Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!
Subskraibink Pipediją ant FB: |
Eiffel
Eiffel - viena iš visai dar naujų, gal ir nepakankamai išplitusių, tačiau labai įdomių programavimo kalbų. Ne taip seniai atsiradęs, Eiffel tapo galgi tuo sprendimu kovoje su bugais, kokio nesigaudavo padaryti kitose kalbose nuo to laiko, kai išnaikintas Goto.
Sprendimas gi buvo paprastas - kaip paaiškėjo, pagrindinis bugų šaltinis, ypač beje būdingas visokiai C kalbai ir jos palikuonei Cpp, bet būdingas ir kitoms kalboms - taigi tai, kad kažkur vis kokie nors ne tokie duomenys suvaikšto, o paskui ir išlenda, kas ne taip suvaikščiojo, nes programuotojas nenumatė, o duomenys - taigi ne programa, užtat ir nereikia gi jų tikrinti, ar ne?
Tai vat tas nenumatyts duomenų vaikščiojimas ir tų duomenų buvimas ne tokiais, kokiais jiems derėtų būti - vat tai ir yra dažniausia, o kartu ir sunkiausiai atsekama ir pataisoma šių laikų bugų priežastis. Tai vat tą problemą anoksai Bertrand Meyer, kūręs Eiffel, ir išsprendė.
Sprendimas, kaip būdinga, nieko nenudžiugino, nes paaiškėjo, kad visa jo esmė - tai aprašinėti išsamiau visus interfeisus, o ne tik nurodant, kad pas kokią nors funkciją yra trys kintamieji, kurie yra integer, string ir float tipo. Iš esmės, paaiškėjo, kad kintamuosius reikia aprašyti išsamiau, pvz., nurodant ir konkrečius reikšmių diapazonus ar dar ten kažką, o ir paskui juos tikrinti reikia, išsaugant reikšmes - tai tada ir gaunasi atsekti, kur kokie bugai.
Tai vat ta Eiffel kalba iš esmės tą ir gali padaryt. O kitais atžvilgiais tai jinai yra panaši į kažkokį tai pagadintą Pascal, į kurį prikišta daug perteklinių rašinėjimų ir kažkodėl nuspręsta, kad galima nedėlioti kabliataškių.
Hello World su Eiffel
class HELLO_WORLD create make feature make do print ("Hello, world!") end end