Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Šablonas:Spalio 23 dienos įvykiai
Jump to navigation
Jump to search
- 1793 metais baigėsi Abiejų Tautų respublikos paskutinis Seimas, kuris vyko Gardine, paskutinėje to meto LDK sostinėje
- 1924 metais toksai astronomas Edwin Hubble, betyrinėdamas Andromedos ūką ir jį sudarančias žvaigždes, atrado, kad išties tas ūkas yra galaktika. Tai buvo pirma įrodyta galaktika, kuri nėra Paukščių Tako dalis, o yra atskira, paskirai gyvuojanti galaktika kažkur Kosmose.
- 1954 metais JAV automobilių kompanija General Motors specialia proga išleido specialią vienetinę Chevrolet versiją, dvivietę Chevrolet Bel Air Sport Coupe. Mašina buvo paauksuota, buvo daromos visokios šventės, paskui mašina buvo kažkam parduota ar tai atiduota, o kur ji galų gale dingo - taip niekam iki šiol ir neaišku. Vos po keliolikos metų, 1967, General Motors išleido jau ir 100-milijoninę mašiną, bet tai jau buvo vėlesni laikai.
- 1955 metais SSRS po gana neilgai trukusių draudimų vėl buvo leisti abortai. Oficialiai jie leisti buvo dėl to, kad esą moterys kaip tai tapo sąmoningesnės, o realiai - dėl didžiulio kiekio kriminalinių abortų, dėl kurių moterų mirštamumas pasiekė kažkokius užrbinius, neįsivaizduojamus skaičius.
- 1955 metais toje pat SSRS tą pačią dieną išbandyta pirma pilnavertė termobranduolinė bomba RDS-37, kurios galingumas buvo maždaug 1,6 megatonos.
- 1956 metais šią dieną Vengrijoje prasidėjo sukilimas prieš komunistus
- 1958 metais Gana ir Gvinėja paskelbė, kad apsijungia į sovietinę Afrikos valstybių sąjungą (prancūzų kalba būtų "Union des Etats africains"). Po kelių metų prie tos sąjungos prisijungė ir Malis, tačiau jau 1962 metais visa ta SSRS remiama sąjunga subyrėjo atgal į paskirus gabalus.
- 1963 metais Jungtinės Karalystės gyventojai pradėjo žiūrėti TV rodomą fantastikos pobūdžio serialą apie kažkokį neaiškų ufonautų kilmės keliautoją laiko mašina, žinomą, kaip Doctor Who. Tai serialas gavosi labai populiarus ir sulaukė daug mylėtojų.
- 1971 metais neteisėtai valdžią Kinijoje užgrobę komunistai ėmė atstovauti Kiniją Jungtinėse Tautose, per sovietų surengtą ir Afrikos valstybėlių palaikytą balsavimą šitaip prastūmę kinų komunistus į Taivano vietą. Iki tol Kiniją Jungtinėse Tautose atstovavo teisėta Taivano, t.y., teisėtai išrinktos Kinijos valdžios delegacija.
- 1972 metais SSRS įvyko paskutinis bandymas paleisti į kosmosą didelę raketą, galinčią gabenti kosminį laivą skrydžiui į Mėnulį. Raketa vadinosi N1, o tiksliau - N1 7L, nes tai buvo jau septinta tokia raketa. Kaip ir su visomis ankstesnėmis, taip ir su šia nieko nesigavo - raketa sprogo keliasdešimt kilometrų aukštyje. Sovietai po šio paleidimo susitaikė su tuo, kad į Mėnulį nenuskris, nes niekada neįstengs padaryti raketos, kuri prilygtų amerikietiškai Saturn V.
- 1978 metais buvo įsigaliojo 1975 priimtas Ženevos radijo dažnių planas, pagal kurį perskirstytos ir sudėliotos radijo bangos, kuriomis dirbo įvairios radijo stotys. Planas nustatė tik dažnių pasiskirstymus toli girdimoms radijo stotims, dirbančioms vidutinėmis bangomis ir ilgosiomis bangomis. Dėl dažnių perskirstymo labai sumažėjo radijo stočių interferencija, tad visiems gyventi pasidarė paprasčiau.
- 1981 metais Komunistinė Kinija padarė esminę reformą - leido smulkų privatų verslą. Nuo šito žingsnio ir prasidėjo Kinijos ekonomikos atkūrimas, kuris ilgainiui baigėsi tuo, kad dabar jau pasaulyje turime didelę didelę Kinijos keliamą problemą.
- 1991 metais šią dieną Queen grupės vokalistas Freddie Mercury paskelbė, kad jis serga AIDS. Kitą dieną jis mirė.
- 1992 metais tokioje COMDEX parodoje IBM pristatė pasauliui pirmą pasaulyje smartfoną, tokį "IBM Simon". Deja, anais laikais jis ir per brangus, ir per daug prastas buvo, tai ir neišplito.
- 2003 metais Gruzijoje įvyko taip vadinama Rožių revoliucija, per kurią žmonės privertė atsistatydinti Gruzijos diktatorių Eduardą Ševardnadzę, kuris prieš tai valdžią buvo užgrobęs grynai karine jėga, remiama Rusijos.
- 2009 metais Maximoje buvo atpigę pramoninės prekės.