Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!
Subskraibink Pipediją ant FB: |
Pagalba:Paveikslėliai
Kokia gi gali būti Pipedija be paveiksliukų? Juk tai jie, kurie praskraidrina mūsų straipsnius ir įleidžia nuostabių Interneto spindulių. Tačiau kad ir koks postmodernizmas čia vyrautų, taisyklės lieka taisyklėmis, tad neleisime mes čia dėti kokių nors spalvotų dramblių ar neskustų pasturgalių į skaisčiąją Pipediją.
Straipsnis be paveikslėlio - nykus. Straipsnis su paveikslėliu - įspūdingas!
Talpinimo taisyklės
Nori talpinti paveikslėlį? Neskubėk.
- Daugumai nepatinka, kad Jūs (taip, Jūs) talpinate milimetrines nuotraukas. Jei ką nors ir dedate, dėkite kuo didesnius, o viduje straipsnių tą dydį galima ir pamažinti. Padidinti, tuo tarpu, nepavyks.
- O taip pat daugumai nepatinka, kai paveikslėlių pavadinimai būna koks kilometrinis skaičių bei hieroglifų kratinys. Nepatingėkite pervadinti failus, kuriuos įkeliate, į trumpus, lietuviškus žodžius kurie atspindėtų paveikslo turinį. Tokie failai, kaip "1432454_baby_pissing_feces" nepageidautini ir gali būti ištrinti.
- Netalpinkite pornografijos. Paprasta ir aiški taisyklė. Pipedija jums ne koks 'mergytes.lt' ir juo labiau nenori atimti mūsų nepriimtinų mažvaikių vaikysčių. Kiekvienas norintis pr0n - gali susirasti ir kitur.
- Analinės šlykštynės, kaip kad goatse ar visokie lavonai - niekam nejuokingi ir neįdomūs. Už juos galite gauti baną.
- Ir galiausiai, netalpinkite paveikslėlių, užimančių daug vietos. Tikslus limitas nenustatytas, tačiau mūsų puslapis, vėlgi, nėra beribės dausos.
Tam, kad straipsnis atrodytų gražiai, reikia ir nuotrauką tinkamai įkomponuoti. Todėl irgi pagalvokit, kaip anoji atrodys gi, nes gal jums ir gražiai, bet gal jūsų skonis netikęs ar ekranas koks netipinis, tai kas jumei gražu atrodo, tai dar nereiškia, kad gerai.
Maždaug 40 procentų lankytojų turi 1280 pikselių pločio ekranus, dar 25 procentai - 1024 pločio ekranus. Visos kitos rezoliucijos, siauresnės ir platesnės, užima tiktai 35 procentus. Todėl reiktų stengtis, kad paveiksliukai padoriai atrodytų puslapyje, kai ekrano plotis tėra 1024 pikseliai ir idealiai atrodytų, esant 1280 pločio rezoliucijai.
Pipedijos dezainas yra toks, kad 200 pikselių iš rezoliucijos reikia atmesti - tam, kad vietos liktų kairėje esančiam meniu, paraštėms ir pan., dar truputį - paveiksliuko rėmeliui, tad jei rezoliucijos plotis yra 1024, turiniui telieka mažiau, nei 800 pikselių.
Jei paveiksliukas užima daugiau, kaip trečdalį puslapio ploto, jis užgožia tekstą, tada susidaro įspūdis, kad visas puslapis paveiksliukui teskirtas. Kita vertus, jei paveiksliukas labai mažas, jis tiesiog pasimeta. Akivaizdu, kad reikia vadovautis tam tikru balansu.
Vat jums maždaug informacija, kuria vertėtų dažniau vadovautis:
- Jei paveiksliukas horizontalus, idealiai tiks 300-400 pikselių plotis
- Jei paveiksliukas vertikalus, idealiai tiks 200-300 pikselių plotis
- Jei paveiksliukas mažesnis, nei 200 pikselių, jis atrodo nykiai, o 100 pikselių paveiksliukai - nepageidautini
- Paveiksliukas, kurio plotis viršija 500 pikselių, tinka tik centriniam komponavimui, pvz., pačioje straipsnio apačioje ar viršuje
- Maksimalus leistinas bet kokio paveiksliuko plotis bet kuriam straipsniui - apie 750 pikselių
Komponuodami paveiksliuką, pirma paklauskit savęs, ar paveiksliukas skirtas straipsnio iliustracijai (taip būna beveik visada), ar straipsnis yra skirtas paveiksliuko iliustracijai (taip irgi retkarčiais būna). Neužgožkite paveiksliuku teksto, jei paveiksliukas - tiktai iliustracija. Nedarykite paveiksliuko per mažu, jei tekstas tik paaiškina paveiksliuką.
Žinoma, yra ir specifinis atvejis: kai paveiksliukas tampa straipsnio dizaino dalimi, atvaizduojamas, kaip koksai baneris, antraštė ar pan. Šiuo atveju reikia vadovautis bendromis dezaino idėjomis ir kompozicijos principais.