Hello;
FROM STextIO IMPORT WriteString;
BEGIN
  WriteString("Hello World!");
END Hello.


Objektinis Hello World

MODULE HelloWorld EXPORTS Main; 
 IMPORT IO;
 BEGIN
   IO.Put("Hello World\n")
 END Main.