Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Subskraibink Pipediją ant FB:

Forth

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Forth - labai keistai sugalvota ir visai komercinį pasisekimą gavusi programavimo kalba, kurią mėgsta gal nebent visokie hakeriai. Daugelis sako, kad Forth kalba yra kraštutinai iškrypėliška, bet gi kiti sako, kad nuostabiai puiki.

Skirtingai nuo daugelio kitų programavimo kalbų, Forth yra ir struktūrali, ir kartu paremta steku. Ir vėlgi, ir deklaratyvi, ir procedūriška. Ir vėlgi objektinė, ir kompiliuojama, tačiau visai neblogai leidžianti modifikuoti savo kodą netgi vykdymo metu. Gal todėl apie Forth vienu metu nemenkai svaigdavo įvairūs virusų kūrėjai, aiškindami, kad čia būsiąs ateities virusų pagrindas, nes mikroskopinį Forth kompiliatorių galima įkišti kur papuola.

Forth yra vienintelė programavimo kalba, kuria remiantis buvo netgi sukurti procesoriai, tiesiogiai implementuojantys pačios Forth kalbos savybes. Visa tai - dėl neįprastai gerų vidinių kalbos mechanizmų.

Kita vertus, kalba tikrai atrodo durnai tiems, kas nepatyrę: joje viskas paremata postfiksine (atvirkštine lenkiškaja) notacija. Štai pavyzdžiui, jei norite užrašyti kažką tokio kaip "write 3 * 10 + 5", tai su Forth gausis vat taip:

3 10 * 5 + .

Reikia pasakyti, kad ir kitais atžvilgiais Forth yra keistoka kalba - joje išvis viskas yra paremta steku, kaip kokiame Befunge, bet negana to, visos komandos ir išvis viskas, kas tik kalboje yra, yra paremta žodynais, kuriuose aprašomos stekui skirtos kažkokios sekos, taip kad gaunasi taip, kad visa kalba apsirašo pati save. Užtat ir gaunasi, kad tas Forth gali būti nesunkiai perkeltas į praktiškai bet kur, o patys kalbos viduriai užima tiek mažai vietos, kad gali veikti netgi kokiame nors kalkuliatoriuje.


Hello World su Forth

." Hello, world! "