Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Aleksandras Makedonietis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
17:59, 15 gegužės 2024 versija, sukurta Woedica (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: Šiais laikai mes 18 ar 20 - ties baigiame mokyklą ir bandome įsitvirtinti pasaulyje, bet anksčiau buvo visai kitaip. Žmogus gyvendavo apytiksliai 40 metų, o 50 - ties, būdavos jau senuolis, be dantų ir su pažeistu stuburu. Aleksandras buvo vos 20 metų, kai tapo Makedonijos (Šiaurės Graikija) karaliumi. Tai įvyko apie 350 - tuosius metus pr.m.e. Dabartinis dvidešimtmetis net savo šuns nemoka valdyti, o ten valstybė, intrigos ir karai... Philypas II buvo A...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Šiais laikai mes 18 ar 20 - ties baigiame mokyklą ir bandome įsitvirtinti pasaulyje, bet anksčiau buvo visai kitaip. Žmogus gyvendavo apytiksliai 40 metų, o 50 - ties, būdavos jau senuolis, be dantų ir su pažeistu stuburu.

Aleksandras buvo vos 20 metų, kai tapo Makedonijos (Šiaurės Graikija) karaliumi. Tai įvyko apie 350 - tuosius metus pr.m.e. Dabartinis dvidešimtmetis net savo šuns nemoka valdyti, o ten valstybė, intrigos ir karai...

Philypas II buvo Aleksandro tėvas ir mokė savo sūnų valdyti valstybę. Buvo tikrai išmintingas karalius, gal net išmintigesnis už Aleksandrą, na bet Aleksandro buvo kiti tikslai. Pilypas rūpinosi savo šeima, skirtingai nuo Alexo, nusamdė geriausius mokytojus, tame tarpe Aristotelį. Aleksandras išaugo tarp geriausių to meto mokytojų, ir tai nenuėjo veltui.

Daugelis nevertina Philypo II, skaito tik kaip Alexo tėvu ir numirusiu karaliumi prieš Aleksandrą. Yra ganėtinai kitaip, Aleksandras viską išmoko iš savo tėvo ir pritaikė tai ateityje.

Tarkim - anksčiau graikai (tame tarpe makedoniečiai) kovodavo tik hoplitais t.y. skydų siena su trumpomis ietimis, taip bandydami stumti ir žudyti priešus (taip buvo nugalėtas Maratono mūšis), bet Philypas įvedė - falangą t.y. priekiniai kariai turi skydus ir trumpas ietis, antra eilė su skydais ir ilgesnėmis ietimis, trečia eilė - be skydų tik ietys kurios yra tokios ilgos, kad siekia prišakinę eilę ir t.t. Tokios falangos neįmanoma įveikti iš priekio.

Kavalerija anksčiau dengė tik flangus, o pagal Philypo įvestą taktiką, raiteliai turi supti priešo kariuomenę ir įsiveržti į užnugarį.


(Bus tesiama)