Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Tramdomieji marškiniai
Tramdomieji marškiniai arba kamzolas - specialus drabužis, puikiai tinkantis apsaugoti ligoniui ar nepaklusniam asmeniui nuo susižalojimo, pacientą saugiai fiksuojant.
Paskutiniu metu kaip pagrindinė terapinė priemonė naudojami retai, dažniausiai - kaip pagalbinė, psichozių ar narkotinių intoksikacijų atveju. Vietoje tramdomųjų marškinių pagal galimybes rekomenduojama vartoti vadinamąsias chemines paciento fiksacijos priemones - neuroleptikus.
Sunkiais atvejais tramdomieji marškiniai gali būti naudojami kartu su grotuota lova, kai norima pacientui suteikti didesnę laisvę, nei fiksuojant jį diržais.
Tramdomųjų marškinių rūšys
Kamzolas būna paprastas, dalinai sustiprintas arba pilnai sustiprintas:
- Paprastas kamzolas - tai elementarūs tramdomieji marškiniai, veik nesiskiriantys nuo paprastų marškinių, tik užsegami iš nugaros ir su ilgomis (1 metro ar ilgesnėmis) rankovėmis.
- Dalinai sutvirtinti tramdomieji marškiniai turi juostą, užsegamą per klyną, kuri neleidžia nusivilkti marškinių per galvą bei papildomą juostą ant krūtinės, per kurią prakišamos rankos, kad būtų labiau suvaržyti judesiai.
- Pilnai sustiprinti tramdomieji marškiniai turi dar ir papildomas juostas ant nugaros, leidžiančias gerai suveržti ligonį ir jo rankas taip, kad jis negalėtų atlikti jokių pavojingų judesių.
Papildomai tramdomieji marškiniai gali turėti juostas, kuriomis ligonis tvirtinamas prie sienos ar lovos, o susižeisti galintis - pririšamas palatos (izoliatoriaus) viduryje, pusiau kabančioje pozoje.
Rišimas
Yra keli efektingi rišimo būdai:
- Rankos priekyje - apvilkus kamzolą, rankos tiesiog sukryžiuojamos ant krūtinės, o laisvi rankovių galai surišami už nugaros. Tai paprasčiausias būdas, surišti ligonį šitaip yra lengva, bet taip surištas ligonis nėra pakankamai apribotas.
- Rankos už nugaros - apvilkus kamzolą, rankos užsukamos už nugaros, o laisvi rankovių galai surišami ant krūtinės. Šitoks būdas yra žymiai efektingesnis, ligoniui suteikiama geresnė pagalba, nes rankų ir kūno judinimas tampa skausmingu.
- Atpalaiduojantis rišimas - apvilkus kamzolą, rankos užsukamos už nugaros, surišant prie riešų mazgą. Mazgas tada sukamas, kol marškiniai aptemps kūną ir ims tolygiai tempti sąnarius, juos atlaisvinant, kad ligonis negalėtų atlikti pavojingų judesių. sukti mazgus reikia tol, kol pacientas ims rėkti - tai požymis, kad sąnariai atsipalaidavę. Po kelių minučių, pasibaigus pasipriešinimui, mazgas atlaisvinamas ir perrišamas paprastu būdu.
- Rišimas ožiu - taikant tramdomuosius marškinius, toks rišimas žymiai efektingesnis ir paprastesnis, nei rišant diržais: rankos užlenkiamos už nugaros, surišamos vienu mazgu, o likę rankovių ar diržų galai panaudojami, surišant kojas - pėdos pritraukiamos prie riešų. Ligonis paliekamas gulėti ant pilvo, kol nusiramins.
Pašaliniai reiškiniai
Pašaliniai reiškiniai dažniausiai menki - ūminės trombozės ir jų komplikacijos, galūnių išnarinimai, rečiau lūžiai, periferinės kraujotakos sutrikimai, miokarditai, kartais asfiksija. Letaliniai atvejai reti.