Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!
Subskraibink Pipediją ant FB: |
Glosolalija
Glosolalija - toks smegenų sutrikimas kuomet žmogus kalba neegzistuojančia, išgalvota kalba. Tie balbatavimai būna, geriausiu atveju, suprantami tik jam pačiam. Įprastu atveju - nesuprantami nei jam pačiam. Nuo glosolalijos taikomas sėkmingas gydymas šoko terapija, lobotomija ir trepanacija.
Turinys
Formos
Liga gali įgyti vieną iš šių dažniausiai pasitaikančių formų. Įdomu pastebėti, kad, medikų teigimu, konkreti glosolalijos forma labai priklauso nuo kultūrinės aplinkos.
Kalbėjimas kalbomis
Neišmanantys žmonės šią atmainą tapatina su pačia glosolalija. Jei koks pseudointelektualas šneka apie glosolaliją, tai garantuota turėdamas omeny kalbėjimą kalbomis, bet Pipedija žino geriau, kad yra ir daugiau atmainų.
Kalbėjimas kalbomis dažniausiai ištinka religinius nevisapročius, kurie jau pagal apibrėžimą yra nevisapročiai. Ši forma ypač pavojinga didžiule komplikacijų tikimybe. Tarp komplikacijų dažniausiai pasitaiko garsinės haliucinacijos (rečiau vaizdinės), kuomet ligonis tariasi bendraująs su aukštesniąją esybe (Dievas, rečiau - Sabonis).
Konkrečios vieningos struktūros neturi, kiekvienas nevisaprotis balbatuoja vis kitaip. Dėl šios priežasties kai kurie psichiatrai prieštarauja kalbėjimo kalbomis laikymui viena konkrečia atmaina ir sako, kad čia yra labai daug skirtingų atmainų. Kai kurie psichiatrai savo gyvenimą paskyrė visų jų klasifikavimui, bet pipedijos žiniomis tam neužtektų ir milijono psichiatrų gyvenimų.
Gydoma šoko terapija.
Elfų kalba
Bene dažniausiai pasitainti ligos forma. Žmogus balbatuoja bet ką ir teigia, jog šneka elfų kalba iš Tolkino Viduržemio pasaulio. Tai čia pipedija nori pastebėti, kad tas pasaulis neegzistuoja, bo jis yra išgalvotas. Ir elfai neegzistuoja.
Ši ligos atmaina turi konkrečią, gana vieningą kliedesių struktūrą, todėl net ir nepatyrusiam psichiatrui lengva ją diagnozuoti.
Nuo elfų kalbos sėkmingiausiai taikoma lobotomija (98% pasveikimų). Šalyse, kur apsikrėtimo rizika didesnė (t.y., Tolkino "Žiedų valdovas" yra išverstas į tą kalbą) jau pradėti taikyti skiepai. Skaityti pramokę vaikai skiepyjami du kartus su vienerių metų pertrauka. Įdomu, kad, mokslininkų teigimu, pagal tą knygą sukurtas filmas susirgimo rizikos nedidina.
Klingonų kalba
Tai šita glosolalijos atmaina savo pobūdžiu labai panaši į elfų kalbą. Susirgimo riziką didina serialas Star Trek, kuris pažangiose šalyse jau uždraustas. Gydymo būdai tokie patys.
Žemaičių kalba
Išskirtinai reta forma, visame pasaulyje ja serga ne daugiau milijono žmonių. Didžiausia ligonių koncentracija - rytų Europoje.
Kliedesiai turi gana vieningą formą ir struktūrą, todėl lengva diagnozuoti. Vienintelė problema, kad apie šią formą žino mažai psichiatrų, todėl kartais klaidingai diagnozuojamas kalbėjimas kalbomis, ypač, jei gydytojas nepatyręs.
Lingvistų teigimu, kliedesių struktūra, sintaksė ir visa kita labai primena vienos rytų Europos tautos vieną tokią tarmę. Kai kurie mokslininkai teigia, kad dauguma sergančiųjų prieš tai gyvenime buvo su ta tarme susidūrę, tačiau kol kas nėra tai pagrindžiančios statistikos.
Gydoma trepanacija ir eutanazija.
Kinų kalba
Neįtikėtinai dažna glosolalijos forma. Kai kurių medikų teigimu, pasaulyje ja serga virš milijardo žmonių. Didžiausia koncentracija - Azijoje. Skirstoma į dar smulkesnes formas: mandarininė, vu, xui, apelsininė ir xiang kiniškos glosolalijos.
Kinų kalba yra ypač kontroversiška mokslo pasaulyje. Dalis mokslininkų teigia, jog vu, xui ir xiang atmainos yra pačios sugalvotos ligonių glosolalų ir todėl nesiskaito. Jei kinų kalbos tema paliečiama medikų simpoziumuose, muštynės garantuotos. Dar dalis mokslininkų ją taipogi priskiria kalbėjimui kalbomis, teigdami, kad kiekvienas jų tirtas tariamai kinų kalba sirgęs pacientas balbatuodavo vis kitaip.
Kinų kalba paveldima genetiškai, veiksmingo gydymo nėra, dažniausiai taikoma eutanazija. Tačiau žinoma ir sėkmingų ligonių integravimo į visuomenę atvejų.