Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kiaušiniai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Daug kiaušiniuose ir maistinių medžiagų. Bjauru žiūrėti! Kaip jūs galite čia tokį vaizdą dėti? Kas jį valgys?

Kiaušiniai - taigi maisto rūšis, o jūs ką pagalvojote? Tiesa, pastaruoju metu atsirado gan naujas reiškinys kaipo kiaušofobija, čia gal kaip tik pas tuos šitaip yra, kas ne taip pagalvojo.


Kiaušinių rūšys

Būna įvairūs kiaušiniai:

  • vištos. Anei žmonės čia jokie, bet visiškos vištos. Bet tai - diskriminacija. Nes viena višta deda abiejų lyčių kiaušinius. Jų neatskirsi iš akies. Todėl galbūt vadina viena lytimi.
  • putpelių
  • žąsų
  • stručio
  • taipogi dar būna pautai
  • kiaušai tiesiog šiaip kiaušiniai visokie. Galbūt nepadorūs. Ir visai ne kiaušiniai, nes iš jų nieks neišsirita.
    Bet būna ne tai, ką galvojate. Yra dar kitos lyties kiaušiniai, kiaušinėliai, iš kurių ir išsirita tokia išpera kaip mes ar mūsų mažas keturkojis draugas. Ir galima juos laikyti tikrais. Taigi ne vien ropliai turi tai, bet ir visa kas gyva, išskyrūs gal bakterijas ir virusus. Bet ir anos turi savotišką kiaušinį, nes juk išsirita... O virusai išsirita tiesiai iš mūsų lastelių. Ot išperos! Kiaušiniai jūs visi! Virusų peryklos!
  • gaidžio kiaušiniai, kas išties tėra šūdukai.
  • gyvačių
  • krokodilų
  • dinozauro. Bet negalvokit, kad jie didžiausi. Jie būna ir mažiukai.

Kartais dar sako kietakaktis, kas reiškia tą patį, ką ir kiaušingalvis, bet kažkodėl kiaušingalvio kakta lyg ir neturėtų kieta labai būti... Dar kiti sako, kad čia ne kiaušingalvis, o subingalvis, bet juk subinė išvis visai minkšta... Matomai, čia kažkokia semantika daugiaprasmė išlenda su tokiais žodžiais.

Bet būna ir tikri minkšti kiaušiniai gamtoje. Taigi jie niekada nedūžta. Galbūt galima žaisti kamuolį. Bent kol išsiris iš tokio koks netikėtas, nematytas žmogus, ar kitokia labai naudinga gyvatė.


Maistinė kiaušinių vertė

Mokslas gi vis nusišneka, neva kiaušinio molekulės per didelės. Todėl jas žmogienos skrandis sunkiai įsisavina. Taigi tai sunkus maistas.

Bet mes nepastebime to. Esame įpratę ryti viską, ką mums pakiša. Ir šiaip Lietuvis net kai kakį randa tai dar sunkiau praryja. O tad jau kad džiaugiasi.

Taigi galima drąsiai pasakyti, kad kiaušinis mums neša ir šventes ir džiaugsmą. O tai yra du priešingi dalykai, kaip įprasta. Nes kai paskelbia oficialią šventę, tai tik vargas. Nieko nešventi, o tik ryji ir miegi.

Taip kad kiaušinis - ne paprastas dalykas, o visai netgis sudėtingas.

O dar specialiai kiaušiniams yra sukurtos Velykos, kur visi kiaušinius dažosi, o paskum jais daužosi.