Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!
Subskraibink Pipediją ant FB: |
CHT
CHT arba tropilidenas, arba žargoniškai, bet nelabai teisingai cikloheptatrienas (1-methoxy-1,3,5-cycloheptatriene), kuris kartais dar nelabai teisingai pavadinamas CH, nes poveikiu primena visokius CN, CS, CR ir panašius junginius - tai vienos iš naujų bei perspektyvių ašarinių dujų, išrastos gal kokiais 1980, taip kad įvairių cheminių ginklų tarpe - vis dar naujovė.
Užtat CHT yra labai efektyvus, puikiai prasimuša per visokius marliukus ir kitas buitines apsaugas, todėl ateityje, kai išsibaigs CS, CR bei kapsaicino atsargos, tikrai visuomenė juo bus džiuginama.
CHT poveikis
Savo poveikiu CHT įvardinamas, kaip gana artimas CN, tačiau pasižymintis labai lengvu garavimu, todėl specialiai skirtas naudojimui patalpose, kadangi dėl savo lakumo išsisklaido. Ir dėl to paties savo lakumo jis laikomas perspektyviu chemikalu, skirtu demonstracijų, mitingų ir riaušių vaikymui, nes skirtingai nuo kitų chemijų, nuo jo praktiškai neapsaugo jokie tenai marliniai raiščiai, o prastai padeda netgi respiratoriai. Tik dujokaukė čia padeda apsisaugoti, o jau dujokaukių visoksai jaunimėlis, vaikštantis į renginius, paprastai neturi.
Visgi turim pasakyti, kad yra čia ir vienas trūkumas: CHT iš odos ir akių pasišalina greitai, tad maždaug per 15 minučių jo poveikis baigiasi. Todėl nesigauna su juo padaryti taip, kaip su kokiu CR, kada vieną kartą nupurkštas žmogus pusę paros kankinasi, o paskui savaitę laiko džiaugiasi, kad akių graužimas ir odos perštėjimas po truputį darosi vis silpnesnis.
Negana to dar, turim pasakyti, kad matėm daugelyje vietų painiavos tarp CHT ir CR, tai čia pasakysim, kad nors savo viduriniu cheminiu žiedu dibenzoksazepinas nežymiai ir primena CHT, bet daugiau tai niekuo neprimena.