Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Subskraibink Pipediją ant FB:

Rūkymas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
 Crystal Clear app help index.png  Bent dalis šiame straipsnyje išdėstytos faktinės medžiagos kelia abejones, o jei tiksliau - panašu į šyvos kumelės sapną.

Įtariame, kad tai - mažų mažiausiai gandai apie alternatyvią realybę, su šiuo pasauliu (aprašomais faktais, įvykiais, daiktais ir žmonėmis) neturintys nieko bendra.
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti ir papildyti tinkamais faktais!

Kancarai - juos rūko žmonės, kai neturi ką daugiau rūkyti

Rūkymas - tai baisus blogis, cigaretės, pypkės ir cigarai - tai nuodai. Tai žino visi visi. Ir niekas tam nebando prieštarauti. Na o bet tačiau, pristatysime jums ir kitą, purvinąjį, pipediškąjį šios ligos aspektą. Mes - ne žiniasklaida, ir čia - ne informacija. O tik gandai. Todėl, remdamiesi savo žodžio ir įsitikinimų laisve, reiškiame savo nuomonę Jums.


Propaganda

Dažnai teigiama, esą rūkalių gydymas valstybei ir nerūkantiems kainuoja baisius pinigus. Tačiau prieš kelis metus Vengrijoje įvykęs teismo procesas (Philip Morris prieš valstybę) pademonstravo, kad tai - tik melaginga propaganda. Paaiškėjo, kad rūkaliai gyvena veik 10 metų trumpiau už daugumą žmonių, tačiau jų mirties atvejai - pagrindinai greit mirtį sukeliančios ligos, pvz., vėžys, infarktas ir pan.. Dėl trumpesnės gyvenimo trukmės užkietėjusiems rūkaliams neprireikia mokėti pensijos, dažniausiai jie miršta, dar nesusirgę daugybe lėtinių senatvinių ligų. Todėl valstybės išlaidos, gydant rūkalius, yra nuo 1,5 iki 2,5 karto mažesnės, nei nerūkančių žmonių atžvilgiu. Ir negana to - valstybė nesumoka rūkaliams pensijos.

Valstybinėje propagandoje dažniausiai užmirštama ir tai, kad rūkaliai sumoka milžiniškus pinigus už tabako akcizus. Per dieną pakelį surūkantis rūkalius valstybei sumoka virš 1000 litų papildomų mokesčių į metus. Paskaičiavus, vien šie mokesčiai pilnai padengia visas specifines su rūkalių sveikata susijusias išlaidas (prisiminkime dar kartą - dėl ankstesnės mirties rūkaliai negauna pensijos).


Cigaretes rūko net vaikai - kartais teigiama, kad tai dėl draudimų įtakos. Draudžiamas vaisius visada saldesnis
Kai kuriose šalyse, esant žindukų dificitui, jie sėkmingai pakeičiami cigaretėmis

Rūkymo draudimai - tik dėl pinigų

Beveik visas EU parduodamas tabakas yra importuojamas iš JAV, Turkijos bei kitų šalių. JAV kapitalui priklauso beveik visos bendrovės, gaminančios ir didmena parduodančios tabako gaminius. Todėl tabakas ir tabako gaminiai tampa viena iš svarbiausių priežasčių, dėl kurių EU prekybos saldo yra neigiamas. Galime palyginti su alkoholiu - beveik visas EU parduodamas alkoholis yra vietinis, alkoholio gamybos bei prekybos įmonės - irgi vietinės. Alkoholis sudaro vieną iš svarbiausių EU eksporto punktų. Taigi, Europos Sąjungos funkcionieriai skatina alkoholio gamybą bei vartojimą, tačiau riboja tabaką.

Skirtingai nuo alkoholio, rūkymas nesukelia mušynių, autokatastrofų, asocialaus elgesio, netampa valkatavimo priežastimi. Lyginant su alkoholizmu, nikotinomanija organizmui kenkia palyginus silpnai: pradėjęs rūkyti po pakelį cigarečių per dieną, žmogus išgyvena apie 30-40 metų. Pradėjęs kasdien gerti, žmogus išgyvena vos 15-20 metų. Tačiau alkoholio vartojimo apribojimai veik netaikomi. Lietuvai įstojus į EU, mokesčiai alkoholiui buvo sumažinti tiek, kad įvežtiniai alkoholiniai gėrimai atpigo bene pusantro karto.

Rūkymas šiuo metu draudžiamas kur papuola, kai kuriose EU šalyse - netgi bet kurioje viešoje vietoje. Tačiau alkoholis ne tik nedraudžiamas, bet ir leidžiama jį reklamuoti viešose vietose, per TV, etc.. Daugelis esame matę degtinės reklamą netgi vaikiškų animacinių filmų viduryje.

Kaip matome, "rūpinimasis" sveikata neturi nieko bendra su rūkymo draudimais. Viskas susiję tiktai su pinigais.


Rūkymas žudo - tai žino kiekvienas. Bet propagandai to nepakanka

Medicina

Pamišę dėl savo draudimų, kovos prieš rūkymą propagandistai draudžia netgi medicininius straipsnius, jei tik jie susiję su tabaku, nikotinu, rūkymu ar pan.. Todėl ir mes čia apie tai nieko nerašysime (tai jau grėstų bausmėmis). Tačiau galite patys nesunkiai susirasti informacijos iš JAV bei kitų šalių mokslo įstaigų apie efektingą nikotino panaudojimą, gydant schizofreniją, Alzheimerio ligą ir t.t.

Lietuvoje

Lietuvoje rūkymo draudimai, kaip įprasta valdžiai, išvirto į absurdus. O planas buvo geras: priversti visas maitinimo įstaigas sukišti didžiulius pinigus į naujas ventiliacijos sistemas, o paskui jas terorizuoti, siūlant pirktis licencijas "cigarų ir pypkių klubams". Mintis buvo tokia - jei jau kokia knaipė sukišo į ventiliaciją 100 tūkstančių, tai tikrai nepagailės dar kokių 20 tūkstančių kyšiams. Bet kažkas užstrigo ir įstatymo straipsnis dėl "cigarų ir pypkių klubų" gavosi toks, kad tokiuose "klubuose" negalima net kavos ar sausainių užkąsti. Taigi, nei vieno tokio "klubo" taip ir neatsirado. O visos maitinimo įstaigos pasiliko ant ledo, nors prieš tai buvo priverstos statytis tokios galios ventiliacines sistemas, kad jų pakaktų netgi chemijos fabrikams. Na, aišku, ir valdininkai liko be kyšių. Štai toks politinis nesusikalbėjimas.